Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Najlepsze obiektywy do Pentaxa...
Ciekawe podsumowanie i zebranie recenzji w jednym miejscu :

https://www.ephotozine.co...-c-lenses-25685
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Nie wiem dlaczego, ale nie zauważyłem smc DA* 300 mm f/4. Brak tego obiektywu (nie, nie mam choć bardzo chciałbym mieć) trochę dziwi. Podobnie jak brak Asahi Super-Multi-Coated Takumar 135mm f/2.8, ten mam i bardzo chwalę, a za to jest Asahi Super-Multi-Coated Takumar 135mm f/3.5 . Dosyć subiektywny wybór.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ale za to DA* 200/2.8 jest doskonałym mimo wadliwego SDM. I chyba nie dojrzałem 77ltd.
Ale i tak się cieszę bo moje zasadnicze szkła czyli 16-85 i 35ltd mają wysoką ocenę 😌
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
A gdzie 135 f/2.5 K ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest tak samo subiektywna lista jak i wasze reakcje.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W zestawieniu brakuje trefmiteda *26mm wykonanego specjalnie dla mnie przez sołtysa, więc niekompletność listy jest rażąca :-P



Jest to wysokiej jakości stałoogniskowa słoikoptyka. Z korpusami analogowymi serii Z, MZ i wszystkimi cyfrowymi działa potwierdzenie ostrości. Posiada bagnet K, więc jest mocowany bez żadnych przejściówek i adapterów. Rozumiem, że autorzy zestawienia mogli mieć trudności z testami, bo jedyny egzemplarz jest u mnie :evilsmile:
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Potwierdzam, sam widziałem. Jest to bez wątpienia obiektyw wszech czasów z mocowaniem K. Nie wiedziałem tylko, że to ogniskowa 26 mm, ale przecież znakomicie uzupełnia to linię ogniskowych Pentaksa - 21, 26, 31, 43, 77 :-)
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Podobno ma problem z aberracjami i rozdzielczością w centrum kadru. Nie wiem czy to nie wina nadgryzionego ogórka.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
A jakieś sample z tego Superlimiteda, gdzie mozna obejrzeć?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach