M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Kurt Cobain
Cytat


Mark Seliger jest autorem portretów tysięcy znanych osób – ale jest również twórcą w wielu innych dziedzinach. To autor ponad 150 okładek do czasopisma Rolling Stone, autor okładek płyt – między innymi Diany Krall, muzyk, wokalista, autor tekstów i reżyser. Mark uważa, że fotografowanie jest jak opowiadanie historii, tak jak pisanie piosenek, a procesy komponowania i tworzenia fotografii są do siebie bardzo podobne.

'Myślę, że świetne fotografie i świetne piosenki pojawiają się nagle i bez specjalnego wysiłku – jeśli tylko nie myślisz o nich zbyt intensywnie i po prostu cieszy cię sam proces tworzenia" - powiedział w wywiadzie dla Lens.

Jako czynny, koncertujący muzyk zauważa jednak różnicę pomiędzy fotografowaniem a wykonywaniem muzyki na scenie. "Podczas tworzenia fotografii mam pełną kontrolę nad przebiegiem pracy – w trakcie koncertu tej kontroli nie ma – wielkiego znaczenia nabiera energia innych muzyków i jej wykorzystanie".

Mark Seliger jest autorem przejmujących portretów. Patrząc na jego fotografie faktycznie widzimy, że każda z nich coś nam opowiada. I choć Seliger jest mistrzem oświetlenia, bagatelizuje jego znaczenie. "Nie jestem szczególnie zainteresowany technicznymi aspektami. Znakomite portrety biorą się z kompozycji, wzajemnych emocjonalnych relacji i opowieści."
http://www.swiatobrazu.pl...orii-30306.html


Kurt Cobain, Kalamazoo, Michigan fot. Mark Seliger

04.04.2014 - 20 rocznica jego samobójczej śmierci.
Cytat
W liście, który zostawił, lider Nirvany tłumaczył, że od dawna muzyka nie sprawia mu żadnej radości i że nie potrafi cieszyć się uwielbieniem tłumów, nie daje mu ono energii. Zacytował także fragment piosenki Neila Younga: "Lepiej się wypalić niż odejść w zapomnienie".
http://wyborcza.pl/1,9144...ce_smierci.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach