Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
Czy ktoś zna to szkło???
Jakiś czas temu na lokalnej wyprzedaży wpadło w moje ręce ciekawe szkło. Kosztowało mnie ok 5 zł wiec darmocha. To japońska manualna Auto Reflecta f=55mm 1:1,7. Parametry bardzo dobre moim zdaniem. Fajne kolory, świetny bokeh. Praktycznie żadnych informacji w necie na ten temat nie znalazłem. Czasem pojawiają się na ebaju ale ceny dziwnie niskie.... Stad moje pytania:
- Czy ktoś z Was zna ten obiektyw?
- Czy brak ostrzenia w nieskończoność to wynik zastosowania pierścienia redukujacego m42?
- Czemu jest taki tani mimo wg mnie świetnych parametrów?
Dzięki za info!!!!!
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
U nas wcale nie takie tanie. Ceny od 70 do 150 złotych. Powodów nieostrzenia mogą być dwa:
1. To obiektyw do aparatu z krótszą odległością roboczą (krótszą niż 45,5mm) albo od dalmierzowca - wspominasz coś o pierścieniu na M-42.
2. Ktoś w nim grzebał, skręcił ze ślimaka i przy składaniu nie trafił na właściwy zwój.
 
Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
Nie no. Kupiłem za 5 zeta przypadkowo a normalne ceny to też około 50-200 ale mimo wszystko to nawet niedużo bo widzę na aukcjach jeśli się już pojawi, to mało kto się nimi interesuje. Może to wina braku powłok?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
technik219 napisał/a:
Ktoś w nim grzebał, skręcił ze ślimaka i przy składaniu nie trafił na właściwy zwój.

To akurat bez znaczenie. Włąsciwa regulacja jest na mocowaniu pierścienia ostrości.
W sumie bardzo łatwe do zrobienia.

Thru_the_lens napisał/a:
- Czy brak ostrzenia w nieskończoność to wynik zastosowania pierścienia redukujacego m42?

Jeśli masz na myśli redukcję M42/PK to jeśli używasz redukcji kołnierzowej, to tak, taka redukcja uniemożliwa ostrzenie na nieskończoność, choć sprawa do zrobienia.
 
Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
Do zrobienia mówicie? ? A jakieś wskazówki? ??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach