Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
RMC Tokina 24/2.8 P/K
RMC Tokina 24/2.8 z bagnetem P/K
Ile można dać za ten obiektyw, żeby nie przepłacić? No i czy w ogóle warto go kupować?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A z pozycją "A" jest ten obiektyw czy bez?
Czy warto kupować to oczywiście rzecz gustu i ceny ;-) Mnie 24mm bardzo pasują bo to zawsze szerzej niż 28mm a szeroki kąt się przydaje. Prawdę mówiąc odkąd mam 24mm to jakoś 28mm częściej leży w szufladzie.
Ile można dać, to nie wiem, ale może dla ułatwienia podam, że za Sigmę 24mm/2,8 macro (takie dość pseudo macro, bo daje skalę odwzorowania 1:3,2 albo coś takiego) z pozycją A i małą ryską na powłokach (wpływu na zdjęcia nie zauważyłem) dałem <300zł. Nie wiem, czy cena była dobra, ale ja zakupu nie żałuję ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ni ma pozycji A, jednak jakoś specjalnie mi to nie doskwiera. Sprawdzałem na kicie, i ogniskowa 24mm bardzo mi się podoba :-) .
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
mysle ze cena w okolicach pentaxowej M28/2.8 bylaby odpowiednia czyli 100-150pln
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Stachu napisał/a:
No i czy w ogóle warto go kupować?

jesli to Twoja ulubiona ogniskowa to szukaj sigmy 24/2.8 Superwide II (KA). bardzo dobre szklo, z tego co wiem jedna z najlepszych 24-rek.
sama tokina hm jesli to ta sama rodzina co jej 'wezsza' siostra rmc 28 to na kolana nie rzuca, przymknieta do widoczkow bedzie ok, ale w malych odleglosciach i przyslonach moze dac niespecjalne tlo (wlasnie owa rmc 28 tak ma)
pozdrawiam
kp
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Mam to cudo. Jak już napisaliście, na kolana nie rzuca, ale źle nie jest. Jakość wykonania bardzo dobra, choć nie tak dobra jak mojej jedynej eMki (50/1.7). Co do jakości optycznej, to na razie mogę powiedzieć, że nie najlepiej sobie radzi pod światło.
klimecki_ napisał/a:
w malych odleglosciach i przyslonach moze dac niespecjalne tlo

Mocno się jeszcze nie przyglądałem, ale z tego co widać na wyświetlaczu, to bokeh mi się podoba. Ogólnie to jestem zadowolony, chociaż zawsze może być lepiej.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
A to ja się wam pochwalę że kupiłem Sigme 24/2.8 Superwide II AF :-D
Jedyna wada to to że dostanę ją w swoje łapki pewnie 3 stycznia, ale i tak jestem baaardzo zadowolony. :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
to jak już się chwalicie swoimi 24kami to ja dorzucę swoją, nowo nabytą śrubkę: SMC-K24/2.8 :mrgreen: Póki co okoliczności przyrody zmuszają mnie do fotografowania tym cudem w domu tylko, ale jestem naprawde mile zaskoczony :shock: W mojej bardzo skromnej szklarni zdaje się będzie to moje ulubione szkło - po prostu miłość od pierwszego zdjęcia :mrgreen: Postaram się coś wrzucić jak tylko uda mysie wyprowadzić je na spacer, ale póki co jak wychodze z pracy to momentalnie robi się czarno-buro (bo jak jestem w pracy jest tylko szaro-buro) .. albo może coś pokombinuje w domku :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
ale póki co jak wychodze z pracy to momentalnie robi się czarno-buro (bo jak jestem w pracy jest tylko szaro-buro)


Cz-b, najlepiej 100, zeby kontrastowy byl, i w droge :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, aaa to trzeba jeszcze mieć sprawnego analoga :cry: :cry: :cry:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
alkos, aaa to trzeba jeszcze mieć sprawnego analoga


aaa, z cyfra to jeszcze mniej problemu, tylko ogniskowa juz nie ta ;-)

(tylko trzymaj sie niskich czulosci, bo jak podkontrastujesz cos plaskiego, to ci niezle wszelkie szumidla powylaza...)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
(tylko trzymaj sie niskich czulosci, bo jak podkontrastujesz cos plaskiego, to ci niezle wszelkie szumidla powylaza...)

Keeee?? :shock: ... ja Panie Psorze chciałem zgłosić nieprzygotowanie do lekcji :roll:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007

Tak wygląda bokeh z tej Tokiny. IMHO niczego sobie...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa to jeśli "takie" foty tu wstawiamy to zaraz strzele coś w tym stajlu ;)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Stachu, WB leży :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
Stachu, WB leży :-P

Zakłóca odbiór bokehu :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Keeee?? :shock: ... ja Panie Psorze chciałem zgłosić nieprzygotowanie do lekcji


No, jak zrobisz cyfra fote w szary dzien, to az sie prosi podniesc kontrast i przekonwertowac na APXa100 ;-) A wtedy szumony wyłażą.... ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
matb napisał/a:
Stachu, WB leży :-P

A właśnie, że stoi. Takie kolory są w rzeczywistości :-P .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skarpetki z żółtawymi napisami - trzeba używać wybielacza :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, aaa szumony mają coś wspólnego z lachonami?? :shock: :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach