diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
  dlaczego sprzedawcy nie sprzedaja pentaxa...???
wydaje mi sie ze rozgryzlem...
przynajmniej jesli chodzi o sklep w ktorym pracuje
najlepiej sprzedaje sie nikon... dlaczego?
bo firma ta dba o sprzedawcow
czest szkolenia i gratisy a teraz kilka osob z dzialu foto bylo na 2dniowym wyjezdzie plenerowym oraganizowanym przez nikona - taka szkolka fotograficzna polaczona z prezentacja sprzetu i mozliwoscia nieograniczonej zabawy...
i jeszcze mieli modelke... :evil:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
diplodok, czyli na nikona przechodzisz? Badz diehardem i nie marudz. :-B :-B
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
diplodok, bądź twardy jak Roman Bratny
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
milo, o co ty mnie oskarzasz???? :evil:
ja sobie nawet plesniawke ostatnio kupilem a ty tak do mnie :-(
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, myslisz, ze modelka mu się marzy ? :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
diplodok napisał/a:
milo, o co ty mnie oskarzasz???? :evil:


argawen napisał/a:
milo, myslisz, ze modelka mu się marzy ?


No tak myslem wlasnie ;)

diplodok napisał/a:
a ty tak do mnie :-(


Ja wylewam na Ciebie kubel zimnej wody :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dobry nikon nie jest zły, zawsze można go... spalić :evilsmile:
No, ale poważnie, to fajne aparaty są.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
dobry nikon nie jest zły, zawsze można go... spalić :evilsmile:
:evilsmile:
tref napisał/a:
to fajne aparaty są.
Gdybym miał startować od zera, to Pentax lub Nikon. Do pracy chyba Nikon :evilsmile: .
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
dobry nikon nie jest zły, zawsze można go... spalić :evilsmile:

tereferek podpalacz :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, -0 ty lepiej nie podskakuj......bo Bogusz to normalnie sam wskakiwal do ogniska zeby uratowac swojego d80 :-P :evil: :evilsmile: :mrgreen:
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Panowie ale to nie tylko w Polsce Pentax jest traktowany jak niechciane dziecko albo gorszego Boga.Kupowalem moj aparat w MM w Baden-Baden,nie byl to jedyny MM ktory zwiedzilem,i wiecie ze byl to jedyny sklep ktory mial k10 na stanie!(odwiedzilem 4 poza tym) Ale to jeszcze nic,wiecie gdzie lezal ten nasz super aparat??Za szklem i na najnizszej polce,gdzie nikt go prawie nie zauwazal. Na gorze super wyeksponowane byly inne marki(nie musze mowic jakie :-) ) No zapomnialbym jeszcze byl k100 ale w bardzo nie atrakcyjnej cenie, wiadomo dlaczego :mrgreen:
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
argawen napisał/a:
milo, myslisz, ze modelka mu się marzy ? :mrgreen:


marzy marzy...
tylko zona by nie puscila na takie szkolenie..
a poza tym ja z innego dzialu...
mamy super przzedstawicielke z motoroli... ja to bym pofotografowal :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
deniel napisał/a:
.Kupowalem moj aparat w MM w Baden-Baden
uzdrowisko może ma umowę podpisaną, że terapię wstrząsową klientom serwuje, stąd braki na stanie :-P
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
diplodok, a po co im byla ta modelka ?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
deniel ma rację, ja zanim kupiłem, to zwiedziłem kilkanaście podobnych do MM centrów i w jednym z nich (Saturn) widzę już z daleka piękne gabloty, oświetlone, z wielkimi napisami SONY, CANON, NIKON i ogromny czerwony napis PENTAX, jako czwarta szafa w rzędzie. Zaczynam jednak od początku (Pentax na deser). Już w pierwszej (bez konkretnej dedykacji) stoi K110D. Myślę więc, ale napchali Pentaxów, że już się w dedykowanej gablocie nie mieszczą. Dalej Sony, Nikon, Canon - pełne (body, obiektywy różnych producentów, lampy etc.). Na końcu szafa Pentaxa i w niej ... wszystko to, co się nie zmieściło w pozostałych. Szukałem Pentaxa w Pentaxie i nie znalazłem. Ostatecznie aparat kupiłem w Polsce.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
tref napisał/a:
uzdrowisko może ma umowę podpisaną, że terapię wstrząsową klientom serwuje, stąd braki na stanie :-P

Ty sie smiejesz ale naprawde MM nie jest pozytywnie nastawione do Pentaxa.Jak zapytalem raz pania czy k10 maja na stanie to zrobila wielkie oczy :shock: i powiedziala,ze takiego modelu nie ma :mrgreen: To jej powiedzialem .ze niemozliwe , bo ogladalem juz taki model w innym MM. A jesli chodzi o kuracje B-B to wstrzasowe sa ceny w takich MM i to wystarczy do zawalu serca :roll:
 
m1b2c3  Dołączył: 29 Maj 2007
W Wiesbaden w Saturnie jest kasetka, jest kastodziesiatka, jest kadyszka, do macania wystawione, sa lampy pentaxa (do macania wystawione), sa obiektywy zoomy i stalki (do macania...).
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
deniel napisał/a:
Ty sie smiejesz ale naprawde MM nie jest pozytywnie nastawione do Pentaxa
Mam znajomego, kierownika dzialu foto w MM. Prawda jest taka, ze nie ma jakiejs odgornej polityki MM. Sa wytyczne, ale oferte kazdy kierownik moze w duzym stopniu modyfikowac. Jak mozna sie domyslic, taki kierownik ma zbyt duzo pracy, by wyszukiwac perelki i molestowac dystrybutorow zeby mu je dostarczali. Zreszta po co ma to robic, skoro przychodza do niego sami, a na przyklad Canony zamawia sie za pomoca aplikacji webowej na cala Europe, ktora dziala jak sklep internetowy. Przedstawiciel tylko kusi, poopowiada, i odpowiednio zacheca. A Pentax? Dystrybucja Pentaksa to jakas porazka na calym swiecie - ta firma ma najwyrazniej za maly potencjal, by rozwijac swoja wlasna siec na dobrym poziomie.

dz.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
To jest racja, klijent w sklepie przychodzi i mowi, ze chce aparat do wszyskiego, bo co prawda dotad nie robil zdjec, ale teraz zacznie wszystkim: zwierzatkom, ludkom, krajobrazom. Wiec pyta co kupic. Z reguly zna albo jednego canonika wiec mowi ze nikon jest be, albo nikonowca wtedy, ze slyszal, ze canony to badziewie. To sprzedawca ma go oczarowac, a przedstawicielka ma oczarowac sprzedawce. Tu nie o zdjecia chodzi ale o sprzedaz. Jak klijent bedzie niezadowolony to przynajmniej bedzie myslal ze inni z canonami maja tak samo, a nie glowil sie czemu ma jakiegos pentaksa.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
m1b2c3 napisał/a:
W Wiesbaden w Saturnie jest kasetka, jest kastodziesiatka, jest kadyszka, do macania wystawione, sa lampy pentaxa (do macania wystawione), sa obiektywy zoomy i stalki (do macania...).

W mojej okolicy niema saturna albo go nie znalazlem(chyba nawet go nie szukalem)
W wielkim niemieckim miescie, dla ulatwienia powiem-Mistrz Kraju w Pilce Noznej,byle jedna k10 na stanie i dodatku na magazynie!!! :-D Poprosilem grzecznie azeby pani mi ja przyniosla,co niechetnie zrobila,a potem to nawet nie chciala i nie rozpakowala pudelka mowiac :"Tak wyglada" :shock:
Nie wiem moze miala zly humor albo Jej chlopak niedogodzil albo poprostu miala mnie w glebokim powazaniu(nie ten akcent co byc powinien :-P )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach