rafalbydgoszcz  Dołączył: 28 Cze 2009
lensbaby
witam szanowne grono pentaxiarzy
nosze sie juz jakis czas z zamiarem zakupu lensbaby
jako ,ze juz za pare tygodni mam urodzinki moja piekna lepsza połowa zamierza dorzucic do jakiegos obiektywu i pomyslałem o lensbaby composer lub composer pro,tylko nie moge sie za bardzo zdecydowac.
Ma ktos moze jakis z tych dwóch lub moze sie podzielic jakakolwiek wiedza na ich temat?
A moze inny lensbaby?
Zastosowanie ogólne i moze portret jakis czasami
pozdrawiam Rafal
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Miałem do niedawna Composera, bardzo fajna zabawka, jeśli ktoś lubi eksperymenty. Do portretu polecam stosować przesłony od 4, bardziej otwarty obiektyw daje bardzo mały obszar ostrości. Ale oprócz portretu może spokojnie być stosowany do np. architektury, detalu albo przyrody. Jest ostry (przynajmniej ja miałem taki egzemplarz). Bardzo lekki, lżejszego obiektywu chyba nie wyprodukowano ;-)
Ma pewne minusy, sterowanie przysłoną za pomocą magnesików, wymaga stosowania zielonego przycisku w body aby ustawić ekspozycję. Budowa sprawia wrażenie delikatnej ale śmiało można obiektyw wyginać, nic się nie dzieje niedobrego.
 

rafalbydgoszcz  Dołączył: 28 Cze 2009
no własnie tak mysle ze composer bedzie w miare do wszystkiego i tylko jeszcze sie waham czy moze dopłacic i kupic wersje PRO tylko jakies 40 funtów wiecej?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Zamówiłem parę dni temu. Jak dojdzie opiszę wrażonka.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Fajnie. Nie zapomnij o samplach ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ostatecznie kupiłem zwyczajny Composer (nie Pro). Ogniskowa 50 mm, światło bodajże f2.5. Zdjęcia na korpusie C5d.

Nie miałem czasu na więcej fotek, raptem godzina spaceru po mieście. W dodatku zapomniałem wziąć z domu pudełka z tymi przysłonami, więc wszystko trzaskane na pełnej dziurze, a wtedy obszar ostrości jest bardzo mały (jak już ktoś tu wcześniej pisał). Generalnie jestem bardzo zadowolony i jak tylko będę mógł, zrobię sobie kolejną sesyjkę.



 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Bardzo fajnie to wygląda. Następne mógłbyś dać w kolorze :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Będą jakieś korolowe, obiecuję. :-)

Jak się zrobi trochę słońca, to porobię foty dzieciakom. Widziałem sporo fajnych portretów robionych lansbabą.

P.S. Trochę powiększyłem rozmiar fotek, łamiąc regulamin forum. Po kliku każda fota ma 1200 na długim boku.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Szkoda tylko ze troche drogi ten obiektyw pod pentaxa (1300pln)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Composer (normalny, nie PRO) jest do dostania taniej. Co prawda mówimy o używce (w sklepowej ofercie już tego nie ma) i o ebay'u. Ja za swój egzemplarz dałem 650 zeta z wysyłką.

Kilka sampli znowu, tym razem w kolorze. Takie próbki portrecików. Po kliku większy rozmiar.






I trochę BW, takie bardziej mi się podobają.



 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Porozglądam się za aukcjami moze coś ciekawego sie trafi.
Faktycznie BW przyjemniejsze w odbiorze.
Ciężko sie tym obiektywem ostrzy?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
W wizjerze 5d, który nie jest jakiś supergigantyczny, nie ma problemów z ostrzeniem. Nawet na pełnej dziurze. Manuali generalnie nie używam, ale ostrzy mi się bardzo wygodnie.

Trzeba tylko pamiętać o jednym, że w obszarze "stiltowanym", czyli nieostrym, ostrości nie da się złapać. Ja dopiero po kilku chwilach zorientowałem się, że tak się sprawy mają... :-)

[ Dodano: 2015-02-08, 22:19 ]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach