Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
No i stało się. Merrill wyprzedany. Przeczekałem go, choć cena na końcu była wyjątkowo niska. Nie kupiłem i nie wiem teraz czy śmiać się czy płakać.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Prosiłem, błagałem, bierz! Teraz płacz!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
czy śmiać

Jak najbardziej. W końcu na Optycznych okrutnie skrytykowano ten aparat.
Ekajana napisał/a:
czy płakać

Jak najbardziej. W końcu kto wierzy Optycznym?

Po kilku miesiącach używania tego klocka doceniam w nim brak wodotrysków. Jest prosto, wręcz nudno.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Nie no jaki merrill jest to wiem. Zasadnicze pytanie brzmiało, co bym miał tym focić? Lipa pisał, ze to samo co samsungiem tylko z większa klasą. No nie da się tego samego z wiadomych powodów. Ale ta uroda odbrazka, ta jakość, małość. Ech porobiłby człowiek parę bw. Ale mając już kilka aparatów miarkuję.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Znaleźliśmy 500 szt. aparatów Pentax K-1 które wypadły z poniższych kontenerów więc nie mogą być wystawione na sprzedaż. Z tego powodu wylosujemy 500 osób, które udostępnią ten status i polubią nasze szumiące matryce - FoveonPany.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Myślę, że to fake.
Chociaż znając Enzo...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Po aktualizacji oprogramowania Sigma Photo Pro do wersji 6.3.3 odkryłem, że suwaczek Higlight Control zaczął w końcu prawidłowo działać. Tzn. pozycja Neutralize sprawdza się dla większych, prześwietlonych powierzchni na których nieszczególnie nam zależy, natomiast Restore bardzo dobrze odzyskuje szczegóły ze świateł (niezastąpione przy przepaleniach na skórze). Suwakiem możemy sobie regulować w którą stronę chcemy pójść. Można np. wybrać się nad Jezioro Żywieckie.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Seba - za rzadko pisujesz w tym wątku. I zacznij dawać więcej fot.
Przykład bardzo ładny (i zauważ, że nie dopisałem "... prawie tak dobry, jak z mojego telefonu").
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
za rzadko pisujesz w tym wątku. I zacznij dawać więcej fot.

Jako fan Samsunga wolałbym tabelki.

Michu napisał/a:
zauważ, że nie dopisałem "... prawie tak dobry, jak z mojego telefonu"

Nic nie przebije Twojej bakelitowej słuchawki.

ISO800 z Foveona. Proszę zwrócić uwagę na śliczny, zielony zafarb na białej tablicy domu kultury.

 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
zwróciłem
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Ten zafarb to jest niestety cecha tej matrycy. Żadne ochy i achy tego nie przykryją, tylko umiejętna postprodukcja. :-) Do 400 iso występuje marginalnie, na szczęście!
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Iść, ciągle iść w stronę słońca...



Ale jak nie idziemy to jest nawet znośnie.





Z technikaliów - użyłem filtra UV, taniej 30-tki marki Sun Ozon z Rossmanna. Trochę opaliło mi kark ale poza tym dał radę. Polecam!
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Zaraz zaraz zmartwiły mnie te ciemne plamy na świerkach w momencie gdy i do mnie w końcu wędruje DP2 Merrill.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana, jesteśmy z Tobą. Współczujemy Ci.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Enzo, Ty się nie naśmiewaj z moich lęków, tylko pochyl się nad postprodukcją plików wypuszczanych przez tę wspaniałą maszynę :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
pochyl się nad postprodukcją

Ilekroć się intensywniej pochylam to wzdycham do K-5II w szufladzie. Niedoświetlenie, wyciąganie cieni - to nie jest delikatnie rzecz ujmując mocna strona Merilla. Gdybym nie lubił kontrastów to byśmy się rozstali.

 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Dobra a teraz na poważnie. Włąśnie wyjąłem z pudełka (używka) i patrzę a tu migotanie, takie przelatywanie fali przez ekran przy jarzeniówkach. Zaś ogólnie po wyostrzeniu (przy każdym świetle) jakies takie mróweczki, jakby ruchoma mora. To normalne czy wada LCD?


Ponadto wyszło mi, że na 2.8 jest ostrzej niż np na 6.3 lub 7.1. Jestem zdziwiony.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
To normalne czy wada LCD?

Też tak mam ale że nie korzystałem dotąd z kompaktów więc nie przywiązywałem do tego wagi. Widocznie ekran nie wyrabia przy większej ilości szczegółów.
Ekajana napisał/a:
na 2.8 jest ostrzej niż np na 6.3 lub 7.1. Jestem zdziwiony

Powinno być podobnie.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Enzo, dzięki! Te tak myślę o tych szczegółach i ew. że nie wyrabia z jakimś odświeżaniem/sczytywaniem.

[ Dodano: 2016-08-25, 14:00 ]
No i chciałem se poprawić. Ściągnąłem najnowszy rawer sigmy i on się zawiesza.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
Ściągnąłem najnowszy rawer sigmy i on się zawiesza.

Odinstalowałeś poprzednika? Miałem 6.3.3, odinstalowałem, ściągnąłem 6.4.0 i jest ok. BTW niech do końca życia komary kąsają tę małą, wredną rączkę która przeniosła suwak Higlight Control.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach