Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Quartz x0,42
Witam

W przypływie fantazji lub pomroczności jasnej, nabyłem swego czasu taki "dynks" jak na foto poniżej.
Skusiło mnie... sam nie wiem co. myślałem że będę miał coś w rodzaju rybiego oka... , jest tam napis super panoramic a naklejka z ceną ~690$ może sugerować że kiedyś ta optyka była coś warta i być może w rękach osoby znającej się na rzeczy ciągle jest.

Ta optyka prawdopodobnie i tak trafi na sprzedaż ale wpierw chciałbym się dowiedzieć jak ją wykorzystać.
Być może ja coś źle robię albo korzystanie z tego szkła ma sens tylko z pełną klatką czyli bez cropa x1,5... nie wiem.

Podłączenie do kita 18-55 nie ma sensu bo otrzymujemy widok jakby z beczki.
Mam Mirendę 28mm i z tym Quartzem to takie ni pies ni wydra. Nie ma co prawda beczki ale też szału nie ma. Jest oczywiście szerzej bo wychodzi 11,8 mm ale to jeszcze nie to. co bym chciał.

Efekt jaki uzyskuję na 24mm (na kicie) by mi odpowiadał gdyby nie beczka.
I teraz nie wiem sam, na allegro niekiedy można spotkać stare szkła (z analoga FF) w okolicach 24mm po dodaniu tego konwertera wyjdzie mi ok. 10mm
Tylko czy warto się w to bawić i wydawać pieniądze na kolejne próby, czy efekt beczki zniknie?

Efekt jaki uzyskuję na 24mm (na kicie) by mi odpowiadał gdyby nie beczka. Doradźcie coś?



<a href=http://zapodaj.net/f05116abedd5e.jpg.html>IMGP1348.JPG</a>



 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Te konwertery są przeznaczone do małego obrazka, na APSC nie otrzymasz obrazu w okręgu. Przeznaczane były z reguły do szkieł o ogniskowej 50mm lub zbliżonej, ze szkłami o mniejszej ogniskowej np 28mm efekty mogą być rożne.
I nie każdy z tych konwerterów był konwerterem fisheye, niektóre tylko zwiększały kąt widzenia.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Grzechotnik napisał/a:
Te konwertery są przeznaczone do małego obrazka, na APSC nie otrzymasz obrazu w okręgu. Przeznaczane były z reguły do szkieł o ogniskowej 50mm lub zbliżonej, ze szkłami o mniejszej ogniskowej np 28mm efekty mogą być rożne.
I nie każdy z tych konwerterów był konwerterem fisheye, niektóre tylko zwiększały kąt widzenia.


Czyli tak jak podejrzewałem. Na kitowym na 18mm otrzymuję coś w rodzaju fish eye ale w dziurze.
Ale faktycznie na pudełku nie znalazłem nic co by sugerowało że jest to konwerter fisheye, jest opis:
SUPER COMPACT AF VIDEO LENS WITH MACRO 0.42X
To Fit : ALL VIDEO and SLR CAMERAS

DELUX TYPE
HIGH RESOLUTION
DELUX SUPER PANORAMIC

Dzięki za odpowiedz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach