davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
  Lubitel 166B -Co to?
wygrzebałem z szafy wujka takie oto ufo i pewnie bede go chciał sprzedac. za ile mozna takie cudo opchnac. wszystko działa dobrze wyglad bardzo dobry. dodatkowo futerał oryginalny:';]
czy robi zdjęcia - nie wiem ale napewno skoro stan igiełka:]




 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
Lubitel, trochę na fali bo używają go lomomaniacy, myślę że więcej niż 100 zł nie jest wart ale skoro igiełka to może dostaniesz więcej ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dre napisał/a:
Lubitel, trochę na fali bo używają go lomomaniacy, myślę że więcej niż 100 zł nie jest wart ale skoro igiełka to może dostaniesz więcej


Ja bym nim postrzelal - ma naprawde fajna plastyke, nieco "Lo-fi" ;-)
 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
alkos napisał/a:
Ja bym nim postrzelal

Też bym się nim pobawił, zwłaszcza w BW :-)
Ogólnie start jest lepszy, choć optycznie to ta sama konstrucja (tryplet).
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
gdzie kupić do niego klisze i jaką?
moze sam cos wyknuję z niego i postrzelam(jesli dostane klisze i bedzie mi sie chciało jak nie to za 50 zł moge sprzedac)
 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
Klisza 120 - 12 klatek 6x6 cm, przydałby Ci się też światłomierz..
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dre napisał/a:
myślę że więcej niż 100 zł nie jest wart

No co Ty? Ja ostatnio Ami 66 widuję na allegro za grubo ponad stówę!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dre napisał/a:
przydałby Ci się też światłomierz..


Ma w kasetce, nie? :-)


A klisze kup jakakolwiek kolorowa 120tke , zrob pare fajnych motywow - fajnie wychodza portrety! - i zanies do labu... :-)
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
dobrze tak tez zrobie jak wogóle uda mi sie jakiekolwiek zdjecie zrobic tyle tu pokretełek ale samowyzwalacz udało sie pomyslnie uruchomić :-B
 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
matb napisał/a:
No co Ty? Ja ostatnio Ami 66 widuję na allegro za grubo ponad stówę!

Heh, bo popyt jest trochę sztucznie nakręcany przez kolekcjonera (o którym było w innym wątku) - ja ami 66 kupiłem za 26 zł i miałem wrażenie że przepłacam ;-)
alkos napisał/a:
Ma w kasetce, nie?

Co prawda to prawda :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
davnes napisał/a:
dobrze tak tez zrobie jak wogóle uda mi sie jakiekolwiek zdjecie zrobic tyle tu pokretełek


No co ty. Jedno do czasu, drugie do przyslony, dzwignia do naciagu migawki, spust. Tam w ogole jest samowyzwalacz? Moze uruchomiles migawke na dlugim czasie? ;-)

Aha - z tylu okienko podglądu. Jak przesuwasz film, patrzysz w nie i czekasz na kolejny numerek :-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Ja używałem podobnego sprzętu. Dokładniej starta II z filmem 35mm...
Masakra :mrgreen:
 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
Istreed napisał/a:
Ja używałem podobnego sprzętu. Dokładniej starta II z filmem 35mm...
Masakra

Może dlatego że starty są na film 120? :mrgreen:
Pozdrawiam
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
pierwszy film zrobilam takim :-) i tylko ten pierwszy sie udal ;-)

zamiast swiatlomierza dostalam takie kolko suwane od Ojca: ustawialo sie miesiac, pogode, co sie fotografuje... i na koncu otrzymywalo sie, jak powinno sie ustawic aparat, zeby bylo w miare poprawnie nastawione :-)

nosze to dalej ze soba :)
 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
cotti napisał/a:
nosze to dalej ze soba :)

cotti, powinnaś zaktualizować avatar ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
cotti napisał/a:

nosze to dalej ze soba :)


Mam takie cos, to raczej w formie zartu jest. Tak samo to sobie 'na oko' ocenie...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
milo napisał/a:
Mam takie cos, to raczej w formie zartu jest. Tak samo to sobie 'na oko' ocenie...


Wbrew pozorom to sie swietnie sprawdza....
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
dre napisał/a:
Klisza 120 - 12 klatek 6x6 cm, przydałby Ci się też światłomierz..

davnes, sprawdź czy aparat ma drugą pustą rolkę (tu nie ma kasetki i powrotnego zwijania jak w małym obrazku, tylko przewijasz z jednej rolki na drugą). Jak nie ma, to pewnie w jakimś labie, w którym wołają średni format mają zatrzęsienie tego.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Akurat Lubitiel to słabo ceniona lustrzanka dwuobiektywowa.Najpierw nasi niedawni bracia raczyli w ramach reparacji wojennych wywieźć Voigtlandera i uruchomić produkcję Konsomolca.To wcześniejsza wersja Lubitiela.Nie miał dalmierza,zresztą tym i tak trudno ostrzyć.Dawniejsze modele były bakelitowe niestety typowo radziecka amatorska konstrukcja optyki,a więc...Posiadam testyrozdzielczości owego obiektywu np środek pola Lubitela to 20,naszego Starta(z lat 50tych) to 30,Moskwa (Industar 23) to 32.Jeszcze bakelitowe modele miały przyjemną linię małą rozdzielczość ale były przyjemne dla oka.Natomiast te nowsze to już nie to,smoliste cienie wszystkie wady trzysoczewkowego obiektywu.Cena w stodole tego aparatu modelu bakelitowego w idealnym stanie z roku ok 55 wynosiła rok temu 15zł.Ten model tutaj pokazany jest traktowny na równi ze smieną.Co nie znaczy że nie można się pobawić.Proponuje jednak zapolować na Starta 66 optykę sprowadzano dla niego z NRD i była wyrażnie lepsza.Pozdrawiam
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Też uważam ten aparat "Lubiciel" raczej za ciekawostkę i eksponat w zbiorach kolekcjonerów ale kolega zrobił tym aparatem zdjęcia w formatach 30x40 na wystawę fotograficzną, było to w latach 80-tych.
Fotki nie były rewelacyjne technicznie ale nie raziły.
Polski Start 66 jest o wiele lepszy, kupiłem taki na początku lat 70-tych "spod lady" i byłem pozytywnie zaskoczony dobrą jakością jego obiektywu, do dzisiaj mam te negatywy i czasami robię z nich powiększenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach