tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Jak fajnie było sobie poczytać.
Dla mnie jest ten aparat bez sensu, brzydki, robi paskudne zdjęcia.
Tak łatwiej jest sobie wytłumaczyć brak kasy na to by go sobie kupić. Zawsze to lżej na duszy jak sobie człowiek wmówi, ze coś paskudne i nic niewarte. ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mnie też zdjęcia rozczarowują chociaż jeszcze kilka dni temu byłem entuzjastycznie nastawiony do tego "wynalazku" ;-)
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Dorzucę jeszcze swój mały lament do tego chóru zgnębionych głosów. W czasie poszukiwania materiałów tłumaczących mi, że wcale nie potrzebuję nowego aparatu znalazłem takie porównanie
Panasonic LX100/ Leica D-Lux 109
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witam,

dorzucę się do tego lamentu :-D

Będąc ostatnio w podróży służbowej po Europie i kuszony wątkiem o Ricoh GR-II (wszak to stajnia Pentaxa), pomimo posiadania FUJI XT-1 i kilku słoików do niego zapragnąłem posiadać coś małego, lekkiego i "kieszonkowego" ...

Tak się złożyło, że byłem dość mocno ograniczony wagowo w podróży (samolot) oraz zniechęcony do noszenia dodatkowej torby TAMRAC (odchudzonej, tylko XT-1 i dwa szkła).

Niestety Ricoha nie mieli w kilku sklepach, za to mieli Pasikonika LX-100... Opinie na niniejszym forum były pozytywne, a czasu na testowanie w sklepie mniej, niż zero, więc ... Zanabyłem toto i ...

Jpg z puszki osobiście nie daje powodu do narzekania, nawet na programie full auto i ustawieniach fabrycznych. Przynajmniej moim skromnym zdaniem.

Oczywiście jest i RAW, tu macie przykład, zdjęcie złożone w LR z 3, ustawienia domyślne z aparatu, wrzucam link do zdjęcia, bo 700px nic Wam nie powie :

Panasonic LX-100

Pozdrawiam,

S.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sycamor napisał/a:
bo 700px nic Wam nie powie

Rozwijamy się, teraz wolno 900.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
plwk napisał/a:
teraz wolno 900


Miło widzieć takie zmiany po kilku latach proszenia o coś więcej na szerokości ...

Choć myślę, że to dalej mało ... Na Fuji mają 1.024, to przynajmniej jakaś szerokość monitorowa ...

Pozdrawiam,

S.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Za to na forum Fuji nie mają kfana.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
I raczej z tego faktu można się tylko cieszyć,

ale nie wywołujmy wilka z lasu, bo się jeszcze tam pojawi ...

;-)

S.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
sycamor napisał/a:
nie wywołujmy wilka z lasu, bo się jeszcze tam pojawi

Toż ja na to po cichu liczę!
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
szybkiparowoz napisał/a:
tam pojawi


Ale to nie znaczy wcale, że zniknie stąd :-P

S.
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
To ja dorzucę swoje przemyślenia.

Mam GR II i FujiX-E2 35/2 i 90/2. Myślałem po testach o tym LX100 że to jest to - 1 lekki aparacik z dobrym światłem i matrycą w rozsądnym rozmiarze. Czyli powinna być niezła jakość.
Robię dużo zdjęć córce i synowi - biegają - więc szybka migawka - min 1/125 a lepiej 1/200.

Niestety wtedy ten Panasonic odpada - w domu przy takiej migawce iso duże i szumi. Ziarno nie przyjemne - nie analogowe jak np. w GR. Kolory - NIE - kolory nr 1 Fuji, nr 2 - Ricoh (AWB w domu przy żarówkach led słabo działa). Panasonic - daleko daleko.
Zoom woooooolny.

Jak ktoś robi bardziej statyczne zdjęcia - super. Jak też dynamiczne - odpada.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
tommyXTM napisał/a:

Zoom woooooolny.
.

Jednak dużo szybszy niż w Ricoh GR.
Tak na marginesie trudno porównywać szumy z matrycy u43 z APSC, chociaż był na forum wątek, w którym twierdzono,ze jest porównywalnie.
Wydaje się, że LX-100 ma spore atuty: rewelacyjna jakość obiektywu, mimo wszystko dobra matryca jak na kompakt (jak na kompakt bardzo dobra), świetny AF z dobrym AFC, no i świetne filmowanie nie tylko 4K.
Kolory JPEG? Jeżeli używasz JPEG'a, to chyba aparacik ma sporo funkcji ustawień i pewnie da się coś dobrać pod własny gust. Na domyślnych może nie być rewelacji.
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
tomek_j napisał/a:
tommyXTM napisał/a:

Zoom woooooolny.
.

Jednak dużo szybszy niż w Ricoh GR.
Tak na marginesie trudno porównywać szumy z matrycy u43 z APSC, chociaż był na forum wątek, w którym twierdzono,ze jest porównywalnie.
Wydaje się, że LX-100 ma spore atuty: rewelacyjna jakość obiektywu, mimo wszystko dobra matryca jak na kompakt (jak na kompakt bardzo dobra), świetny AF z dobrym AFC, no i świetne filmowanie nie tylko 4K.
Kolory JPEG? Jeżeli używasz JPEG'a, to chyba aparacik ma sporo funkcji ustawień i pewnie da się coś dobrać pod własny gust. Na domyślnych może nie być rewelacji.


jak dobrze kojarzę to GR nie ma zoom'a ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ma - nożny. Tomek_j ironizował.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pytania po latach.
1. Jak w LX100 zmienić region?
2. Jeżeli w menu serwisowym zmienimy język to jak z niego wyjść, aby zachować zmianę?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Już znalazłem jak to zrobić w GX7 i tak samo się robi w GX8 i w LX100.
W moim przypadku była tylko Europa zachodnia i musiałem przełączyć na środkową i zachodnią. Najpierw trzeba przełączyć formaty nagrywania wideo na NTSC a potem wrócić do ustawień pierwotnych i podczas powrotu przełączyć region na Europę środkową.
Kolejność czynności:
1. Naciskamy DISP+WB+AE LOCK i włączamy aparat, trzymając przyciski około 5 sekund - jesteśmy w trybie serwisowym
2. Naciskamy przycisk podglądu zdjęć
3. Naciskamy ISO+AE LOCK i wyłączamy aparat
4. Włączamy aparat, mamy już dostępne tryby wideo 4K/30 i FHD/60
5. Naciskamy MENU+WB i wyłączamy - pojawia się menu wyboru regionu - strzałkami w górę lub w dół przewijamy do EG, E - strzałką w prawo potwierdzamy wybór, podświetla się OK, zatwierdzamy przyciskiem MENU
6. Włączamy aparat i mamy już dostępny w menu język polski

Nie sprawdzałem, ale możliwe, że działania z punktów od 2 do 4 są niepotrzebne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach