Roso  Dołączył: 25 Kwi 2012
No włąsnie o to mi chodzi, nie wiem czy migawka była wymieniana czy nie, licznik jest niewyzerowany.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
U mnie był wyzerowany. Odsyłałem korpus z ponad 8 tysiącami na liczniku, po prawie roku od naprawy mam 3 tysiące ;-)
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Sprzęt wrócił z serwisu. Jest zupełnie w porządku - wymienili blok lustra i wyregulowali (tak przynajmniej zeznają w dokumencie). Dodatkowo dostałem nową matówkę - fajnie, ale ciekawe dlaczego?

Przy okazji - migawki raczej nie ruszali, by liczba wyzwoleń jest tego samego rzędu co przed naprawą. Tak czy inaczej nie trwało to długo - miałem na ten temat gorsze wyobrażenie.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Mój egzemplarz miał znów słabszy dzień i kilka fotek było mocno niedoświetlonych, na szczęście później znów było ok, ale niesmak pozostaje. Po gwarancji to już w ogóle nie jest zabawne.
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Faktycznie - przykra sprawa. Jeśli jednak to wina konstrukcyjna, to wszystkie K-30 będą padać w ten sposób. A co z K-50-tkami? Nikt nie odnotował podobnej przypadłości?

[ Dodano: 2015-02-28, 19:07 ]
No i niespodzianka... Moja K-30-stka przestała rozumieć i komunikować się po polsku. Można wybrać tylko język angielski i języki azjatyckie! Widać coś namieszali w serwisie. :roll: Nie robi mi to problemu, ale jednak. Wynika z tego, że sprzęt na początku tygodnia znowu pojedzie do Warszawy, tym bardziej że gwarancja się kończy 4 marca. Chyba, że jest inne rozwiązanie?
 
fabi  Dołączył: 20 Lip 2013
Strasznie trefny ten Pentax K30. Ja też miałem problem z niedoświetlaniem. Aparat zawsze maksymalnie przymykał przysłonę. Przed tygodniem aparat wrócił z serwisu. Standardowa wymiana bloku lustra. Usterkę usunięto, ale przy okazji zepsuto nagrywanie wideo - pojawiły się problemy z dzwiękiem. Rejestrowany dźwięk to tylko jednostajny , głośny szum.
Dwa lata przygody z pentaxem trudno zaliczyć do udanych . Wracam do starej, sprawdzonej marki! Adieu Pentax!
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
fabi napisał/a:
Wracam do starej, sprawdzonej marki! Adieu Pentax!

I całe szczęście ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No proszę, moja K-30 też od jakiegoś czasu ma tę przypadłość. Przy czym u mnie to występuje zwłaszcza w słabych warunkach oświetleniowych, przy długich czasach. Zawsze zakładałem, że się coś z doborem czasu pochrzaniło i nigdy nie pomyślałem, żeby porównać czasy zdjęć prawidłowych i niedoświetlonych.
Aparat kupiony w lipcu 2013, ale z promocyjną trzyletnią gwarancją, więc jeszcze poobserwuję, czy to się nasila, czy nie.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
kojut napisał/a:
I całe szczęście

kojot nigdy nie miałem wątpliwości jęśli chodzi o twoje intencje :evilsmile:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
arob napisał/a:
kojot

kojut arob, KOJUT!
 

kerrad  Dołączył: 15 Lip 2008
Ciekawie się robi. Oby nie było tak, że posiadaczy K-30 można podzielić na tych co zdążyli wymienić blok lustra w ramach gwarancji i na tych co już nie zdążyli. W każdym razie, jeśli wada przymykania przysłony się pojawiła, to bez serwisu w dłuższym okresie czasu lepiej nie będzie...

Moja puszka dwa razy przed końcem gwarancji wybrała się na wycieczkę do Francji. Drugi raz dlatego, że po pierwszym pobycie zapomniała języka polskiego. Dopiero po kolejnej wycieczce go odzyskała... Więc teraz jest prawie jak nowa!

Mam tylko nadzieję, że w nowszych modelach Pentaxa klasy podstawowej/średniej sterowanie przysłoną będzie mniej awaryjne. :-(
 
fabi  Dołączył: 20 Lip 2013
Dodam jeszcze, że pojawienie się wady z domykaniem przysłony "na maxa" szło w parze z szybszym rozładowywaniem akumulatora. W moim przypadku pozostawienie aku w wyłączonym aparacie skutkowało jego rozładowaniem w przeciągu 3-4 dni.

[ Dodano: 2015-05-06, 08:17 ]
PiotrR napisał/a:
No proszę, moja K-30 też od jakiegoś czasu ma tę przypadłość.

Przypadłość z czasem się pogłębi ! Nie zastanawiaj się. Ślij aparat do serwisu, ale bądź przygotowany na długi czas naprawy. Trwa to minimum miesiąc, a aparat zalicza wycieczkę do Francji.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
fabi napisał/a:
ale bądź przygotowany na długi czas naprawy.


Toteż właśnie dlatego, ponieważ na razie przypadłość nie jest uciążliwa, wolę to zrobić po wakacjach. No i po fazie grupowej forumowego turnieju.
 
wacoss  Dołączył: 18 Lis 2014
Mam ten sam problem, jednak o tyle poważny, że wszystkie zdjęcia są niedoświetlone, a druga sprawa, że sprzęt był kupiony używany w lombardzie z około 2,5 tysiąca przebiegiem . Teraz ma 5,8k i problem pojawił się kilka dni temu. To teraz mam takie pytanie. Czy naprawa pozagwarancyjna tego body jest warta świeczki? Czy lepiej i taniej nie wyjdzie kupić nowego aparatu? Pozdrawiam.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Gra nie warta świeczki, możesz go pogonić na części, albo zostawić jako korpus do szkieł manualnych. Sprawdź, jak działa na akumulatorach AA - może się okazać, że jak w przypadku mojego egzemplarza - przysłona będzie sterowana prawidłowo, ale sam korpus będzie działał odrobinę wolniej.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Witam, mój k-30 kupiony był w 2013 numer seryjny zaczyna się na 43...... jak na razie jest spoko.A wy jakie macie numery?Z tego co zrozumiałem to 44......
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
Witam,
też mam k-30, numer seryjny rozpoczynający się na 43, kupiony w 2012 roku i brak na razie problemów z niedoświetlaniem zdjęć. no ale ja na akumulatorkach AA działam non stop.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
metall1000 napisał/a:
Z tego co zrozumiałem to 44...

Mój ma początek 45, na allegro były z tym uszkodzeniem dwa z 43 na początku (w jednym przypadku pytałem ;-) )
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Jestem ciekawy czy ta przypadłość mojego k-30 też dopadnie ,przebieg 2055 zdjęć i jest już po gwarancji .Z drugiej strony jeśli jest masowa usterka firma pentax powinna naprawiać za darmo.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mój zdecydowanie jesienią jedzie do serwisu.

[ Dodano: 2015-07-30, 11:14 ]
A jeszcze popstrykałem testowo i, jak ktoś pisał, że przy zasilaniu z koszyka problem nie występuje, tak i u mnie, po włożeniu koszyka z litowymi bateriami jak ręką odjął - zdjęcia naświetlone tak równo, że jednego od drugiego nie odróżnisz...

Czyli co tu właściwie jest spieprzone w tym aparacie? Coś na linii "moc akumulatora - moc potrzebna migawce"?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach