Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
mogę podjechać, pomacać. Niby nic, a jednak miło.

To zależy od body ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo, Kuba Nowak, a ja lubię origami z Osaki... no i wyszedłem na fetyszystę :mrgreen:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Enzo napisał/a:
Jednak duży rynek wtórny robi swoje a kwestia "czy mogę to gdzieś kupić?" zmienia się w "czy w mojej okolicy jest dobry egzemplarz?".

Enzo, co Cię skłoniło do takiej zmiany systemu? Czyżby jakieś konkretne szkiełko? I gdzie foty z nowego sprzętu? ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
kerad napisał/a:
I gdzie foty z nowego sprzętu?
Odpowiem za Enzo. Jeszcze nie znalazł odpowiednich bateryjek do testowania BF i FF i bokehu. Poszukiwania trwają.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
kerad napisał/a:
co Cię skłoniło do takiej zmiany systemu?

Fotografowanie prób teatralnych i zespołów muzycznych w trudnych warunkach oświetleniowych. Nie wiem, czy nadal będę to robił, ale bardzo mi się to podoba. Tutaj niestety K-5II ograniczał mnie zarówno od strony jakości zdjęć na wysokim ISO (ratowanie się konwersją do czerni i bieli nie jest rozwiązaniem), jak i AF, który czasem zawodził z moimi Sigmami (co jest niestety rzeczą normalną jeśli chodzi o te obiektywy, także w Nikonie) i uniemożliwiał zrobienie zdjęć osób w ruchu (AF-C w Pentaksie nie działa, a szkoda). Poza tym, wspomniana już szklarnia - potrzebuję cichych i szybkich obiektywów a jedyne co JSS oferuje w tym temacie to obecne, rebrandowane i ciężkie 24-70 plus 50 1,4, którym się można solidnie uderzyć w głowę patrząc na cenę i gabaryty. Z kundelków więc pozostały konstrukcje Sigmy, którym niewiele mogę zarzucić, poza tym, że po prostu czasem nie trafiają z ostrością. Nie występuje to często, ale zdarzało mi się stracić przez to dobry kadr, co zwłaszcza w reportażu boli. Ostatnim powodem jest chęć pobawienia się filmowaniem, a w tym temacie Pentax nie oferuje zbyt wiele.
Póki co mam D750 z Nikkorem 50/1,8 G i jestem zadowolony z przesiadki. To jest lekkie, szybkie i daje bardzo dobrą jakość obrazu. Docelowo będzie jeszcze 28/1,8 i 85/1,8. Może zdecyduję się w przyszłości na 24-70, ale priorytetem jest waga zestawu i przyjemność trzymania go w ręce. To co mi się podoba w Nikonie, to szeroka oferta szkieł, nawet pomijając kundelki. Właściwie w każdym zakresie ogniskowych można coś ciekawego znaleźć i nie trzeba wydawać na to milionów monet, a jakość jest co najmniej przyzwoita.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Enzo napisał/a:
Tutaj niestety K-5II ograniczał mnie ...
Jak to możliwe żeby taki świetny korpus mógł Cię ograniczać? Przecież nie byłeś wstanie wykorzystać nawet połowy jego możliwości? :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Enzo, właśnie oficjalnie stałeś się wrogiem pentalibanu :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
pentalibanu
A to coś jeszcze istnieje? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ZbyszekB napisał/a:
Jak to możliwe żeby taki świetny korpus mógł Cię ograniczać? Przecież nie byłeś wstanie wykorzystać nawet połowy jego możliwości?
No nie wiem. Byłem świadkiem, jak K5 Enzo wyszczekiwał migawką całe frazy po węgiersku.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
ZbyszekB napisał/a:
Przecież nie byłeś wstanie wykorzystać nawet połowy jego możliwości?

Zwłaszcza możliwości AF-C. Wiecie, że w Nikonie to działa? Serio.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dobre zdjęcie!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jeżeli ostre=dobre, to powiem nawet bardzo dobre.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Enzo napisał/a:
Zwłaszcza możliwości AF-C. Wiecie, że w Nikonie to działa? Serio.
Zwłaszcza tryb 3D. 8-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Powiem Wam, że to naprawdę dziwne uczucie, kiedy uda się skompletować zestaw obiektywów 28/50/85 ze światłem 1,8 za cenę równie jasnego, nowego Limiteda 77. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że 85-kę Nikona zakupiłem nową, a obecnie cena 50-tki jest również zbliżona do tej z drugiej ręki. Taka ciekawostka wagowa: różnica między Nikkorami 28/50/85 a Pentaksami 31/43/77 to jedynie 82 gramy mniej na korzyść Pentaksa.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo, bluźnisz :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No ale taka prawda.
Fakt że gabarytowo to inna liga. No ale cenowo też ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Enzo, tak, dobrze zrobiłeś kupując Nikosia, gratulacje ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
za cenę równie jasnego, nowego Limiteda 77

Stary! A ile stałek skompletowałbyś za cenę Summiluxa!
Stary - tak trochę zaczyna przemawiać przez Ciebie Zandberg.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Zandberg

To jakiś czarodziej z gildii Limitedów?
Michu napisał/a:
Stary!
Michu napisał/a:
Stary

Zrobiłem się taki ostatnio i zaczynam doceniać tanie leki oraz politykę dostępności wyrobów wszelakich po okresie błędów i wypaczeń.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Tanie leki?
Gdzie takie dają?

Kurde, aż się boję ile przez ostatni miesiąc wydałem w aptekach.

Ale za to dziś w MM widziałem, że nowy zestaw 28,50,85 do Sony kosztuje tyle ile zapłaciłem kiedyś za zestaw do Nikona...

Wróciłem do domu z huśtawką/bujaczkiem :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach