ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
opiszon napisał/a:
Wystarczyłoby zmienić nastawienie ;-)
Obawiam się że espresso w aspekcie nastawienia do Pentaxa "przekroczył Rubikon" i pozostaje mu tylko zmiana systemu. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
co do Tamronowatości - chyba lepiej jednak, żeby Pentax wypuszczał swoje szkła - niech próbuje robić, lepsze czy gorsze, nie ważne, ale niech próbuje

bo wypuszczanie klonów Tamrona czy Tokiny nie daje kompletnie nic, oprócz tego że użytkownicy dostają obiektyw w cenie większej niż oryginał, który do tego najczęściej jest niedostępny przez to z bagnetem K
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak Pentax nie chce produkować szkieł to niech ich nie robi, ale niech nie uszczęśliwia użytkowników umowami z producentami trzecimi które skutkują niedostępnością alternatywy i wysoką ceną szkła markowego
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
espresso napisał/a:
Taki jest świat brutalnej ekonomii. Aczkolwiek trudno ich posądzać o zmowę gdyż Tamron i Sigma i tak pentaxowe bagnety olewają. A dzięki rebrandingowi mamy szanse coś podpiąć. Tym bardziej iż ostatnie pentaxowe zoomy na kolana nie powalały... Wystarczy porównać nieszczęsną gwiazdkę *16-50 z Tamronem 17-50 i żal pośladki ściska że już wówczas takiej umowy nie zawarto.


Niestety olewają :-/ Moje zdanie na temat tego systemu jest takie: Zakochałem się w mojej pierwszej lustrzance w dniu, w którym wyjąłem ją z pudełka :D K-x był dla mnie takim cudem że Ło Matko Boska w porównaniu do kompaktów. Potem kupiłem do niego 35mm f/2.4 i przeżyłem efekt Ło Matko Boska Ponownie :D Kolejny krok to zakup 50mm f/1.8 i tu pierwsze male rozczarowanie. Pierwszy egzemplarz 50mm przyszedł do sklepu z ff lub bf, nie wiem nawet bo nie zagłębiałem się w jego dolegliwości tylko od razu oddałem sprzedawcy i powiedziałem żeby przysłali drugi ;) Drugi już był genialny. Kolejne cudo już nie było od Pentaxa tylko cudowne i wspaniałe 90mm f/2.8 macro od Tamrona. A trzeci efekt Ło Matko Boska przyszedł wraz z przesiadką na mocarne K 3. Nie rozstanę się z Pentaxem bo trwam w tej miłości :D I szczerze mówiąc mam w nosie czy obiektyw który chce kupić do mojej K3 to rebrandowany Tamron czy Tokina czy Sigma(o ile kiedyś to nastąpi). Ważne żeby to był obiektyw dobrej jakości, którego nie bedą mi musieli przysyłać do sklepu trzy razy i żeby był w tej samej cenie co ten sam sprzęt z innym bagnetem. Dlatego jeżeli Pentax 24-70 będzie w podobnej cenie co Tamron i będzie to ta sama jakość optyczna (a mam cichą nadzieję że będzie minimalnie chociaż lepszy) i budowy to chętnie go kupię bo Tamcio 24-70 to naprawdę dobry obiektyw i taki chce po prostu mieć.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
W sumie wiekszosc obiektywow Tamrona zawsze byla - teraz jak FF to moze i pusciliby reszte (w zwiazku z tym ze Sigma tego nie robi) - kolejne miejsce zbytu...a ciekawiej bylo by gdyby Pentax/Ricoh poszedl na uklad z Sigma i brał od nich konstrukcje - skoro oni powoli sie wycofuja z wypuszczania nowych szkiel pod bagnet K...
Chetnie widzialbym wszystkie nowe szkla Sigmy...ART-WR :evilsmile:
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
espresso napisał/a:
(...) Acha, lepiej aby nie miały gwiazdek*.

Tak, dokładnie!
Dodanie gwiazdki* wpływa na działanie silnika AF :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
fanmario napisał/a:
Dodanie gwiazdki* wpływa na działanie silnika AF :)

To dlatemu, że taka gwiazdka, to kolejny tryb w układzie :mrgreen:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Kuba Nowak napisał/a:
To dlatemu, że taka gwiazdka, to kolejny tryb w układzie :mrgreen:
Nieeeeee! Gwiazdka to jeden duży blik który tak psuje kontrast że nie będzie możliwe ustawienie ostrości. :lol:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
To chyba nie jest dobra wiadomość.


Będzie dobrze :-B
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Czy już wiadomo kiedy będzie dostępny ?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Longer wysyłałem swego czasu maile do dystrybutorów w PL, brak info
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Longer napisał/a:
Czy już wiadomo kiedy będzie dostępny ?
W juseju juz jest, do naszego grajdolka trafi pewnie za jakis czas...
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Obstawiam że u nas będzie kosztować 3990,- chyba że importer jest nastawiony na kasę i nienormalny to 4990 😂
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Longer napisał/a:
Obstawiam że u nas będzie kosztować 3990,- chyba że importer jest nastawiony na kasę i nienormalny to 4990 😂


Będzie kosztować więcej ;-)
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Myślę że jednak mam rację bo Tamron jak wchodził na rynek kosztował właśnie poniżej 5 tysi. obecnie ma stałą cenę w okolicy 3500. Mam nadzieje że te 1297 dolarów w USA nie zostaną jakoś kosmicznie przeliczone bo wtedy Pentax zostanie olany przez klientów, którzy będą woleli poczekać na obniżenie cen lub na analogiczny model od innego producenta. Zwłaszcza że jak już pojawi się FF to Sigma i Tamron na 150 % zaczną poszerzać ofertę. Sigma 24-70 Art według plotek ma się pojawić w 2016 i cena też pewnie będzie konkurencyjna jak stałek z nowych Linii A,S i C
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Longer napisał/a:
Zwłaszcza że jak już pojawi się FF to Sigma i Tamron na 150 % zaczną poszerzać ofertę.

Chyba Ci się ta jedynka na początku przez pomyłkę wstawiła. Jak coś jeszcze bardziej niszowego niż obecne aps-c ma się przełożyć na opłacalność takich ruchów u S i T? :-|
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
modrzew napisał/a:
Longer napisał/a:
Zwłaszcza że jak już pojawi się FF to Sigma i Tamron na 150 % zaczną poszerzać ofertę.

Chyba Ci się ta jedynka na początku przez pomyłkę wstawiła. Jak coś jeszcze bardziej niszowego niż obecne aps-c ma się przełożyć na opłacalność takich ruchów u S i T? :-|


Wystarczy tylko dodać mocowanie do oferty. Dla producenta niewielki koszt a nisza może przynieść zysk ;)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
O, jakie to proste, tylko dodać...
Tylko czemu do wielu nowych szkieł APS-C nie dodano? Np. z miłą chęcią obadalbym Tamrona 60/2.
Niestety produkcja tak łatwo nie wygląda w praktyce. Choć wśród wielu klientów panuje pogląd, że można zmienić cokolwiek, w dowolnej chwili i to niewiele albo zgoła nic nie kosztuje - znam to z innej branży ;-) Optymista z Ciebie :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Longer napisał/a:
Mam nadzieje że te 1297 dolarów w USA nie zostaną jakoś kosmicznie przeliczone

Przeważnie w Europie kosztuje to podobną kwotę Euro czyli u nas około 6000.
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
modrzew napisał/a:
O, jakie to proste, tylko dodać...
Tylko czemu do wielu nowych szkieł APS-C nie dodano? Np. z miłą chęcią obadalbym Tamrona 60/2.
Niestety produkcja tak łatwo nie wygląda w praktyce. Choć wśród wielu klientów panuje pogląd, że można zmienić cokolwiek, w dowolnej chwili i to niewiele albo zgoła nic nie kosztuje - znam to z innej branży ;-) Optymista z Ciebie :-)


Pomarzyć o piękniejszym i tańszym fotoświecie zawsze warto ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach