djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
1GB napisał/a:
natomiast mam porownaie z olkiem e500 i d80 -ten z d80 to poezja :)

Tu nie ma porównania z żadnym z Pentaksów, a nie tylko D80 (a już z K10D/GX10 na pewno). Wizjer w E500 z racji cropa 2x jest mikroskopijny.
1GB napisał/a:
...to zaproponuj lepsze body za 1550zl

Ja też nie rozumiem. Chcesz wydać 2800 czy 1550 zł? Bo jeżeli 1550 to trzeba było porównywać D70s z Kasetką.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
d70, uzywany, za ta kase, jest wart swojej ceny, czasami nie warto przeplacac,

mowisz ze zdjecia z d70 przekonuja cie bardziej - no jasne, przeciesz d70 jest obecny na rynku od dawna a gx10 dopiero od paru miesiacy, wiec jeszcze malo jest dobrych fot z niego, ale nadrobi straty chlopak :)

w sumie, co bys nie wybral, bedziesz zadowlony, bo oba aparaty to swietne puszki :)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Co do AF u Pentaxa/Samsunga. Było kiedyś w foto-kurierze porównanie Nikona D70S i Pentaxa DS. O ile AF w Nikonie był minimalnie szybszy to jednocześnie częściej nie trafiał z ostrością - miał więcej pomyłek. To trochę chłyt matertindody z szybkim (ale przez to niedokładnym) AF u Nikona - ale działa ;-)
Każda lustrzanka cyfrowa ma wystarczająco szybki AF - na pewno dużo szybszy niż cyfrowe kompkty z plastikowymi soczewkami czy nawet dobre hybrydy/ultrazoomy.
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
djack napisał/a:

Ja też nie rozumiem. Chcesz wydać 2800 czy 1550 zł? Bo jeżeli 1550 to trzeba było porównywać D70s z Kasetką.


odjelem cene kita od body, bo kit jest dobry natomiast body to prehistporyczna konstrukcja nie warta tych pieniedzy... -zdziwilo mnie to troche!
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Bez przesady, d70 nie jest prehistoryczna konstrukcja
af w moim ixusie 30, canona (kompakt) jest nieporownywalnie lepszy niz ten w pentaxie
af w nikonie nie dosc ze szybki, to jeszcze nie slyszalem o ff/bb z nowymi szklami - nie to co w przypadku pentaxa kiedy kupujac np sigme sprawdza sie numery seryjne zeby trafic bardziej szczesliwy egzemplarz
d70 naprawde wart jest uwagi, to nie ejst taki zly aparat jak ludzie na tym forum mowia
penntax z drugiej strony tez nie jest wcale zly, af wkurza ale nie kazdy zaraz musi fotografowac z szybkoscia uderzen pioruna ;D
w kazdym razie, chialem tylko powiedziec: d70 cie nie rozczaruje, z pentaxem mozesz sie zdziwic - to dobry aparat, ale.. potrafi wkurzyc czlowieka :roll:

btw: co do szkiel sigmy - sigma bezplatnie koryguje af w szklach(a nie w body)[opcja zapamietywania korceji af nie potrzebna :P] jesli taka wada wystapi :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tom napisał/a:
af w nikonie nie dosc ze szybki, to jeszcze nie slyszalem o ff/bb z nowymi szklami
nie będę ci pokazywał linków z forum nikona, bo ty i tak powiesz, że widziałeś na żywo
tom napisał/a:
nie to co w przypadku pentaxa kiedy kupujac np sigme sprawdza się numery seryjne zeby trafic bardziej szczesliwy egzemplarz
masz całkowitą rację, tylko chodzi o lampy błyskowe
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Co tu dużo gadać jedyną przewagą zestawu D70s jest obiektyw AF-S z większym zakresem ogniskowych, ale IMHO to zdecydowanie za mało, gieiksdyszka to zdecydowanie wyższa liga, ale nie piszesz nic o szkłach jakich będziesz używał, czy będziesz dokupował flasha, pamiętaj wybór twój to przede wszystkim wybór systemu ze wszystkimi konsekwencjami.
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
1GB napisał/a:
W Was moja nadzieja.

bierz Nikona, przynajmniej będziesz miał coś legendarnego.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
garp napisał/a:
bierz Nikona, przynajmniej będziesz miał coś legendarnego.

ta najlepiej D40 :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
ta najlepiej D40 :-P
Wszystko możliwe. Będzie legendarny, bo najwiecej się go sprzeda :mrgreen:
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
flasha dokupie z czasem,
obiektyw narazie jeden (kitowy), pozniej jakas stalka i to wszytsko.

co do systemu to nie prszykladam do tego wagi, gdyz i tak pewnie za rok kupie cos innego,

to co? -zrobic tak jak radzicie i zamowiac legendarnego Nikona?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
1GB napisał/a:
co do systemu to nie prszykladam do tego wagi, gdyz i tak pewnie za rok kupie cos innego,
W takim razie Twoje dylematy są dla mnie niezrozumiałe. Kup cokolwiek.
1GB napisał/a:
to co? -zrobic tak jak radzicie i zamowiac legendarnego Nikona?
Na pewno będzie jeden plus tego wyboru, Tomecki będzie miał kolejnego kolegę ;-)
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
@Jarku -ale czego nie rozumiesz?
chetnie Ci wyjasnie...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niepojęte jest dla mnie założenie, że za rok i tak pewnie będziesz miał coś innego. Tzn. rozumiem, że można mieć takie podejście i nic mi do tego, ale w takim razie jakieś bardziej zaawansowane dyskusje na temat wyboru sprzętu tracą sens moim zdaniem.
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
Wiesz, nie jestem sponsorowany przez zadna firme, wiec nie widze sensu wiazac sie z czyms na dluzej. To ze dzisiaj jezdze japonskim samochodem nie musi oznaczac, ze za jakis czas nie przesiade sie na niemiecki, pomimo, ze w garazu pozostalo mi troche czesci po tym pierwszym.

Czytajac jak niektorzy pisza o kompletowaniu systemu i ze nigdy sie z dana firma nie rozstana zalatuje mi dziecinada (bez urazy). Ja kompletowac calego systemu nie musze, gdyz nie wykorzystam wszytskich ogniskowych. To co mi bedzie potrzebne to napewno bede mial pod reka.

Piszac o pozbyciu sie sprzetu do roku czasu mialem na uwadze konczaca sie gwarancje i pozniejsze problemy pogwarancyjne. Calkiem mozliwe, ze kolejnym body bedzie jakis nikos ale tez ciagnie mnie do popstrykania sobie takim 5D z zapieta dobra eLka...
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
oba aparaty sa dobre i mozna nimi zrobic zarowno swietne i denne fotki. wiec jesli nie zalezy ci na kompatybilnosci np. z konkretnymi obiektywami jednej z tych dwoch marek to bierz ten, ktory ci sie bardziej podoba.

mik.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
1GB, Popieram Jarka. Po co sie pytać kogoś o zakup, jeżeli za rok nosisz się z zamiarem zakupu czegoś innego. Przecież nawet nie zdązysz poznać sprzetu, zakupić akcesoriów, szkiełek, do korpusu. Jeżeli wystarczy tylko kitowy obiektyw, to naprawdę bez różnicy, co kupisz.
1GB napisał/a:
Calkiem mozliwe, ze kolejnym body bedzie jakis nikos ale tez ciagnie mnie do popstrykania sobie takim 5D z zapieta dobra eLka...
To jest najlepsze wyjście
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
argawen napisał/a:
1GB napisał/a:
Calkiem mozliwe, ze kolejnym body bedzie jakis nikos ale tez ciagnie mnie do popstrykania sobie takim 5D z zapieta dobra eLka...
To jest najlepsze wyjście


Dla mnie najlepsze?
Dlaczego?
 
danpe_
[Usunięty]
argawen napisał/a:
1GB, Popieram Jarka. Po co się pytać kogoś o zakup, jeżeli za rok nosisz się z zamiarem zakupu czegoś innego. Przecież nawet nie zdązysz poznać sprzetu, zakupić akcesoriów, szkiełek, do korpusu. Jeżeli wystarczy tylko kitowy obiektyw, to naprawdę bez różnicy, co kupisz.
1GB napisał/a:
Calkiem mozliwe, ze kolejnym body bedzie jakis nikos ale tez ciagnie mnie do popstrykania sobie takim 5D z zapieta dobra eLka...
To jest najlepsze wyjście



i nie będzie nam niepotrzebnie obiektywów na allegro zgarniał sprzed nosa ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szczerze? Sądzę, że po tym roku zmenisz zdanie. Naturą człeka jest utożsamianie się z pewną grupa. Użytkowników/mieszkaońców/sympatyków. Każdy tak ma i wynika to z genetycznego dziedzictwa małpokształtnych, od których pochodzimy. A przynajmniej niektórzy z nas.
Tak więc nie zdziwiłbym się, gdybyś za rok zachowywał się niczym Rejtan drąc koszule na piersi na wspomnienie o zmianie systemu. Bez względu na to, jaki wybierzesz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach