plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam Velbona Sherpa 600R i mimo teoretycznej obciążalności 4kg, nadaje się wyłącznie na bezwietrzną pogodę.
 
uzi89  Dołączył: 26 Lip 2017
rychu napisał/a:
uzi89, wg moich doświadczeń, najlżejszy trójnóg to Slik 330 Dx, lżejsze są dobre tylko do noszenia.


Bardzo Wam dziękuję za pomoc, tak to wydałbym pieniądze za coś nie sprawdzonego a tak dzięki Wam w podobnej cenie kupię statyw który spełni swoje zadanie. Wszystko skłania się do zakupu Silk 330Dx chyba że ma ktoś jeszcze jakieś sprawdzone ale troszkę mniejszych rozmiarów, na lżejsze już się nie łudzę że znajdę,te ok. 1,5kg jestem w stanie zaakceptować.
 
Staś  Dołączył: 15 Sty 2008
Do GRa statyw? :shock:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Staś napisał/a:
Do GRa statyw?

Czy to wbrew tradycji naszych przodków? Szaman będzie zły? W sumie dawno nie widziałem dobrego kamieniowania.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Hmm... nie ma wątku o GR to wstawię tu.
Zastanawiam się czy jpg z aparatu (ustawienie żywe) w GR daje radę, Wiem, przy sigmie wypada blado,, a może nie ? ;)
Wiadomo, że dwa suwaczki i będzie inaczej...

R0004029 by Grzesiek T, on Flickr
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pszczołowaty, jest bardzo dobrze, o ile naturalnie znaczy dobrze. Prawie jak z Fuji :-D
Co to za dzielnica? Przeprowadzę się ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, Nie warto.
Dachy z kamienia, wszystko się wali, samochodem nie dojedzie.... Bida straszna ;) Dalej "żywe"

R0004034 by Grzesiek T, on Flickr
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Dalej bardzo naturalnie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Tam z tyłu, to chyba jakiś znany szczyt?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kuba Nowak, to reklama żelazek.

[ Dodano: 2018-10-07, 21:22 ]
Chętnie zobaczę na lepszym monitorze, bo na obecnym wszystko wygląda tak samo. Zapytam jednak, pszczołowaty, sprawdzasz z ciekawości, z nudów, czy nie chce ci się obrabiać RAWów?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Kuba Nowak, jest przereklamowany ;)
Ryszard, Zdjęcia robię tylko w rawach . To zabawa, ale i ciekawość co można uzyskać poprzez kilka kliknięć w aparacie... no i Enzo mnie wkurza tą Sigmą ;)
Aby Was już nie zanudzać, nic nie ruszane oprócz ustawienia "żywe" (pewnie podbite nasycenie kolorów i kontrast?)

R0004044-900 by Grzesiek T, on Flickr

100%
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
jest bardzo dobrze, o ile naturalnie znaczy dobrze
Jest naturalnie. Jest dobrze.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
GR II to aparat z jednymi z ładniejszych jpgów z puchy, ze wszystkich aparatów jakimi miałem okazję pstrykać ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Czy ktoś posiada jakas serwisowke do GR II?

Kusi mnie pewna zabawa.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Rivelv, Czy jest ta serwisowa do GR l? Co mógłbym zepsuć?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
pszczołowaty, ja bym chciał naprawić. Tylko nie zawsze jestem na tyle odważny na orwieranie sprzetu w ciemno. A jakiś schemat albo rysunki byłyby bardzo pomocne
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ciekawe rzeczy są w tym moim GRrrr.

Jak zrobię coś na wysokim iso i trochę pogmeram, to na zdjęciu potrafi wyjść struktura matrycy - coś jakby siatka się objawia na zdjęciu. Z K-5 nigdy czegoś takiego nie zdołałem wydobyć.

Z kolei jak ostatnio prześwietliłem klatkę i chciałem trochę jednak uratować, to mym oczom na jasnych partiach zdjęcia ukazał się okrąg, jakbym lustrzanym obiektywem fotografował. Zastanawiam się czy to mój używany intensywnie aparat tak ma, czy po prostu to przypadłość konstrukcyjna i na matrycę pada cień (tylko czego? - przysłony, tubusa obiektywu).

Ciekawe bardzo.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
mym oczom na jasnych partiach zdjęcia ukazał się okrąg

Coś takiego mi wyszło jak fotografowałem Sigmą Zipzipa. Widocznie zagiął obiektyw wraz z czasoprzestrzenią. Jednak widoczne to było dopiero po edycji i konwersji do jpg. RAW wyglądał ok. Mój kompakt ma kłopot z bocznym światłem, więc może GieRek ma podobnie?

jorge.martinez napisał/a:
Jak zrobię coś na wysokim iso i trochę pogmeram, to na zdjęciu potrafi wyjść struktura matrycy - coś jakby siatka się objawia na zdjęciu.

Przegrzała się? Jak ciągałem jakiegoś RAWa mocno za uszy, to widywałem takie rzeczy. Oczywiście na wysokich czułościach.
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Wyjechałem... i zorientowałem się, że zapomniałem zabrać ze sobą ładowarki USB do Ricoh GRII. Czy orientuje się ktoś, czy jeśli kupię kabelek i podłączę do aparatu np. ładowarkę do smartfona, to akumulatorek włożony w aparat będzie się ładował? Nie pamiętam specyfikacji oryginalnej ładowarki Ricoha.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Emir, u mnie działa. Kabelek dedykowany do GRII podłączony do powerbanka czy do ładowarki do smartwona ładuje aparacik. Pamiętaj jednak o kupnie kabelka do GRII, bo to jakieś malutkie wejście USB.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach