weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
lampa z P-TTl do pleśniaka
Niedawno wszedłem w posiadanie korpusu FF w postaci Pentaxa ME. Nurtuje mnie jedna kwestia, której wyjaśnienia nie znalazłem na forum. Czy ktoś używał nowoczesnej lampy z puszką w której stopka lampy ma tylko centralny styk? Stopki w pleśniakach powodują zdaje się zwarcie styków na lampie. Czy w związku z tym lampa może ulec uszkodzeniu? Mam pełna świadomość, że palnik będzie chodził tylko w trybie manualnym, chodzi mi tylko o to, czy taki zestaw błyśnie wiele razy, czy tylko raz.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Powinno chodzić, tak sądzę.
Co prawda podpinałem do Zenita (jako statywu na lampę ;-) ), a on ma taką samą stopkę jak MES, a nic się lampie nie stało.
Natomiast mogę powiedzieć, że mojego Metza 48 nie dam rady zapiąć do ME S'a, bo stopka lampy jest za gruba (za wysoka), i nie mieści się w sankach aparatu :|.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Podpinałem Pentaksa 540 pod stare analogowe korpusy i działała bez zarzutu na własnej automatyce. Była też podpinana do Minoksa (aparat trzy razy mniejszy od lampy :mrgreen: ), tez działała poprawnie.
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Dzięki. Chyba jednak wygrzebię swoją starą Topcę. Nie dla tego, ze mam obawy o zniszczenie Sigmy, ale dlatego, ze ma na pleckach wygodna tabelę z zasięgiem, a wyliczanie tego przy nowej lampie jest nieco męczące.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
weiss77, wracając jeszcze do zniszczenia - chyba byłoby to mało prawdopodobne

instrukcja do AF 540 FGZ sama nawet na stronie 60tej wspomina o korpusach ME, MX, itd
Sigma raczej ma stopkę taką jak w Pentaxie, więc i ewentualny sposób przekazywania napięcia, powinna być ta sama
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Podpinałem Pentaksa 540 pod stare analogowe korpusy i działała bez zarzutu na własnej automatyce. Była też podpinana do Minoksa (aparat trzy razy mniejszy od lampy :mrgreen: ), tez działała poprawnie.

Potwierdzam!

:-)
Miodne zdjecie z MXa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach