Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Falcon 14mm f/2.8
Witam

No i okazało się że jednak będzie pełnoklatkowy, trochę szkoda bo to oznacza że będzie duuży i nie wiadomo czy będzie się dało używać filtrów.

Zresztą po schemacie widać, że chyba rzeczywiście tak będzie.


Link do newsa na optycznych

Szczerze mówiąc, liczyłem że będzie niepełnoklatkowy, i dzięki temu mniejszy niż odpowiednik DA Pentaksa (bo manualny), ale wygląda na to że szykuje się niezła kobyła.
Pewnie pleśniaki już się cieszą ;-)
Przyda się do kodachroma?
 
super_me
[Usunięty]
nie ma ceny ani info czy z af będzie (chociaż pewnie nie ;) )
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Ciekawe jak wypadnie w porównaniu z 14-24 nikosia :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
super_me, miejmy nadzieję że cena ta sama co poprzedników ;-)

darkduch napisał/a:
Ciekawe jak wypadnie w porównaniu z 14-24 nikosia :-P
Myślę, że Fafniak spokojnie będzie mógł sprawdzić.
 
super_me
[Usunięty]
darkduch, nie uważasz że porównanie stałki i szerokiego zumu jest nie na miejscu ?
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
super_me, nie :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
super_me napisał/a:
darkduch, nie uważasz że porównanie stałki i szerokiego zumu jest nie na miejscu ?
też uważam że nie, chociażby dlatego, że jeśli falcon będzie sprzedawany w podobnej cenie jak 8/3.5 i 85/1.4 to będzie 7x tańszy od tego Nikkora.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Eldred, ej zabrałeś mi dalszą argumentacje! Chociaż ja bym dał 6x :-P

Bądź co bądź to kawał szkiełka z tego nikkora...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fakt,
 
super_me
[Usunięty]
Eldred napisał/a:
też uważam że nie, chociażby dlatego, że jeśli falcon będzie sprzedawany w podobnej cenie jak 8/3.5 i 85/1.4 to będzie 7x tańszy od tego Nikkora.


ale jak dla mnie bez sensu jest porównanie stałki z zumem
to jak jak porównywać np. pentaxa 55 sdm 1.4 z sigmą 50-150 2.8 bo sigma też
kryje zakres 55 ....
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
super_me, no tak ale sigma nie ma 1,4 więc jak porównasz otwarte?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No, no, chyba się będę na niego czaił. Brakuje mi czegoś szerokiego. Mega szeroka 14 to jeszcze więcej niż bym potrzebował, ale na pewno znajdę dla niej zastosowanie, nawet jeśli będzie kobylasta.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Mocno się nad nim zastanawiam...
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
No cóż, wszystko wyjdzie w praniu. Gdyby to coś miało dystorsję na poziomie Sigmy 12-24, to z tym światłem byłaby to rewelacja i ja jako ja, i tylko ja, wybaczyłbym brak AF. Jestem jednak sceptyczny i nie spodziewam się takich osiągów :-(
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jest już DA 14/2.8, jest Sigma 10-20 z mocowaniem Pentaxa, jest DA 15/4 ltd., jest DA 12-24.

Moim zdaniem ten Falcon nie zrobi zamieszania w naszym systemie. Z tego co widać to kobyła, w dodatku bez możliwości dopinania filtrów i bez AF. To szkło może namieszać w systemach mających FF, ale nie w Pentaksie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Benek, tyle że może zarządzić ceną

bo jakby nie patrzeć, to każdy z wymienionych przez ciebie obiektywów kosztuje ponad 2kPLN

bo to samo moznaby powiedzieć o Fiszu, że nie zarządzi w Pentaksie, bo przecież mamy świetnego 10-17 FE, no ale różnica w cenie jest taka, że pewnie teraz na naszym forum więcej osób ma Samyanga/Falcona 8mm niż Pentaksa 10-17mm
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Bardzo dobrze, ze będzie kryć pełną klatkę. To chyba największy atut tego szkła (prócz domniemanej ceny).
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Benek napisał/a:
To szkło może namieszać w systemach mających FF, ale nie w Pentaksie.
W rzeczy samej. To szkło jest dla FF, ale pragnę nieśmiało szepnąć, że w rodzinie Pentaksa są jescze dinozaury robiące slajdy ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Tyle tylko że Falcon 85/1.4 w Pentaksie nie miał żadnego konkurenta (używka M 85/2 jest bardzo trudno dostępna i nie ma pozycji A, natomiast używka FA* 85/1.4 zabijała ceną), a Falcon 8/3.5 to szkło gdzie AF w praktyce może nie być, więc cena neutralizowała przewagę DA 10-17 (AF i systemowość szkła). Gdybym miał dzisiaj kupić jakiegoś fisiaja bez wahania wziąłbym Falcona.

Ale ten zapowiadany Falcon 14/2.8 jest odczuwalnie węższy od S 10-20, a brak możliwości używania filtrów w praktyce bardzo utrudnia robienie np. zdjęć pejzażowych. A po to bardzo często kupuje się ultra-szeroki kąt. Fakt - 14 mm na FF to piękna ogniskowa, ale cyfrowego FF w Pentaksie nie ma i zapewne (długo) nie będzie.

Slajdy trzaskać można, ale coś powątpiewam żeby robiący slajdy analogowymi Pentaxami byli targetem speców od marketingu Falcona/Samyanga. :mrgreen:

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Benek, czytałeś wogóle mój post :?: czy od razu założyłeś że wiesz o czym napisałem :?:
przecież ani słowem nie wspomniałem o 85mm f/1.4 :shock:

[ Dodano: 2009-09-15, 17:54 ]
Benek napisał/a:
Gdybym miał dzisiaj kupić jakiegoś fisiaja bez wahania wziąłbym Falcona.

a ja wziąłbym jednak 10-17
to jednak bardziej wszechstronne szkło jest

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach