mszkudlarek36  Dołączył: 07 Sie 2014
Awaria korpusu czy obiektywu ??
Witam.
Jeśli chodzi o lustrzanki to jestem całkiem całkiem zielony.
Niedawno kupiłem moją pierwszą lustrzankę, jest to Pentax k-50, mam do niej obiektyw Tamron 28-75mm f2,8.
Obiektyw dostałem dopiero dzisiaj i nie wiem czy to z nim jest coś nie tak czy z puszką.
Nie wiem za bardzo jak to ubrać w słowa więc napiszę po prostu co się dzieje.

Przykład.
Chcę zrobić zdjęcie krzesła, wybieram punkt, w którym mierzę ekspozycję, ustawiam aby ekspozycja była prawidłowa np iso 100 f2.8 1/10s, robię zdjęcie i w tym momencie wizjer się przyciemnia i gdy chcę zrobić ponowne zdjęcie tego samego krzesła światłomierz do prawidłowej ekspozycji podaje już inne wartości, każe zwiększyć czas naświetlania choć pomiaru dokonuję w tym samym miejscu. Dopiero gdy rozsunę obiektyw do końca obraz w wizjerze się rozjaśnia i światłomierz ponownie pokazuje wartości jak za pierwszym razem. Po zrobieniu zdjęcia wizjer wygląda tak jakby był czymś przysłonięty. Dodam jeszcze, że coś takiego nie dzieje się w przypadku robienia zdjęć w trybie podglądu na żywo, występuje to tylko gdy zdjęcia robię przez wizjer.
Bardzo proszę o pomoc nie wiem czy to wina obiektywu czy aparat jest wadliwy.

[ Dodano: 2014-08-22, 18:54 ]
Dodam jeszcze jedno.

Gdy używam opcji podglądu optycznego występuje ten sam problem.
Ustawiam prawidłową ekspozycję, np z czasem naświetlania 1/15s wciskam przycisk podglądu optycznego i tak jakby ta przysłona nie wróciła na swoje miejsce bo teraz czas naświetlania wynosi 1/5.

O co chodzi??

[ Dodano: 2014-08-22, 19:00 ]
Dobra chyba znalazłem podobny problem tutaj:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=47112

Przepraszam za zamieszanie, ale trochę się zdenerwowałem i nie poszukałem na forum, jutro odsyłam obiektyw.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach