sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art
Kolejny zoom z serii Art f/1,8 .Do matryc APS-C. Ciekawe czy tak dobry jak 18-35 f/1,8 ?
Ile czasu będziemy czekać na nasz bagnet ?
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Do APSC, to ktoś jeszcze w Pentax fotografuje na APSC?

A poważnie.
Ciekawy zakres ogniskowych i światło.
Seria Art pokazała miejsce w rogu wielu systemówkom.
Również SC 17-70, którą miałem okazję podpiąć i poza problemami z blikami pod słońce, trudno cokolwiek jej zarzucić.

Zakres 50-100 jest idealny do portretów i szkło w tym celu na pewno zostało zaprojektowane.
Jeżeli startuje jako Art to będzie dobrze.

Byle cena była znośna i użyteczny pierścień manualnego ostrzenia, który pomoże trafić w oko a nie rzęsy lub nos .
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Wiadomo coś więcej o tym szkle (link do źródła, cokolwiek...)?
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
Hmm, nigdzie nie napisali, że będzie też wersja do Pentaxa... może napisza jeszcze
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Nic nie wiadomo są głośne plotki chyba od przedwczoraj.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
j-z 18-35 też wychodziła tylko z podobnymi bagnetami na początek. Pentax to jednak aps-c (jeszcze przez dwa miesiące) i prędzej czy później powinni zaproponować naszą wersję.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
to będzie chyba najtańszy obiektyw parafokalny
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Mam nadzieję że bagnet na nasz system wypuszczą jak najszybciej. Wspaniała alternatywa dla 50-135* czy 50-150 sigmy (gdzie dostępności nie ma)
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Sprzedana Sigma A 18-35 już odbija mi się czkawką, a nowy właściciel z forum jest niestety zadowolony :-(

Dla zestawu tych dwóch Sigm pod APSC to FF wcale nie musi być alternatywą ze względu na koszty szkieł.
Zaczynam się bujać w fotelu a ten wcale bujany nie jest...
Zrezygnować z FF z K-1 ?
Może uda mi się wtedy po raz drugi już nie wymieniać dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na pieczątki z corocznego przeglądu?

Kupić ponownie A18-35 i poczekać na opinie o A 50-100, która patrząc na zaproponowaną cenę będzie kilofem wybijającym zęby takim malkontentom jak ja?

Chciałem się zwrócić o pomoc do jakiegoś mądrego trybunału aby rozstrzygnąć mój dylemat.
Obawiam się jednak zdań odrębnych...
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Pewnie tylko patrzec a Sigma zapowie/wypusci na bagnet K,
jedyny system gdzie bedzie stabilizacja z tym szklem 8-)
Tak samo licze ze po wejsciu FF pokaza sie inne szkla Sigmy :roll:

Byl by wybor pomiedzy:
- Pentax 31/1.8 , 43/1.9, 77F/1.8
a
- Sigma A24/1.4 , A35/1.4 , A50/1.4, 85/1.4
lub pod same APS-C
Sigma 18-35/1.8 z 50-100/1.8

z drugiej strony zastanawiam sie jaka droge w szklach Pentax wybierze... :roll:
chetne widzialbym podobna jaka Fuji wybralo...:
16/1.4 , 23/1.4 , 35/1.4 , 56/1.2
zapowiedziany 33/1.0 8-)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
jedrus68, w internacie widziałem sample i trzeba korygować winietę w tym zakresie, czy to potwierdzasz ?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
fanmario, GAS cię dopadł tuż nad dnem sakiewki, współczuję... Bierz FF, nie oglądaj się wstecz ;-)
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
jedrus68 napisał/a:
no i jak pisałem na Z1 pokazuje f1.7 chociaż to chyba bez znaczenia.
kompletnie bez znaczenia. Szczególnie że to interpretacja informacji podanej przez obiektyw. Prawdopodobnie Z1 nie ma ustawienia 1.8 i podaje najbliższe :-) , co oczywiście kompletnie nie ma wpływu na jasność obiektywu a na pomiar światła pomijalny.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Ryszard napisał/a:
fanmario, GAS cię dopadł tuż nad dnem sakiewki, współczuję... Bierz FF, nie oglądaj się wstecz ;-)

Potrzeby u mnie zawsze większe niż środki.
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
darkduch napisał/a:
Mam nadzieję że bagnet na nasz system wypuszczą jak najszybciej. Wspaniała alternatywa dla 50-135* czy 50-150 sigmy (gdzie dostępności nie ma)


Porównaj rozmiary w/w szkieł , wagę i S 50-100 to stwierdzisz że to NIE jest żadna alternatywa. S50-150/2.8 na rynku używek rzadko ale się trafia (na FF winietuje na 150mm nawet, więc nadzieje wobec 50-100 pod FF raczej są płonne). Do portretu jako obiektyw też się nie nadaje, co zrozumie każdy fotograf który się tym zajmuje a nie przeglądaniem tabelek ;). Za to do sportów halowych czy foto koncertów będzie b. ciekawy.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Frost napisał/a:
Do portretu jako obiektyw też się nie nadaje, co zrozumie każdy fotograf który się tym zajmuje a nie przeglądaniem tabelek


Niby dlaczego ma się nie nadawać do portretów?
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
Fenol napisał/a:
Frost napisał/a:
Do portretu jako obiektyw też się nie nadaje, co zrozumie każdy fotograf który się tym zajmuje a nie przeglądaniem tabelek


Niby dlaczego ma się nie nadawać do portretów?


Waga, rozmiary, crop. Wystarczy ? Oczywiście jak ktoś dotąd portrety robił 70-200/2.8 to w sumie różnicy nie poczuje - bo rozmiary i waga podobne a zyskał F1.8, ale... czy 70-200/2.8 to portretówka ;) ?
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Frost napisał/a:
(...) czy 70-200/2.8 to portretówka ;) ?

A co uniemożliwia wykonanie portretu?
Waga?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach