Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
  [Grzegorz] Portfolio
Witam wszystkich,
Widze ze juz powszechnym jest na naszym forum poddawanie pod ocene i komentarze swego dorobku, wiec i ja moze sie odwaze. Taka moja mala galeryjka (gdyby komus przeszkadzal dzwiek to w prawym gornym rogu sie go wylacza). Na wolnym laczu moze sie ladowac w miare wolno, bo ladowalem dosc duze fotki. Bardziej mi zalezalo na jakosci niz na szybkosci (strona i tak nie bije rekordow popularnosci w sieci, hehe). Tak wiec zapraszam do ogladania i komentowania. A oto i strona www.grzegorz_szlowieniec.bee.pl a gdyby cos sie zdarzylo z aliasem to mozna przejrzec jeszcze TU.
Pozdrawiam
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Muzyka - zawał.
Flash - za wolno.
Ogólnie - pomysł na stronkę ok. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby zmniejszyć miniaturki dzialow i umieścić wszystkie działy na jednej stronie.
Grzegorz, babcia w portretach - rewelacja.
z działu arch. zdj 2, 5, 8, 12 - rewelacja!

[ Dodano: 2007-05-31, 16:10 ]
odkryłem, że ilość miniatur jest zależna od rozdzielczości - ok
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Grzegorz, co to za system galerii?
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
milo: nie bardzo rozumiem pytanie :) nie wiem po prostu co moze sie kryc pod pojeciem system galerii. Jesli chodzi o te galerie to zgrubny jej ksztalt wyplulem jakims generatorem a pozniej (i tak do tej pory) dopieszczam ja i aktualizuje w notatniku.

tref: co z ta muzyka? poczatkowo na forum mialem glownie architekture i tak mi sie taki spokojny barok z architektura skojarzyl i juz tak zostalo :)
co do szybkosci to tak jak pisalem. Tam sa zamieszczane zdjecia wazace ok 500-600 kB kazde (dluzszy bok 1024 jesli zdjecie w poziomie i 768 jesli w pionie). wiem ze troche sporo, zeby sie tak zaladowalo zdjecie w dwie sekundy to by trzeba miec 2 MB lacze.
Co do wyswietlania miniaturek to tak jak zauwazyles, zaleznie od rodzielczosci. Coraz wiecej ludzi ma juz 1600x1200 wiec jeszcze jest zapas :)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
milo: nie bardzo rozumiem pytanie :) nie wiem po prostu co moze się kryc pod pojeciem system galerii. Jesli chodzi o te galerie to zgrubny jej ksztalt wyplulem jakims generatorem a pozniej (i tak do tej pory) dopieszczam ja i aktualizuje w notatniku.


No chodzi mi wlasnie o ten generator jak to nazwales.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Grzegorz napisał/a:
co z ta muzyka?
nie byłem przygotowany na muzykę, a głośniki miałem włączone na max. stąd zawał.
Jak możesz zmien nazwę wątku na Portfolio, bo wersaliki za bardzo krzyczą [wcześniej zmieniłem opis tytułu, bo był długi i "rozjeżdżał" forum.
Dzięki.
Co do zdjęć już napisałem, czekam na aktualizacje.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Heh, to bylo jeszcze w zamierzchlych czasach uzywania Windowsa :) Wiec tego czego jestem pewny to ze jest to program na te platforme :). Nie pamietam dobrze nazwy, cos jakby album generator. ale to brzmi tak oczywiscie ze chyba nie moze byc prawdziwe. poki co jestem na tak zwanym wygnaniu (delegacji) i w domu bede dopiero za pare tygodni, to wtedy sprawdze czy mam jeszcze jakies plytki z programami do windy, tam pewno znajde ten program i dam znac.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Grzegorz napisał/a:
wygnaniu (delegacji) i w domu bede dopiero za pare tygodni


No niezle, przymusowe prace w kamieniolomach?
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
[ Dodano: 2007-05-31, 16:36 ]
milo: tez sie mowi. najwazniejsze ze do miejsca z dzialu PEJZAZ fot nr 6 mam tylko 50 km :)

[ Dodano: 2007-05-31, 16:38 ]
tref: OK, zmienilem

[ Dodano: 2007-05-31, 16:45 ]
tref:
tref napisał/a:
Grzegorz, babcia w portretach - rewelacja.
z działu arch. zdj 2, 5, 8, 12 - rewelacja!


z ciekawostek w skrocie:
wspomniana babcia - 83 lata na karku - nie znosi jak jej robic zdjecia :)

fot 12 (arch) - pierwsza odbudowana po II Wojnie Swiatowej synagoga we wschodnich Niemczech (Drezno). Jej poprzedniczka splonela w zamieszkach nazistow w 1938r. Z pogorzeliska udalo sie tylko jednemu ze strazakow uratowac zlota gwiazde Dawida (widoczna w przeszklonych drzwiach na zdjeciu). Gwiazda trafila na powrot do wlascicieli co i widac. Inspiracja do powstania takiego projektu miala byc sciana placzu. Caly obiekt sklada sie z prostych linii i tylko prostych katow. Widoczna wlasciwa synagoga jest lekko skrecona w ionowej osi (nie mam pojecia czemu :))
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
strasznie kiepska jakość fotek - czy ta galeria ci sama ich nie skaluje przypadkiem?
syf kiła i mogiła.
i obejrzalem tylko agnieszka zimowa i studio, bo tak woooolno że się odechciewa. nie mówiąc że ta galeria to jakiś ergonomiczny potworek ..:)
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
guerilla: co do jakosci zdjec, to nie wiem o co Ci dokladnie chodzi. Wiekszosc zdjec to sa skany, ale dosc dobrej jakosci. Nikt do tej pory nie narzekal a i te same zdjecia zamieszczalem na www.fototok.tkb.pl , a tam z pewnoscia wygarneli by mi chocby najmniejszy mankament. Moze masz duza rodzielczosc ekranu i wlaczona jest opcja dopasowywania zdjecia, wtedy moglo sie rozciagnac do ekranu. Jesli tak to sprobuj wlaczyc opcje 1:1. Wszystko jest dostepne w menu w lewym gornym rogu, lacznie z pokazem slajdow. Jesli chodzi o poruszanie sie (chyba to miales na mysli pod pojeciem ergonomii) to jest co najmniej tak proste jak we wszelkiej masci eksplorerach systemowych dodatkowo z ulatwieniem w postaci przechodzenia do katalogu wyzej poprzez klikniecie na ogladane zdjecie. Jedyne zastrzezenie jakie mam to szybkosc. Z racji dosc wysokiej rodzielczosci zdjec i minimalnej kompresji jpg pliki dosc duzo waza i na laczach wolniejszych niz 1Mb trzeba swoje odczekac przed zaladowaniem. No coz zyjemy w czasach kiedy szerokopasmowy dostep do internetu ma byc powszechny jak bulki w piekarni. Jak widac nie jest tak do konca. Pozdrawiam serdecznie
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Cześć!!

Obejrzałem Twoje PF.

Wykaz proponowanych zmian :

1.zmienić koszmarną fioletową ramkę na białą lub szarą.

2.zmniejszyć rozmiar zdjęć,u mnie 950 x 750 wystarcza i zdjęcia maja ok. 100 kB, ew.
przekompresować je do maks 200 kB.
Polecam High Quality Photo Resizer Version 3.0 (Freeware) z http://www.naturpic.com/resizer/index.html

3.Jakość zdjęć jak na skany jest dobra ale nie tak dobra jakie byłyby zdjęcia zrobione od razu cyfrówką.

Pozdrawiam Marek
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Markus: chyba rzeczywiscie pomysle nad przeskalowaniem tych zdjec. musze tylko znalezc odpowiednik sugerowanego przez Ciebie programu na linuxa :) moze jakis plugin do gimpa zalatwi sprawe (nie chce mi sie ich pojedynczo skalowac). Co do ramki, rzecz gustu, moze sie skusze na zmiane tak na probe :) K100D to byly robione tylko zdjecia w dziale portret. Reszta to skany roznej masci materialow fuji naswietlanych w P30T :) Dzieki za wszystkie uwagi i pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kurcze u mnie nie bangla - ale to chyba jakies dziwine ustawienia proxy....

dz.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry: moze nie masz flasha zainstalowanego. chociaz w takim przypadku powinien Ci sie pojawic ekran o tym fakcie informujacy i zachecajacy do sciagniecia najnowszego flash playera.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Grzegorz napisał/a:
dzerry: moze nie masz flasha zainstalowanego

Nie, proxy w ogole mi blokuje wejcie. Juz wiem o co chodzi:

Illegal character in hostname; underscores are not allowed

Nic to, zobacze w domu ;-)

dz.

[ Dodano: 2007-06-01, 11:00 ]
Doczytalem i okazuje sie, ze underscore jest oficjalnie nielegalny w URL'ach.

wikipedia napisał/a:
Underscore characters are commonly used by Windows systems but according to RFC 952 they are not allowed. [...] Since some systems will check to make sure that hostnames contain only valid characters and others do not, the use of the invalid characters such as the underscore has caused many subtle problems in systems that connect to the wider world.


Jak zwykle - jak jest dobry standard, to MS go musi spieprzyc.

Oznacza to, ze pewnie nie bede jedyna osoba, ktora nie zobaczy twojej strony.

Kolejna wada underscore w URL'u, jest to, ze google nie uznaje undersore za przerwynik przy indeksowaniu i go prostu ignoruje, co oznacza, ze moge nie znalezc twojej strony wpisujac Grzegorz Szlowieniec, tylko grzegorzszlowieniec - jesli tekst masz zaszyty we flashu, to na pewno nie znajde ;-)

pozdrawiam

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dziś już chodzi spoko, mam akurat 1MB i wczoraj nie dało się nic obejrzeć tak wolno szło..

a co do ergonomii - to te ikonki etc. są brzydkie ,wyglądają jak z jakiegoś pogiętego poragmu CADowskiego wzięte czy innego mapinfo i o to mi właśnei chodziło :)

a co do jakości - dziś jest okej?nie wiem, może firefox się coś gubił przez to że zamulał serwer albo flash, no idea, ale jest ok teraz.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry: co wiec sugerujesz. wydawalo mi sie ze najlepsza do rozdzielenia imienia i nazwiska bedzie kropka ale chyba o ile pamietam na republice nie chcialo mi zalozyc konta z kropka. nastepna na mysl przyszla ten nieszczesny underscore. Czym by to zastapic coby i dobrze wygladalo i funkconalne bylo? Mozna to wyszukac jako grzegorz_szlowieniec w googlach. inne sposoby nie przynosily efektu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Grzegorz napisał/a:
wydawalo mi się ze najlepsza do rozdzielenia imienia i nazwiska bedzie kropka ale chyba o ile pamietam na republice nie chcialo mi zalozyc konta z kropka.
Kropka oddziela czlony domeny i nic dziwnego, ze ci nie pozwolili ;-) Jak dla mnie najlepszy bylby '-', albo nic, albo samo nazwisko. Ja mam na przyklad strawberryfields.pl i znajdziesz to w googlach i tak i tak. Jak wpisuje twoje imie i nazwisko normalnie, to nie znajduje twojej strony tylko twoje wpisy na forach. Zreszta jesli chodzi o wyszukiwanie, najwazniejsza jest dobrze skonstruowana sekcja <head>, z czytelnym tytulem, opisem i slowami kluczowymi, odwolaniem do pliku robots.txt i idealnie sitemap dla
googli - musisz byc google friendly - ale to juz nie temat na to forum ;-)

Z twoja domena jest po prostu to nie tak, ze nie moge jej otworzyc, bo mam koszerny do bolu serwer proxy i nie jestem jedyny ;-)
dz.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
czyli jesli dobrze rozumiem to po zastosowaniu "-" zamiast "_". to powinienem bez problemu wygooglac swoja strone przy uzyciu samego "szlowieniec"?
dzerry napisał/a:
Zreszta jesli chodzi o wyszukiwanie, najwazniejsza jest dobrze skonstruowana sekcja <head>, z czytelnym tytulem, opisem i slowami kluczowymi, odwolaniem do pliku robots.txt i idealnie sitemap dla
googli - musisz byc google friendly - ale to juz nie temat na to forum


moze rzeczywiscie to nie miejsce na tego typu pytania ale o co chodzi z tym robots.txt ? jestem laikiem w tej materii (podejrzewam ze chodzi o te wyszukiwacze z googli na przyklad) - moze byc na priva coby nie zasmiecac forum - grzegorz.szlowieniec [at] aviogroup.com

wracajac do tematu watku, zapraszam wszystkich do wyrazania swoich opinii na temat galerii, a przede wszystkim zdjec. pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach