kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
tomek_j napisał/a:
kojut napisał/a:
barmiska, nieeeee! Tylko nie gooooo
wuzet, ostatnio mam czas tylko na jedno adjęcie w tygodniu
[url=http://photos4.pix.i...A4C.jpg]Obrazek[/URL]


Fajne kolorki z tego Fuji wychodzą

Fuji??? :shock:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
kojut napisał/a:
Fuji??? :shock:

Jak nie LX100 to Fuji ;-) :mrgreen:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Michciu76 napisał/a:
Jak nie LX100 to Fuji


Ja tam czekam na testy G7 X, a nóż olympus coś podobnego wypuści w międzyczasie...
Ten panasonic i fujiki są dla mnie za duże jak na kompakt.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Kuba Nowak napisał/a:
Ja tam czekam na testy G7 X, a nóż olympus coś podobnego wypuści w międzyczasie...
Ten panasonic i fujiki są dla mnie za duże jak na kompakt.


Tak to można czekać w nieskończoność ;-) . Ja nie będę miał tyle cierpliwości.

G7X niby OK ale najkrótszy czas migawki to 1/2000, ISO od 125 to trochę kiepawo i ekran uchylany jedynie do góry. Do tego brak stopki. Wymiary idealne. Obiektyw też jest bdb.

Ja już bym miał Fuji ale właśnie założyłem sobie sprzęt o małych rozmiarach i zależy mi na tych 24mm (choć to nie wymóg konieczny) a Fu ma "tylko" 28mm.
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
Jeśli kompakty aps-c to Fuji, Ricoh ewentualnie Sony, w przypadku matryc (i nie tylko), mniejsze = gorsze

[ Dodano: 2014-11-06, 14:21 ]
kojut napisał/a:
barmiska, nieeeee! Tylko nie gooooo
wuzet, ostatnio mam czas tylko na jedno adjęcie w tygodniu
[url=http://photos4.pix.i...A4C.jpg]Obrazek[/URL]


wykupiłeś już sobie miejsce ? :evilsmile:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Michciu76, ja coś ne ten teges dzisiaj ;-) Myślałem, że o zdjęcie chodzi :mrgreen:
nuiert napisał/a:
w przypadku matryc (i nie tylko), mniejsze = gorsze

Udowodnij! Na przykład na podstawie om-d em10 i nx300 (ta sama grupa).
nuiert napisał/a:
wykupiłeś już sobie miejsce ? :evilsmile:

Nie. Moje zwłoki nie pójdą na zmarnowanie w ziemię- karta dawcy podpisana i jak się będzie dało coś wykorzystać to niech biorą. A jak nie to Trinity College jest zainteresowane zwłokami do nauki dla przyszłych lekarzy i tam moje truchło wyląduje gdy połączenia między neuronami przestaną działać ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
kojut napisał/a:
Fuji??? :shock:

Fuji
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
tomek_j, jak fuji to tylko gx617 ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Czy ten LX100 będzie dużo lepszy od LX7 z doczepionym wizjerem od GX1 ?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Nie. Od takiego zestawu to tylko NX lepszy.

Większe=lepsze
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Większe = lepsze :roll: :?:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
wuzet napisał/a:
Czy ten LX100 będzie dużo lepszy od LX7 z doczepionym wizjerem od GX1 ?

Odrobinę słabszy od GX7 ale mniej inwestycyjny - odpada pokusa zakupu kolejnych szkieł ;-)
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
Michciu76, o czym rozmowa, masz k-5 żaden z tych aparacików nie będzie lepiej od tego obrazował, Pentax pokazał co myśli o bezlusterkowcach wypuszczając swoje, wszystkie wyglądają jak zabawki, a prawdziwy kompakt - kamera notatnik musi być ultra poręczny jak Ricoh GR jeśli dobrze pamiętam nazwę modelu
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
nuiert napisał/a:
..k-5 żaden z tych aparacików nie będzie lepiej od tego obrazował

Na pewno nie. K-5 jest jednym z najlepiej obrazujących aparatów na rynku mimo swojego wieku. Co więcej- lx100 będzie na pewno dawał gorszy obrazek pod względem szumu na wysokich czułościach (pow. iso800), DR czy rozdzielczości od posiadanego przeze mnie zestawu k-30 z t17-50/2.8. Tylko...
Co z tego? Obraz będzie prawdopodobnie nieznacznie gorszy (max 1,5ev w szumach i dr), rozdzielczość będzie wystarczająca do drukowania maks. 9.5"x12" (4:3 yeahh!) nie mówiąc już o wyświetlaniu na plazmie fulhade. Dodatkowo cała masa zalet, których próżno szukać w powyższym zestawie P: multiaspect, optymalna wielkość w połączeniu z w miarę wygodnym uchwytem, cicha migawka, szybka migawka elektroniczna (co zwiastuje synchro z wszystkimi czasami), bezbłędny af czy wreszcie (choć mnie najmniej interesujące) świetne właściwości video.
nuiert napisał/a:
Pentax pokazał co myśli o bezlusterkowcach wypuszczając swoje, wszystkie wyglądają jak zabawki,

No i? Fuji, Sony, Olympus czy Panasonic pokazały Pentaxowi jak zaawansowane bezlusterkowce mogą wyglądać i taki k-50/500 czy k-30 pod względem wykonania może się schować w porównaniu do x-e1 czy om-d em10.
nuiert napisał/a:
a prawdziwy kompakt - kamera notatnik* musi być ultra poręczny jak Ricoh GR jeśli dobrze pamiętam nazwę modelu

*podkreślenie moje
Ty chyba faktycznie jakiejś cyferki przy nicku zapomniałeś :-P
Kompakt może być i często (ostatnio szczególnie) jest świetnym zamiennikiem ciężkiej i w dużej ilości przypadków nieporęcznej lustrzanki.
Ty możesz dalej to wyśmiewać, wypisywać głupoty i śnić, że kiedyś kupisz sobie ten wymarzony, prawdziwy aparat- luszczanke :mrgreen:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
No i byłem dzisiaj pomacać aparat. Muszę powiedzieć jedno- jestem urzeczony tym maleństwem. Obsługa jest na naprawdę wysokim poziomie- leży w dłoni zaskakująco dobrze, masa przycisków na obudowie (w tym kilka konfigurowalnych). Przysłoną steruje się na obiektywie. Pierścień obok steruje krokowym zoomem- ustawia ogniskowe 24, 28, 35, 50, 70 i 75 mm. AF to dosłownie błyskawica. Nie pobawiłem się dłużej, bo pełno ludzi było w sklepie i nie chciałem zatrzymywać sprzedawcy. Na minus (przynajmniej na razie) wizjer. Prawdopodobnie wymaga przyzwyczajenia się do tego typu wziernika.
Tak na szybko:
iso3200 w tym aparacie wydaje się więcej niż używalne (jpg z ustawieniami fabrycznymi):
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wrrr...
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
nuiert napisał/a:
Michciu76, o czym rozmowa, masz k-5 żaden z tych aparacików nie będzie lepiej od tego obrazował, Pentax pokazał co myśli o bezlusterkowcach wypuszczając swoje, wszystkie wyglądają jak zabawki, a prawdziwy kompakt - kamera notatnik musi być ultra poręczny jak Ricoh GR jeśli dobrze pamiętam nazwę modelu

Zaskoczę Ciebie mam GX1 i dla mnie uzupełnia się z K-5 przynajmniej na 4+
Nie jest to na pewno obrazowanie K-5 ale nie zastępuje on Pentaxa tylko uzupełnia tzn. biorę go tam gdzie zwykle nie noszę lustra, często jest noszony na co dzień, zauważyłem nawet, ze zupełnie inaczej obrabiam z niego zdjęcia bo czego innego oczekuję ale jestem z efektów zadowolony.
Dopiero po roku (na wczasach) zauważyłem, że robi kiepskie zdjęcia nocne z dłuższym czasem naświetlania bo zawsze do tego rodzaju fotografii zabieram K-5.

Czy większy = lepszy??
Chyba wszystko zależy od potrzeb, nawet mój Canon s100 potrafił wypluć niezłe ostre zdjęcie 12Mpx.
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
kojut napisał/a:
Ty możesz dalej to wyśmiewać, wypisywać głupoty i śnić, że kiedyś kupisz sobie ten wymarzony, prawdziwy aparat- luszczanke


Robiłem zdjęcia lustrzanką jak Ty szczerzyłeś kły do sera w spożywczaku, masz problemy idź do psychologa. Mam konta na różnych forach i widziałem wielu ale Ty ich wszystkich przebijasz, nie będę pisał w czym, zostawię to Twojej wyobraźni, bo wiem że mogę być spokojny, nie dojdziesz co mam na mysli, bo takowej nie posiadasz.


Michciu76 napisał/a:
Chyba wszystko zależy od potrzeb, nawet mój Canon s100 potrafił wypluć niezłe ostre zdjęcie 12Mpx.


każdy ma inne.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
wuzet napisał/a:
Czy ten LX100 będzie dużo lepszy od LX7
generalnie szybki test w warunkach "nakorytarzowych" między posiadaczką LX7 i szkoleniowym LX100 wykazał, że moc jest, na wyświetlaczu różnica kolosalna, na PC już mniej spektakularnie, w końcu jest bokeh nie tylko w makro, wysokie czułości też wyglądają lepiej, AF daje radę, wizjer ok ;-) zapytam o jakieś fotki, jak znajdzie to wrzucę... natomiast czy moc jest aż taka, żeby wydawać >3400 zł - na to pytanie musi sobie każdy odpowiedzieć sam.

nuiert napisał/a:
Robiłem zdjęcia lustrzanką jak Ty szczerzyłeś kły do sera w spożywczaku, masz problemy idź do psychologa.
nuiert, za chwilę dostaniesz kolejną wstążkę i będziesz albo płakał albo żalił się że "admin jezd gópi" :roll: na prawdę tak ciężko wziąć na wstrzymanie?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nuiert, wciąż czekam na Twoje uzasadnienie plastikowości plików z Lx100.
Tutaj z zaprzyjaźnionego forum porównanie użytkownika LX100 i D610:
http://forum.nikoniarze.p...25&postcount=55

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach