mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak znajdziesz, to sie pochwal - sama jestem ciekawa, czym się różni pies od kota, a mam tylko DLa ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mygosia napisał/a:
czym się różni pies od kota

Kot chyba nie szczeka.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Kot chyba nie szczeka.


Zdano, ale widze, że tez nie jesteś pewien? ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nigdy nie miałem kota :-P
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
mygosia napisał/a:
sołtys, i programu "świnka morska" też nie ma! Skandal! :roll:


To ja bym program "zimne piwo" poprosił, bo w DS nie ma :(
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
Re: Mam kasetke, jest bombowa.
m1b2c3 napisał/a:

Pytanie za sto punktow: czym rozni się program "Pies" od programu "Kot"?!?



W (h)amerykańskiej instrukcji jest: "the function is the same, regardless of which icon you choose", czyli ukłon w stronę animalsów, w dowolnym tłumaczeniu:

"funkcja działa tak samo, niezależnie od ikony jaką wybierzesz"
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
A ja przejrzałem polska instrukcję strona po stronie i nie znalazłem wytłumaczenia jaka jest różnica między kotem a psem. Natomiast doszedłem do pewnego, zaskakującego wniosku ... KaSetka to aparat dla blondynek :-) Skąd taki wniosek? Ano stąd, że na wszystkich przykładowych rysunkach aparat obsługuje blondynka (o ile mogę wywnioskować). hmmmm, ... trochę dziwnie się z tym odkryciem czuję. Jestem blondynem, ale żeby zaraz blondynką ... ?
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
kristofo napisał/a:
A ja przejrzałem polska instrukcję strona po stronie i nie znalazłem wytłumaczenia jaka jest różnica między kotem a psem. Natomiast doszedłem do pewnego, zaskakującego wniosku ... KaSetka to aparat dla blondynek :-) Skąd taki wniosek? Ano stąd, że na wszystkich przykładowych rysunkach aparat obsługuje blondynka (o ile mogę wywnioskować). hmmmm, ... trochę dziwnie się z tym odkryciem czuję. Jestem blondynem, ale żeby zaraz blondynką ... ?


Nie dziw się, wszak to sprzęt stworzony tylko przez ciemnowłosych...całe szczęście nie-ciemnych ;-)
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Autorytatywnie: różnic nie ma, oba tryby mają takie same ustawienia.

Ma to pewnie znaczenie marketingowe... ;-)

Faktycznie mogli pójść dalej tym torem i wrzucić inne gatunki zwierząt, bo fascynatów nieumieszczonych w menu zwierzątek może ten fakt troszkę zdemotywować do zakupu ;-)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Jesli ktos kupuje a raczej chce kupic aparat opierajac sie o to czy jest program typu
" zwierze X " to ja nie bede plakal jesli nie kupi pentaxa.
A co potem przy dokupywaniu nowych szkiel ? Jakie kryteria doboru bedzie stosowal taki ktos ?
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
Polar napisał/a:
Jesli ktos kupuje a raczej chce kupic aparat opierajac się o to czy jest program typu
" zwierze X " to ja nie bede plakal jesli nie kupi pentaxa.
A co potem przy dokupywaniu nowych szkiel ? Jakie kryteria doboru bedzie stosowal taki ktos ?


Może jakiś Takumar z logo chomika by się przydał...
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Nie ma co szaleć.... osobiście i tak nie używam niczego poza AV, M, B... Jednak podczas testów sprawdziłem wszystko, co kasetka mogła wytrzymać ;-)

Wracając do tematu.... kasetka JEST BOMBOWA! - przynajmniej na razie :-)

Wczoraj miałem możliwość naocznie porównać z Sony A-100 kolegi. Moja K_sztanka & Makinon zostawili sonoltę w tyle... przy deszczowej pogodzie iso 200 w sonolcie nie wyrabia... gubi AF. Sony ma cichszą migawkę, polskie menu... ale jest taki... hmmm plastikowy, lekki... i zdecydowanie nie leży w ręce. Wizjer ma podobną jasność. Ciut może bardziej pogmatfane menu... ale to może kwestia przyzwyczajenia.

Konkluzja: W życiu nie zamieniłbym mojej K-sztanki na Sonoltę!

Pozdrawiam :evilsmile:
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
K100D w moim wypadku to strzał w dziesiątkę.
Aparat spełnia prawie wszystkie moje wymagania i spisuje się znakomicie.
Jedyna wada na jaką się natknąłem i o jakiej już w tym forum pisałem to kurz za osłoną kolorowego wyświetlacza LCD, którego jest niestety coraz więcej i zaczyna mnie to denerwować.
Może ktoś wie jak się można go pozbyć i którędy dostaje się do środka?
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
tez mi tam kurzu nalecialo niewiadomo skad, podejrzewam ze podchodzi gdzies od wizjera, pozatym strasznie syfi sie matowka, nie wiem ktoredy bo obiektywy wymieniam bardzo rzadko i w dobrych warunkach..
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Jestem bardzo zadowolony zwłaszcza ze stabilizacji. Udało mi się w katakumbach w Salzburgu strzelić z ręki dwa akceptowalne zdjęcia - przez roztargnienie otwór przysłony był 8 - z czasem 1 s i 1.3 s (przy uważnym oglądaniu w powiększeniu widać, że jednak są minimalnie poruszone). W świetle zastanym oczywiście.

No i to używalne ISO 1600, jak już ktoś wspomniał o Alfie...
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Witam wszystkich!!! Mam kasetkę, przed 2 godzinami już ją obmacałem :mrgreen: Ale sprzęt...hu, hu.. Pierwsza lustrzanka w życiu i cieszę się jak dziecko. Trochę to wielkie i robi takie: trzask, ale z tego co już zdążyłem poczytać to warto. AF w porównaniu do kompakta bajka i to wspomaganie AF flashem też bajer.
Bezproblemowo skorygowałem wizjer do swojego oka i od dziś będę się uczył robić zdjęcia normalnie (czyt. przez wizjer). Przypominam sobie czasy kiedy SMENA była pierwszym focidełkiem, z którym miałem do czynienia, też miała wizjer..ale to zupełnie inna historia.
Towar kupiłem w Anglii, z kitem wyniósł mnie 300 funtów bez funta.
Pozdrawiam wszystkich pentaksjan.
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
cholera a ja dalem jeszcze niedawno 369 w jessopsie, aparacik jest fajny bedziesz zadowolony :)
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
byjek napisał/a:
cholera a ja dalem jeszcze niedawno 369 w jessopsie, aparacik jest fajny bedziesz zadowolony :)


Ja też w Jessopsie...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
wspomaganie AF flashem też bajer


Ale nie dla osob fotografowanych. Ja tego 'bajeru' uzywam na imprezach gdy juz wszyscy sa zaprawieni, niezle miny na zdjeciach potem maja :)
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
masterblaster napisał/a:
robi takie: trzask


Mi to trzask w lustrzankach podoba się najbardziej :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach