argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
1GB napisał/a:
Czytajac jak niektorzy pisza o kompletowaniu systemu i ze nigdy się z dana firma nie rozstana zalatuje mi dziecinada (bez urazy)
To raczej nie jest kwestia lojalności z firmą, ale zdrowy rozsądek. Jeżeli ktoś skompletował osprzęt do korpusu danej marki, mający czasami wartość kilku, kilkunastu tysięcy, to nie będzie tak sobie zmieniał systemu.
Jeżeli ktoś kupuje DSLR i kitowy obiektyw, to oczywiście może sobie pozwolić ( Powiedzmy :-/ . Czasami jest to parę miesięcy lub dłużej wyrzeczeń) na zmianę systemu co roku.
Dlatego uważam, ze świadomie należy wybierać system, wiedzieć, co chce się fotografować i wybrać do swoich zastosowań.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1GB, - biorac pod uwage twoje pytania jak i sposob w jaki pytasz wnosze ze kazdy aparat czy d70 czy k100D czy K10D/gX10 bedzie dobre.....po prostu w jednym wykorzystasz 50% mozliwoscia w tych lepszych puszkasz moze 20%.......
Kup najprostszy aparat - D70 i bedziesz przez rok szczesliwy.....a potem jak dopadnie cie potrzeb posiadania kolejnego aparatu eh,ah,oh uuuuuuu to sobie kupisz
1GB napisał/a:
5D z zapieta dobra eLka...
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
No widzisz, widocznie jestem inny :) Wcale nie musze utozsamiac sie jakas subkultura, grupa, etc... -moze w czasach dorastania tak mialem jednak wyroslem z tego i w calosci poswiecilem sie rodzinie i pracy.

...a co do szkiel to w kazdym systemie sa "perelki" :-)
z reszta dla mnie w zupelnosci wystarczyly by trzy szkla: kit, 50mm, do 200/300mm

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
1GB, odnoszę wrażenie, że Ty nie potrzebujesz porady, co do wyboru aparatu.
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
Bardzo potrzebuje ale sprawnosc AF stawiam sobie jako priorytet, wiec dlatego powaznie mysle o D70's.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kup nikona
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
Tak sie zastanawiam dlaczego kolejny uzytkownik k10d doadza mi zakup nikona? :-/

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych maszynach?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1GB napisał/a:
Co Was najbardziej denerwuje w Waszych maszynach?
- napis pentax na obudowie....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mi to forum.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
1GB napisał/a:
Tak się zastanawiam dlaczego kolejny uzytkownik k10d doadza mi zakup nikona? :-/
Bo Nikon ma lepszy AF, tylko dlatego. Niektórzy uważają, że to nieprawda :-P . Moim zdaniem Nikon ma lepszy AF dość znacznie w trudniejszych warunkach. W lepszych raczej idą łeb w łeb. W dodatku chyba jest pewniejszy. Jak pisałem, raczej nie narzekam na dokładność AF w K10D, ale coś jednak jest nie tak z AF-em w K10D. Mnie to za bardzo nie przeszkadza.
Ale dzisiaj Fafniak zrobił sobie test moją Kadyszką z AF ciągłym( strzelana postać idąca w kierunku aparatu) i muszę powiedzieć, że na 30 fotek tylko parę sztuk było nietrafionych. Wyszło prawie jak film.W dodatku robił to z 77 na f:2.2.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Fafniak napisał/a:
1GB napisał/a:
Co Was najbardziej denerwuje w Waszych maszynach?
- napis pentax na obudowie....


Przychodzi listonosz z paczka (k10d) i pyta, co pan kupil?
- aparat
- a jaki? canon?
- nie, pentax
- pentax? oni maja gowniane szkla
- :cry:

i gadaj z takim - listonosz prawde ci powie :-/

a tak bardziej serio. pentax to dobry sprzet, ale af to powazna pieta achilesowa
gdybym wybieral jeszcze raz, nie wykluczone ze wziolbym nikona d80
ale pentax wizualnie, rozmiarowo, wagowo, i technicznie lepiej mi pasuje
nikona wzilbym tylko ze wzgledu na af - bo lubie zrobic fotki od zaraz, a nie plakac nad mydlem ktore wyplula moja lustrzanka bo zrobila fote nim ustawila ostrosc :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tom napisał/a:
af w nikonie nie dosc ze szybki, to jeszcze nie slyszalem o ff/bb z nowymi szklami


Jasne ;-) Caly ten test na BF/FF byl wymyslony pod D70 hahahaha.... ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tom napisał/a:
bo zrobila fote nim ustawila ostrosc :roll:
:?: :?:

[ Dodano: 2007-06-07, 23:55 ]
alkos, racja, przecież stronka z tym teścikiem, to dla D70 :mrgreen:
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
1GB napisał/a:
Tak się zastanawiam dlaczego kolejny uzytkownik k10d doadza mi zakup nikona? :-/


to proste
by tego watku nie przedluzac; bo jest bez sensu.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
tak, bez sensu jest doradzac komus zakup sprzetu
skoro za rok i tak wszystko zmieni..
ja nie zmieniam predzej niz co 3 lata..
bo mnie na to nie stac.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, wątek wyczerpał wartości merytoryczne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach