Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Sigma 10 mm f 2.8 rybie oko
Czy ktoś posiada w/w obiektyw? W sieci bardzo mało opinii na jego temat, testy bajka, f 2,8 w pełni użyteczne. Czekam na wasze opinie :)
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
Posiadam ww. Sigmę od września 2013. Bardzo udany obiektyw. Wcześniej zastanwiałem się nad kupnem Samyanga 8 mm, ale po zabawach z Samyangiem na puszce kolegi nie byłem zadowolony. Sigma to zupełnie inna liga... Ostra jak brzytwa od 2.8, bardzo ładnie pracujący autofocus (przynajmniej u mnie, od początku na K-5 i po kalibracji na K5IIs). Kontrastowa, ładne nasycenie kolorów. Naprawdę zdjęcia wychodzące z puszki nie wymagają żadnych obróbek...

Ciężka, zbudowana pancernie jak większość obiektywów z serii EX DG. Nabyłem głównie do astrofotografii, a okazała się bardzo przydatna również przy portretach! Głównie kotów, ale nie tylko :P

Zdecydowanie najlepszy fischeye na bagnet K. Ostatnio potaniała, a jeśli możesz kupić używaną w dobrej cenie - bierz w ciemno!

Przykładowe zdjęcia - http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=4771
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Upolowalem nowke za 2100 :) moze w poniedziałek będzie :) AF czasem nie jest zbędnym bajerem?
 

misiakuu  Dołączył: 02 Sty 2012
Wurcel napisał/a:
Upolowalem nowke za 2100 :) moze w poniedziałek będzie :) AF czasem nie jest zbędnym bajerem?


Też mi się tak wydawało. Ale po dłuższym czasie użytkowania odpowiem - nigdy w życiu! Szczególnie, że ja najcześciej używam tej Sigmy na otwartej przysłonie... Do portetów jak znalazł :P

[ Dodano: 2014-12-20, 23:02 ]
Jak już się pobawisz trochę - pisz jak wrażenia!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach