masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Kolejne wrażenia z kasetki - nie ma szumów! Dżizes, jak porównuję zdjęcia z kompaktu..aj tam, nie ma co porównywać. Tam gdzie kończył się użyteczny zakres ISO kompaktu zaczyna się zakres użyteczny kasetki i to jest to :mrgreen:
Moja kobieta na początku była przerażona dźwiękiem wydawanym przy robieniu zdjęcia, supportem flasha dla AF no i tym fajnym wierceniem AF ...(o Boże, to tak powinien robić aparat?) ale jak jej przypomniałem sytuację gdy robiono jej zdjęcie do gazety profesjonalnym lustrem Canona to sobie przypomniała, że tamto "kłapało" jeszcze bardziej i dała spokój..
Zauważyłem, że lampa jest wyraźnie mocniejsza niż ta, którą miałem w kompakcie, jestem też miło zaskoczony efektem braku czerwonych oczu (choć pewnie nie zawsze można tego uniknąć). Cieszy mnie mały gwint na kicie, bo mniej zapłacę za polara itp.
Generalnie dopiero obczajam ten sprzęt, instrukcja jest obszerna a jak zdążyłem zauważyć na tym forum to i wiedza do ogarnięcia olbrzymia...
Dzięki wam dokonałem takiego wyboru, bo przyznam szczerze, że myślałem też o Canonie 350/400D, Alfie no i Olku 510...ale recki i bogactwo doświadczeń forumowiczów zrobiły swoje.
Pozdrawiam.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
masterblaster napisał/a:
i to wspomaganie AF flashem też bajer.

ta po prostu rewelka, ostatnio byłem ze znajomym w ciemnym pubie i kasetką robił trochę fotek, po prostu rewelacja :evilsmile: stroboskop jak się patrzy :mrgreen:
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
po kilku fotach wszyscy maja takie oczy jakby z beczke piwa oproznili :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale sprawa bardzo fajna nie powiem dosc przydatna prawie jak program pies i kot :-P :-P :-P
 

kamciak  Dołączył: 16 Maj 2007
najprostszy sposob-lampka diodowa i da rade robic zdjecia nie robiac burzy w pubie.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
kamciak napisał/a:
najprostszy sposob-lampka diodowa i da rade robic zdjecia nie robiac burzy w pubie.


Też korzystam z takiego patentu :) Przy kluczach noszę małą latareczkę, która daje w zasadzie punktowe światło.
Przy Minolcie Z3 była to pomoc nieoceniona :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Może też być wskaźnik laserowy, działa na większą odległość ;-) .
 
tab  Dołączył: 15 Maj 2007
m1b2c3, gratuluję świetnego zakupu :)

 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Moja działa jak w marzeniach.

Dziś w krakowskim Saturnie zauważyłem, że do macania jest wystawione kilka modeli różnych firm, Canon 400D, Kasetka, Olympus E400 i E500, Nikon D40x i chyba jeszcze coś (Sony?). Można każdy pomacać bez nękania obsługi o wyjmowanie z gabloty.
Nie sprawdzałem żadnych funkcji innych aparatów, tylko wygodę trzymania. I bezstronnie stwierdziłem że z pośród tych wszystkich K100D najlepiej leży w dłoni.
Po ilości pudełek w oszklonej szafce poniżej wystawionych modeli wynika że najlepiej sprzedaje się D40x...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ms napisał/a:
Po ilości pudełek w oszklonej szafce poniżej wystawionych modeli wynika że najlepiej sprzedaje się D40x...
Znaczy jest duzo pudełek ? Jezeli tak, to znaczy, ze nie sprzedają się :-P .
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
ms napisał/a:
Moja działa jak w marzeniach.

Dziś w krakowskim Saturnie zauważyłem, że do macania jest wystawione kilka modeli różnych firm, Canon 400D, Kasetka, Olympus E400 i E500, Nikon D40x i chyba jeszcze coś (Sony?). Można każdy pomacać bez nękania obsługi o wyjmowanie z gabloty.
Nie sprawdzałem żadnych funkcji innych aparatów, tylko wygodę trzymania. I bezstronnie stwierdziłem że z pośród tych wszystkich K100D najlepiej leży w dłoni.
Po ilości pudełek w oszklonej szafce poniżej wystawionych modeli wynika że najlepiej sprzedaje się D40x...


hehe to samo mialem pisac...dzis tez bylem pomacac w saturnie...
wzialem eos400d do reki i mi wypadl prawie :) czulem go jak Olka c-760 pare lat temu..., Nikon D40x fajny ale duzo za maly...Olek e400 chyba strasznie niski 2 palce mi zjezdzaly z body...

moja radosc jest niezmierzona z posiadania K100d :) lezy idealnie no prawie idealnie...gripek by sie przydal jednak :)
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
do mojego k10d tez by sie grip przydal.... :evilsmile: :evilsmile:
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Cytat
moja radosc jest niezmierzona z posiadania K100d :) lezy idealnie no prawie idealnie...gripek by się przydal jednak :)


No przecież jest :mrgreen: http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=9721
Było już na na forum o tym gripie.
 
art75  Dołączył: 08 Cze 2007
 
czołem

hmmm K100D ... mam ten aparat od 3 dni więc chyba dobry moment aby moim pierwszym postem było ogłoszenie tego faktu :)

lustrzanka... dopiero zaczynam.
ta lustrzanka - podoba mi sekwencja 5 jpegów, trzask migawki... no i w ogóle ładne jest to body. wybór pies/kot jest powalający.

wbiłem kilka obszernych wątków z forum i teraz te porcje wiedzy siedzą tu obok mnie w sporym nieporządku :-D

pozdr_art
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
art75 - po twoim sposobie wypowiedzi mniewam, ze od 3ch dni opijasz zakup kasetki. Ja wiem, ze dzis piatek - jutro sobota - ale juz wystarczy :mrgreen:
pozdrawiam tez.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
e tam, jak by opijał, to by nie pisał :mrgreen:
witaj art75 i baw się dobrze ;-)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
art75 wiele Ci sie jeszcze spodoba w kasetce

Nie opijaj zbyt dlugo bo beda proplemy z ostrzeniem manualnym a wiesz ze na AF nie ma co liczyc :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach