dead_avis  Dołączył: 17 Paź 2007
Dzięki!
Spróbuje dogadać się ze sprzedawcą.
Źle to świadczy o tych przejściówkach...
Ale czego można się spodziewać za 30zł :-/
 
andmo  Dołączył: 25 Paź 2007
Pytanie
kto zna tę przejściówkę. Wyglada, że powinno ostrzyć go nieskończoności

http://www.allegro.pl/ite..._cyfra_tez.html

Alkos - jakie jest Twoje zdanie
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Moje zdanie jest takie, że ostrzy :-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Nie przesadzajcie z tym ostrzeniem w nieskończoność. Przecież nie zawsze jest to konieczne. Jeśli ktoś ma M42 w zastosowaniu tylko portretowym to być może nieskończoność nie będzie potrzebna a wtedy warto zastanowić się nad przejściówką z blokowaniem, aby uniknąć obracania przy ciężej pracujących żelazach. Złota zasada: dobieram sprzęt do zastosowania.
 

magnum45  Dołączył: 17 Lip 2007
Mjałem okazję poznać miłego Pana Romana z Allegro który proponuje takie oto przejściówki.
http://www.allegro.pl/ite...om_mosiadz.html

Piszę o tym bo na stronie została umieszczona część naszej korespondencji.
Muszę się pochwalić że to bardzo miły gość od którego w ramach testów dostałem gratis pierścień macro odwrotnego mocowania oraz redukcję na 52mm. Chciałem tu zaznaczyć że wyżej wymienionej redukcji Pentax-M42 nie kupiłem a tu taki miły gest na Mikołaja.
Dlatego szczerze polecam wyroby tego Pana a o jakości konwertera makro dam znać.
Przejściówkę pewno też kupię bo trochę było by mi głupio. :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
magnum45 napisał/a:
Dlatego szczerze polecam wyroby tego Pana


No tak, tylko szkoda ze pisze na aukcji, ze przejsciowka umozliwia ostrzenie na nieskonczonosc, skoro NIE UMOZLIWIA.
 

magnum45  Dołączył: 17 Lip 2007
No tak, tylko szkoda ze pisze na aukcji, ze przejsciowka umozliwia ostrzenie na nieskonczonosc, skoro NIE UMOZLIWIA.[/quote]

Niestety nie miałem okazji tego sprawdzić.
Jeśłi jednak tak twierdzisz to jeden z was ma rację :mrgreen:
Jest jeszcze jedna opcja że bez żadnego problemu można odesłać produkt jeśli nie będziemy zdowoleni. Nie wszyscy na to idą :cry:
Brak mi doświadzcenia w tej kwestji ale jeśli pierścień schowa się całkowicie to też nie będzie nieskończoności? Na jakiej tezie opierasz swoje zdanie :-/
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
magnum45 napisał/a:
jeśli pierścień schowa się całkowicie to też nie będzie nieskończoności?

W tym problem, że się nie schowa całkowicie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ta przejściówka nie umożliwia ostrzenia na nieskończoność z tego powodu, że powoduje zmianę odległości obiektywu od matrycy. Ponieważ odległość od matrycy jest dla M42 dokładnie taka sama jak dla bagnetu K (45,46mm) to przejściówka nie może powodować zmiany odległości obiektywu od matrycy a tego warunku ta przejściówka nie spełnia.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
magnum45 napisał/a:
Brak mi doświadzcenia w tej kwestji ale jeśli pierścień schowa się całkowicie to też nie będzie nieskończoności? Na jakiej tezie opierasz swoje zdanie


Jak już inni stwierdzili, ten pierścien nie schowa sie calkowicie.
 

magnum45  Dołączył: 17 Lip 2007
plwk napisał/a:
Ta przejściówka nie umożliwia ostrzenia na nieskończoność z tego powodu, że powoduje zmianę odległości obiektywu od matrycy. Ponieważ odległość od matrycy jest dla M42 dokładnie taka sama jak dla bagnetu K (45,46mm) to przejściówka nie może powodować zmiany odległości obiektywu od matrycy a tego warunku ta przejściówka nie spełnia.


Miałeś okazję ją sprawdzić?
Jeśli tak jest faktycznie to doradź która spełnia takie normy, skoro facet pisze że jest najcieńsz na rynku. Może ta stalowa Japan po 65 która była wymieniona w tym wątku?
Bo tego aluminiowego badziewia nie kupię :evilsmile:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
magnum45 napisał/a:
Miałeś okazję ją sprawdzić?


Nie, wystarczy popatrzec. Zadna przejsciowka z kolnierzem, nawet najcienszym, nie bedzie dokladnie ostrzyc na nieskonczonosc, bo do tego potrzeba braku kolnierza.
 

magnum45  Dołączył: 17 Lip 2007
alkos napisał/a:
magnum45 napisał/a:
Miałeś okazję ją sprawdzić?


Nie, wystarczy popatrzec. Zadna przejsciowka z kolnierzem, nawet najcienszym, nie bedzie dokladnie ostrzyc na nieskonczonosc, bo do tego potrzeba braku kolnierza.


Teraz rozumiem o co biega :mrgreen:
Jakoś trudno było sobie to wyobrazić skoro nie miałem nigdy tego w ręku.
Jednak z dwojga złego jeśli ona jest faktycznie najcieńsz to rozumiem że można kupić tylko że trzeba pogodzić się z tą przypadłością :-/
Dzięki za pomoc :-B :-B :-B

[ Dodano: 2007-12-05, 18:10 ]
To może niech każdy zmierzy suwmiarką swoją i będzie wiadomo która jest najcieńsza, jeśli to właśnie ma takie znaczenie. Pomijam tu jakość wykonania i materiałów, chociaż też należało by to jakoś ująć w jakąś tabelkę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żaden element przejściówki, po jej zamontowaniu, nie może wystawać ponad powierzchnię bagnetu czyli średnica górnego kołnierza nie może przekraczać 48,5mm a jego grubość 0,9mm. Warunki te (tak na oko) spełnia np ta przejściówka http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=264355809
 

magnum45  Dołączył: 17 Lip 2007
plwk miałeś rację pan od przejściówek się nie zgłośił.
Cyba nadaje się jednak tylko do macro.
Niech inni kupują ostrożnie i pytają co i jak.
To jest naprawdę forum gdzie nikt nie zostawi cię bez pomocy, odpowiedzi :-B :-B :-B
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Zakupiłem ostatnio przejściówkę Pentax K -> m42, tą z "mosiądzu" ;-) . Link do aukcji:
http://www.allegro.pl/item288385827_288385827.html
Rewelka - dobre wykonanie, choć myślę, że przy tele 500mm nie pozwolę sobie żeby obiektyw trzymał się tylko na niej... Generalnie przejściówka I klasa - ostrzy na nieskończoność. Trochę brakuje zatrzasku przy wyjściu bagnetowym żeby się blokowała w aparacie a nie wykręcała przy przestawianiu ogranicznika przesłony ale z tego co czytałem - użytkownicy którzy mieli zatrzask narzekali na niego... Wybór należy do ciebie... Ja jestem zadowolony bo ostrzy na nieskończoność i jest dobrze wykonana bo nie zostawia opiłków i świetnie się trzyma (poza momentem przestawiania ogranicznika ale można zawsze sobie przytrzymać obiektyw drugą ręką). Generalnie polecam!
 
pusio22
[Usunięty]
Wyrwalem na ebay "oryginal" pentaxa, na aukcji buy it now za $12 od goscia ktory mial 2 feedback'i tylko i pare szt pentaxowskiego zlomu w innych ofertach. Przyszla chinska podroba ale dosc dobrze wykonana, z blaszka i kluczykiem. Kluczyk za bardzo nie pasuje ale juz niepotrzebny. Przejsciowke wkrecam na m42 do oporu, obiektyw przekrecam w gniezdzie nie do oporu ale zawsze o jakies 40°, wtedy moge ustawic ostrosc, inaczej ciezko. Blaszke wywalilem bo mi blokowala obiektyw w body i pocilem sie aby nie uszkodzic aparatu. Wyjmujac obiektyw z body zawsze naciskam lekko w jedna strone i za kazdym razem wyciagam obiektyw z przejsciowka. Teraz jak sie przejsciowka wyrobila to odkrecam palcami z obiektywu. Tylko jeden obiektyw sprawia mi klopoty - Tessar wszystkie pozostale - miodzio. Jezeli przejsciowka zle sie wkreca na m42 to zawsze obiektyw jest dedykowany dla Nikona a nie dla Pentaxa. Nigdy nie mozna ustawic ostrosci. Sprawdzilem , mam Nikona EM i 2 obiektywy, Sakar i Kalimar z M42 i T montem ostre na Nikonie a z przejscowka pentaxa nie, z kolei T mont, ktory tez ma gwint 42 ale o innym skoku nie mozna dobrze wkrecic na M42 pentaxa. Zdecydowalem jednak kupic oryginal przejscowke pentaxa od autoryzowanego sprzedawcy bo za ktoryms razem moze cos sie stac i beda koszty a poza tym szkoda po prostu sprzetu. A jak nakrece oryginal i nie zejdzie to niech sie serwis meczy dla mnie za darmo jak rozlaczyc rozne "pentaxy"
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Ktos ma na zbyciu orginalna przejsciowke pentaxa?
Ewentualnie poleci jakas stalowa i niekoniecznie chinska..
potrzebuje czegos co utrzyma prawie 3 kilowe szklo 80-250 3.8
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
nightartist, wypisz ofertę zakupu w Giełdzie, tam jest nasz plac targowy.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
Też kupiłem mosiężne przejściówki z Wodzisławia. Z obiektywami Carl Zeiss Jena (Flektogon 35/2.4 i Sonnar 135; standartowego jeszcze nie podpinałem) póki co montują się i działają idealnie. Tym nie mniej i tak w przyszłości nawiercę w obiektywach otworki pod blokadę.
Ale po zdjęciu obiektywów powstał interesujący problem - czym zatkać im dupę :-o pozostawiając przejściówkę zamontowaną?
Idealnym rozwiązaniem okazało się zastosowanie zakrętki z 5-olitrowego PET-a po Ustroniance - biała, niska, dość miękka. Można ją nawet "nakręcić" na bagnet, zamiast wciskać. I jest tania, łatwo dostępna, łatwo wymienna po zużyciu :lol:

PS Dlaczego właściwie ten topik jest przyklejony tu, a nie pod "obiektywami'?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach