Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Konwerter FishEye
Jak wiadomo obiektywy tego typu tanie nie są a ja nie jestem pewien czy ten rodzaj fotografii będzie mi "leżał", więc postanowiłem na początek to sprawdzić ale z jakimś konwerterem.

- Mam SMC-M 28mm f2,8 i SMC-M 50mm f1,7
Podejrzewam że 28mm plus "jakiś" konwerter i coś z tego by było.
Pytanie tylko jaki, chodzi mi o mnożnik x 0,xx?

- I drugie pytanie. Jak bardzo taki konwerter popsuje światło obiektywu, jest na to jakiś przelicznik?
 

IrekM  Dołączył: 23 Sty 2011
A nie lepiej Samyang 8 mm f/3,5 Fish-eye ? Z tego co pamiętam ten obiektyw aż tak strasznie drogi nie jest.
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Myślę, że jakość zdjęć z konwerterem jest dużo niższa niż z prawdziwego rybiego oka, więc możesz się tylko niepotrzebnie zrazić. Może jesteś w stanie pożyczyć gdzieś jakiegoś fisheye? Osobiście nie miałem ani jednego ani drugiego ale kumpel używał i zdecydowanie odradzał konwertery.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Też jestem zdania, że najpierw pożyczyć. Często jest tak, że po kilku tygodniach fiszaj przestaje cieszyć ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Panowie, zdaję sobie doskonale sprawę z tego że wszystko co podepnę dodatkowo do obiektywu pogorszy jakość zdjęcia.
Z pożyczeniem jest ten kłopot że nie za bardzo mam od kogo a nawet jakbym miał to nie wiem czy bym z tego skorzystał, mam bardzo duże opory przed pożyczaniem rzeczy w jedną i drugą stronę (Prawa Murphy'ego) :evil:
Z kolei wydatek ok.1000zł by sprawdzić to jednak dużo za dużo.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Sid Gotama, Możesz fisiaja nawet wypożyczyć w salonie Sigmy.
O na przykład ten:

http://www.optyczne.pl/in...p=0&moc=0&sort=
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Konwerter kupisz za 50 złotych i wbrew pozorom wcale nie pogorszą jakości obrazu, mówiąc inaczej obiektyw Fisheye kontra stałka i konwerter wypadają podobnie. Jest tylko jedno ale, konwertery są z reguły dostosowane do klasycznej 50 i formatu 24/36 ze szkłem 28 i matrycą APSC wygląda to już inaczej.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Grzechotnik napisał/a:
Konwerter kupisz za 50 złotych i wbrew pozorom wcale nie pogorszą jakości obrazu, mówiąc inaczej obiektyw Fisheye kontra stałka i konwerter wypadają podobnie. Jest tylko jedno ale, konwertery są z reguły dostosowane do klasycznej 50 i formatu 24/36 ze szkłem 28 i matrycą APSC wygląda to już inaczej.


Właśnie chodzi o koszty.

Mam SMC-M 50mm f:1,7 i SMC-M 28mm f:2,8
Ale niestety matryca APSC, czy jest sens drążyć temat czy sobie darować?

Bo szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego zabrać?
Czy szukać czegoś na 50mm np. x 0,21 czy czegoś dla 28mm ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach