specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Błędy w polskim menu K20D
Doczekaliśmy się wreszcie polskiego menu to i nie ma co grymasić na drobne pomyłki (nie ortograficzne;) Ja wykryłem jeden błąd;) Czekam... aż ktoś znajdzie inny (o ile znajdzie).
Błąd polega na tym, że w funkcji menu użytkownika pod pozycją 34 ,,przechwycenie ostrości" chyba, znajduje się opis WYŁ-włączone..., WŁ-wyłączone..... a powinno być na odwrót. Dotyczy to menu w języku polskim. Angielskie menu jest poprawne.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
a czepialiście sie jak ktoś przerobił własnoręcznie menu do kadyszki
a tu pentax też dał plamy :-P
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
specmisiek,
zdecydowana większość pentaksiarzy czyta tylko to forum ( i to wybiórczo).
W polskiej instrukcji do K100D było wiele błędnych tłumaczeń i niewielu to zauważyło. Jeżeli błędy są w menu K20 - to znaczy - norma 8-)
Poza tym, kto mając K20 zagląda do menu? Po co .... :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dżejpi napisał/a:
zdecydowana większość pentaksiarzy czyta tylko to forum ( i to wybiórczo)

Nie byłbym tego tak pewny
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
plwk,
wiem, wiem .... jeszcze CF, .... ale rzadziej ;-) :mrgreen: .....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
wiem, wiem .... jeszcze CF, .... ale rzadziej ;-) :mrgreen: .....
Osobiście czytam jeszcze fora Sony/Minolta, Nikona, Canona.
A co, trzeba być na bieżąco. A nuż się zmieni system.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na kilku innych jestem zarejestrowany, czytam je i czasem coś skrobnę. Znajome nicki też spotykam
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
argawen napisał/a:
A nuż się zmieni system


Przy takiej składce to i zmiana nie będzie konieczna.
Dawno temu pisałem - samsung je kupi (te inne systema) ... :-P
Sam w to nie wierzę .... ale nigdy nie mów ..... :roll: :mrgreen:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
dżejpi napisał/a:
W polskiej instrukcji do K100D było wiele błędnych tłumaczeń i niewielu to zauważyło.


Nie o wszystkich się pisze.
Ostatnio ćwiczyłem "AE-L with AF locked" - przetłumaczone to jest dennie.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Widzę że Pentax ma dzielnych obrońców! ;) OK Taki błąd to przysłowiowy ,,pikuś" i nie powinien nikomu przeszkadzać... Chociaż z drugiej strony...hm to jednak Pentax;)

 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
plwk,
i tak na poważnie - to jest chyba to co przyciąga tu rzesze nowych amatorów fotografii. Wy, zarejstrowani tu wcześniej, potraficie przekazać w prosty sposób tajniki "zabawy" z Pentaksem.
By nie wyjść z tematu - te błędy tłumaczenia w menu dla fotoamatora są bez większego znaczenia.
Kupujący K20 powinien w/g mnie mieć pojęcie o podstawach fotografii.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
specmisiek, chcesz się koniecznie wyróżniać pisząc jako jedyny pogrubioną czcionką?
Pisz normalnym tekstem jeśli można prosić.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Oczywiście że się zgadzam! Żeby już nie przynudzać to sam też twierdzę że te błędy nie są ważne(ale są;) A za czcionkę (taką czy inną) przepraszam. Zasady są zasadami (chociaż nie każdy zna wszystkie) Amen ;)
 

Sierek  Dołączył: 02 Lut 2008
dżejpi napisał/a:
By nie wyjść z tematu - te błędy tłumaczenia w menu dla fotoamatora są bez większego znaczenia.
Kupujący K20 powinien w/g mnie mieć pojęcie o podstawach fotografii

Niestety tego typu pomyłka w menu potrafi zrobić niemiłą niespodziankę w zachowaniu aparatu. W "gorących" sytuacjach może nie być czasu na analizę i poprawkę ustawień. Z czasem pewnie każdy zapamięta, że WYŁ. to na prawdę WŁ. Tylko ile takich odstępstw można skutecznie pamiętać :-/
Na szczęście w tym przypadku opis słowny ustawienia jest prawidłowy.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Do Sierek: A jednak! Okazuje się że nie taki ,,pikuś" jak myslałem... Hm... Ot i masz babo placek... Jest akurat odwrotnie jak mi sie wydaje. To opis słowny jet błędny a skróty są poprawne-porównałem z menu po angielsku... Czyli jednak kogoś może to w błąd wprowadzić... A jednak...Pozdrawiam serdecznie
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
specmisiek napisał/a:
Zasady są zasadami (chociaż nie każdy zna wszystkie)
Regulamin Forum, punkt 5. (ewentualnie dalej 10.):
http://manufactura.home.p...p=206442#206442
Amen.

 

Sierek  Dołączył: 02 Lut 2008
specmisiek napisał/a:
opis słowny jet błędny a skróty są poprawne-porównałem z menu po angielsku...

Tak, masz rację. Już to sprawdziłem i odpowiedziałem Ci w innym wątku.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
specmisiek napisał/a:
Są sytuacje które dopuszczają niescisłe przestrzeganie reguł w sytuacjach ,,wyższej konieczności"

Ale o tym co jest wyższą koniecznością raczej powinny decydować osoby odpowiedzialne za ład na forum, a nie zwykli, szarzy użytkownicy.
Jeśli byłoby jak mówisz i każdy by sobie porobił własne wyjątki od regulaminu [może być w imię wyższej konieczności], to byłby tutaj bałagan [delikatnie rzecz mówiąc] i anarchia.

Ps. A w imię jakiej wyższej konieczności nie zmienisz sobie w końcu podpisu na regulaminowy?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Sierek napisał/a:

Niestety tego typu pomyłka w menu potrafi zrobić niemiłą niespodziankę w zachowaniu aparatu. W "gorących" sytuacjach może nie być czasu na analizę i poprawkę ustawień.


Chciałbym, byś prawidłowo mnie zrozumiał:
czy K20 kupuje ktoś, kto w "gorących" sytuacjach szuka instrukcji aparatu, patrzy w "polskie menu"?
czy ktoś taki jak specmisiek, mający w stopce K100D niewie czego się spodziewać po K20?

Nie dziwię sie ludziom w wieku siedmiu lat, którzy wchodzą w pstrykactwo - tym szczególnie powinniśmy pomagać.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
specmisiek, Twój post skasowałem jako niezgodny z Regulaminem.
Skasowanie postu jest najdelikatniejszą z administracyjnych restrykcji, które mogą spotkać użytkownika za nieprzestrzeganie Regulaminu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach