Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ilfosol 3
Chciałem razem z filmami zamówić sobie wywoływacz, ale akurat nie mają mojego ulubionego R09 Fomy. Jest za to Ilfosol 3. Wyliczyłem sobie, że ma podobną wydajność w stosunku do ceny. Co o tym sądzicie? Nada się do forsowania?
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Nada, czy nie nada - długo (pół roku) otwartego go nie można trzymać :-(
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Re: Ilfosol 3
Stachu napisał/a:
Chciałem razem z filmami zamówić sobie wywoływacz, ale akurat nie mają mojego ulubionego R09 Fomy. Jest za to Ilfosol 3. Wyliczyłem sobie, że ma podobną wydajność w stosunku do ceny. Co o tym sądzicie? Nada się do forsowania?

Jesli R09 nadawal sie do forsowania, to kazdy bedzie sie nadawal.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
bogdanm napisał/a:
Nada, czy nie nada - długo (pół roku) otwartego go nie można trzymać :-(

Według producenta do połowy wypełnioną butelkę można trzymać do 4 miesięcy. Jakby przelać do mniejszej , to może dłużej wytrzyma.

spirit napisał/a:
Jesli R09 nadawal sie do forsowania, kazdy bedzie sie nadawal.

Forsowanie R09 jest raczej popularne. O Ilfosolu niewiele informacji znalazłem.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Stachu, a ja z innej beczki. Gdzie się zaopatrujesz?
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Stachu napisał/a:

Według producenta do połowy wypełnioną butelkę można trzymać do 4 miesięcy. Jakby przelać do mniejszej , to może dłużej wytrzyma.

Warto ryzykować i pewnego pięknego dnia zamiast kadrów życia obejrzeć przezroczystą kliszę? ;-) To ma sens tylko wtedy gdy na pewno w ciągu 4 miesięcy tę wywojkę zużyjesz.

W materiałach Ilforda masz info dotyczące forsowania.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Do tej pory kupowałem w http://www.afv.pl , ale ostatnio się dowiedziałem o http://www.fotograf-sklep.pl/ .

[ Dodano: 2012-02-18, 18:37 ]
bogdanm, no właśnie słabe to forsowanie. Tylko o jedną działkę w górę. A tak poza tam, to może i masz rację z tym ryzykiem...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Stachu, ano właśnie, też się tu zaopatruję http://www.fotograf-sklep.pl/ Szkoda, ze mają taki mały wybór chemii. A nie masz tam przypadkiem w swoich okolicach dość taniego sprzedawcę z alledrogo?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Z tego co pamiętam to nie ma chemii, a aktualnie ma tylko jeden film wystawiony. Na maila z pytaniem o asortyment dostałem odpowiedź, żeby czekać na aukcje.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Stachu, ale miałem tego sprzedawcę na myśli.

A zdradź mi jeszcze jakich materiałów używasz (film[y], wywoływacz, utrwalacz)?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Z kolorowych Superię 400 135 a z czarno-białych właściwie nie mam preferencji. Do tej pory używałem Neopana 400, ale się skończył... Teraz szukam czegoś taniego. Zastanawiam się nad Fomapanem 400, HP5+, Pan 400 135 i 120. Myślałem też o Fuji PRO 400H 120, ale chyba sobie odpuszczę tym razem, bo jeszcze trochę kolorków mam w tym formacie.
Z wywoływaczy głównie jechałem na R09 Fomy. Dodatkowo czasami D76 lub FX-39. Utrwalacz cały czas Fomafix.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Stachu napisał/a:
Do tej pory używałem Neopana 400, ale się skończył... Teraz szukam czegoś taniego. Zastanawiam się nad Fomapanem 400, HP5+, Pan 400 135 i 120. .


Witam
Ha mam ten sam problem, właśnie przerabiam szerokiego Fomapana 400. Wrzuciłem kilka zdjęć na bloga z tego materiału. Co do ziarna to jest ok, Neopan nie miał mniejszego, tylko coś nie tak z inną sprawą, albo za szybko wrzuciłem film do pergaminu (film nie zdążył wyschnąć), albo jest fabrycznie porysowany (od strony emulsji, na stykówkach widać czarne ryski).
Pozdrawiam
Piotr
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Kilka rolek Fomy zrobiłem i właściwie nie mam zastrzeżeń. Podkład jest trochę gruby i ma niebieski zafarb, ale mi to nie przeszkadza.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Na Apugu jest cały topic o tym filmie, wychodzi na to, że Foma dała do niego za gruby papier i film się rysuję w niektórych aparatach, albo emulsja jest bardziej wrażliwa od Kodaka czy Ilforda. Podobno Foma się do tego oficjalnie odniosłą i pracują nad rozwiązaniem problemu, z tym, że ten wątek na ze 2 lata, a rysy dalej są. Mam podobne rysy jak autor tego wpisu, kupiłem 6 rolek jestem zły :(

Pozdrawiam
Piotr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach