kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
K10D za granicą.
Pod koniec czerca lecę na wakacje do Anglii zarobić soebie trochę grosza. Przeznaczyć zarobek chcę na K10D i tutaj parę pytań.

1.Zdaje się ze u Brytów jakoś taniej kosztuje aparacik.
2. Czy opłaca się kupić samo body a za zaoszczędzone pieniążki z kita + jakieś dolozone kupić lampę i jakieś fajne używane obiektywy?
3. jeśli tak to jakie najlepiej polecacie (obiektywy i lampy, coś szerokiego i coś portretowego, na razie niekoniecznie długi) tak, żeby mnie to nie zrujnowało. Powiedzmy, że mogę na to przeznaczyć 4,500 zł.
Jakieś propozycje?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kosafwc, - chlopie bylo tego na forum od groma i ciut ciut.... (o szklach)....
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
wiem, próbowałem to jakoś sensownie złożyc i tyle z tego wyszło, że założyłem topic.
A tu pytanie o konkretny zestaw, łacznie z podanymi ramami cenowymi
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kosafwc, wedlug mnie na poczatek to zestaw K10D + kit +50-200....ew. 50 1.7 lub 1.4
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
stalkę 50mm pentax-a 1:2 mam
ale brac z kitem? chyba dosyc dziadowska jakosc? nie lepiej kupic jakas lampe uzywana lepsza za ta roznice?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
kosafwc, poszukaj 35/2 , da Ci tę samą perspektywę co 50/2 na filmie. Tylko nie wiem kto to sprzedaje. Albo jeżeli nie masz ochoty na długie szukanie i/albo wolisz tele, to kup DA SMC 70/2.4 Limited za jakieś 370GBP. Oba bardzo fajne szkiełka.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kosafwc napisał/a:
ale brac z kitem? chyba dosyc dziadowska jakosc?
- ? a napisales ze czytales troche wypowiedzi.....
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
no i wynika, że co prawda nie jest tak źle jak zinnymi kitami, ale i tak hmm KITowo :D
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
w porównaniu do przyzwoitej stałki pewno i tak ;-) Ale jak na taniego zooma, to jest wyjątkowo dobry. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do stałek i ich jakości, to może kupno kolejnej stałki ma więcej sensu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
kosafwc, nie rób czarnego pijaru naszemu kitowi, bo na jego tle to inne kity wypadają kitowo i taka jest prawda. Zresztą a forum było o tym wielokrotnie mówione.

Pytasz nas co kupić, tak jakbyśmy to my mieli robić zdjęcia Twoim sprzętem. Chętnie się w to włączę. Kup fa50/1.4, albo sigmę 10-20.
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
u Brytoli panie to masz za 550 funtow gx10 z dwoma kitami, co do kupienia innych niz kitowe penrtaxowych szkiel oprocz 50 1.4 nie ma sensu bo sa za drogie w stosunku do jakosci(prosze mnie nie banowac), sigmy za te same pieniadze sa lepsze....rozgladalem sie na trzezwo za tym nie patrzac na marke, pytalem ludzi czytalem niewypatrzone testy, i kupuje teraz komplet sigm 12-24 4,5.6, 24-70 2.8 macro i 70-200 2.8 + zenitar rybie oko, to co mam w sigu i juz nic innego nie potrzeba.... no chyba ze kadyszka za jakis rok :lol:
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Ale ja sie uparłem na K10 wiec gx odpada :mrgreen:
 

papanf  Dołączył: 28 Maj 2007
tu jest jakaś mania "Wciskania" SAmsunga ,mimo że autor już
na samym początku zaznaczył że chce kupić k10 :)
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
gx10 to jest k10 :) ja z reguly nie lubie onanistow sprzetowych, ktorzy pracuja ciezko przez miesiac zeby na tym samym aparacie miec napisane pentax zamiast samsung, nie jestesmy milosnikami nazwy pentax tylko sprzetu tej marki, jesli z powodow marketingowych nazywa sie samsung nie powinno sie tego rozrozniac w ten sposob i dyskryminowac pod zadnym wzgledem. to tylko moje zdanie nic nie chce nikomu narzucac ;-)
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
nie wziąłeś pod uwagę tego iż może ja jestem milośnikiem :)
Mam cel, jade zarobić i nie widzę powodu, żeby ciąć po kosztach skoro moge mieć to co chcę :)
 

Prezes Klubu  Dołączył: 02 Cze 2007
@kosafwc
wiec bardzo Ci wspolczuje ;-) wylewac poty dla samego napisu to dla mnie absurd :-)
kiedys pamietam inwestowalem kase w oryginalne ciuchy teraz sie z tego smieje...
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
z ciuchow tez juz wyroslem, moze i iedys z napisu :)
 

obrzydliwy  Dołączył: 24 Maj 2007
taak pentax i samsung niby taki sam a jednak inny ( prawie jak blizniacy):
"W czym K10D jest lepszy od GX-10:
bardziej czytelne (jaśniejsze) kontrolki w wizjerze,
dwa formaty pliku RAW: PEF i DNG,
nieco lepszy zakres tonalny przy najwyższych czułościach
W czym K10D jest gorszy od GX-10:
mniej czytelne i funkcjonalne menu,
nieco niedoświetlone zdjęcia,
trochę gorsze odwzorowanie kolorów,
niższy zakres tonalny na 100 ISO,
większy szum na darkach," (za: http://www.optyczne.pl/43...sumowanie.html)

wiec nie piszcie ze to to samo tylko napis inny..ja tez wole miec pentaxa niz gx-a...
a na razie mam fujika i tez nie placze ( no moze wieczorem do poduszki jak naogladam sie zdjec k10...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach