Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jakość matrycy w Pentaxach
Zastanawiałem się czy w ogóle jest sens o tym pisać, ale co tam.

W sobotę łażąc po Krakowie wstąpiłem do sklepu fotopanoram. Kupiłem parę klamotów i na odchodnym zagadnąłem sprzedawcę czy i kiedy zaczną handlować sprzętem Pentaxa (mają głównie C i N oraz trochę Sony/Minolty). Na moje pytanie sprzedawca uśmiechną się pobłażliwie i powiedział:
„Jak Pentax wypuści przyzwoity aparat.”
Zdziwiony zasugerowałem „Znaczy się jak będzie bardziej popularny?”
Sprzedawca na to:
„Nie, jak zrobią dobry aparat mają słabe matryce”
„Zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem do sprzedaży K10D ale po testach wyszło nam, że matryca w tym aparacie jest słabej jakości i robi kiepskie zdjęcia”.
Uśmiechnąłem się i wyszedłem ze sklepu. Nie zapytałem czemu w takim układzie handlują d200, d80, d50, d40, d40x, a100 nawet mnie korciło, ale doszedłem do wniosku że szkoda mi czasu. Ciekawość mnie jednak nie opuszcza. Mianowicie co kierowało tym kolesiem żeby walnąć taką bzdurę? Mógł po prostu powiedzieć że się nie opłaca że sprzęt jest mało popularny. Nie wiem czy facet chciał zabłysnąć, czy po prostu głupek. Smutne dla mnie jest tylko to, że taki palant pracuje w sklepie foto przychodzą ludzie niezorientowani on walnie taką bzdurę i tłumacz człowiekowi, że się myli jak on to wie od zawodowca ze sklepu ehh.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Test na DPreview.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Widocznie nie lubi Pentaksa, może miał "przyjemność" spotkania się ze sprzętem tej firmy przy kolonoskopi :lol: :lol: :lol:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
zenza :-B kto wie może trafiłeś w sedno :mrgreen:
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
tak czy siak.. troche do d... z taka promocja ;P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
awakqwq, jak Ci sie zachce, to zrób A4 (albo lepiej A3+ :mrgreen: ), pokaż gościowi, a potem zapytaj, jakim to aparatem zrobiłeś 8-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
zorzyk problem w tym, że mi się niechce. Ot tak nurtuje mnie czasami ludzka głupota, ale nie mam w sobie woli i mocy nawracania. Jak mawiała moja ś.p. Babcia "głupich nie trza siać, ino się z nichj smiać" a ja jestem dobrym wnusiem i słucham tej babcinej rady zapamiętanej z dzieciństwa. :mrgreen:

denerwóje mnie tylkob fakt, że takie bzdety wygaduje człowiek, który z racji swojej pracy może dla kogos uchodzić za miarodajne źródło informacji. Choć może jak ktoś jest za leniwy by szukać i potwierdzać informacje, a wiedze nabywa u sprzedawcy ("kup pan Canona bo najlepiej mi schodzą") to może i dobrze mu tak. :-/
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
"kup pan Canona bo najlepiej mi schodzą"

No przecież Canon robi najlepsze aparaty. A Wy się czepiacie uczciwego sprzedawcy. Czy to ten sklep przy Sławkowskiej w oficynie? - Już wiem, gdzie pójdę po poradę przy okazji kupna nowego DLSR.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq, - wiesz mam propozycje....wydrukowac powinienes jakas odbitke...i pokazac.....to jest dobry pomysl
a potem podaj pare linkow facetowi z rada - wie pan jak pan chce zeby pana opinie byly choc w kilku procentach miarodajne to proponuje spojrzec na te linki , poczytac......

[ Dodano: 2007-04-16, 20:33 ]
kurde mam rodzine w krakowie...... :evilsmile:
a pozatym dluuugi weekend... bede w krwakowie....
mozecie mi podeslac adres ? I fotke sklepu ? :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Myślał by kto, że te dziabdziągi kierują się zrobionymi przez siebie testami przy dopuszczaniu aparatów do sprzedaży :mrgreen: :mrgreen: awakqwq, powiedz, który to sklep, zrobimy tak: napchamy sobie usta szarlotką, wszyscy, oprócz jednego. Pójdziemy tam, otoczymy gościa, ten z pustymi ustami zada rzeczone pytanie. Gdy gościu rzuci swoją odpowiedź wszyscy parskniemy śmiechem.

Dowcip godny jego wypocin :-P Wymyślił to na poczekaniu, typowa przypadłość niedouczonych ekspedientów - ni cholery nie przyznają się, że nie wiedzą. Olać go.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, - pisze sie na ten numer !!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tylko ja bede mial jogurcik z owocami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
bEEf napisał/a:
Olać go.

Jak mnie ktoś zabierze tam to to mu zrobię :evilsmile:
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Re: Jakość matrycy w Pentaxach
awakqwq napisał/a:
W sobotę łażąc po Krakowie wstąpiłem do sklepu fotopanoram. Kupiłem parę klamotów i na odchodnym zagadnąłem sprzedawcę czy i kiedy zaczną handlować sprzętem Pentaxa (mają głównie C i N oraz trochę Sony/Minolty). Na moje pytanie sprzedawca uśmiechną się pobłażliwie i powiedział:
„Jak Pentax wypuści przyzwoity aparat.”
Zdziwiony zasugerowałem „Znaczy się jak będzie bardziej popularny?”
Sprzedawca na to:
„Nie, jak zrobią dobry aparat mają słabe matryce”
„Zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem do sprzedaży K10D ale po testach wyszło nam, że matryca w tym aparacie jest słabej jakości i robi kiepskie zdjęcia”.


Hmm...ciekawe co bys powiedzial, gdyby on odpowiedzial na przyklad tak :roll: :

- malo jest dobrych obiektywow dostepnych z tym mocowaniem...;
- nie chcemy ich miec, bo ciezko jest kupic zwykla lampe z pTTLem, o lampie do makro nie
wspominajac...;
- ach wie Pan, te znane problemy z BF/FF zniechecaja do sprzedazy tych aparatow...;
- ach wie Pan, sa problemy z kupieniem dedykowanych akumulatorkow do K10 i potem klient ma pretensje ze nie ma lub tylko w internecie....;
- ach, te problemy z serwisem w Niemczech...;
- no wie Pan, klienci szukaja czegos z szybszym autofocusem...;
- no wie Pan, nikt o nich nie wie... wiec nie pyta;

:mrgreen: :-B
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Tok'Ra taka odpowiedz bym zrozumiał i uszanował.
bEEf pisze się na ten numer.
szpajchel tak dokładnie to ul. Sławkowska 12

Tam jest kilku sprzedawców, Taki gruszy, łysy, starszy gość, jakaś dziewczyna oboje dość konkretni i mili, byli jak kupowałem tam jakieś szpeja z miesiąc temu i patrzyłem na statywy. Ostatni był taki chudy cwaniak w garniaku i to właśnie on mi sprzedał ta opinię. bEEf najbardziej mnie rozbiło stwierdzenie, że Oni testowali aparaty i wyszło im, że są słabe więc nie będą ich sprzedawać. Cóż za etyczność i troska o klienta ROTFL
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Ostatni był taki chudy cwaniak w garniaku
Ani chybi student dorabiający podczas sesji.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Chciałbym jednak nadmienić, że ceny przynajmniej niektórych towarów są ok. Co prawda nie wszystkich bo za szarą Hoye HMC polar 52mm wołali ponad 160 zł, ale statywy i torby mają taniej niż w fotoplusie i z tego co patrzyłem po sieci to generalnie w dobrej cenie.
 

Kilroy  Dołączył: 12 Lis 2006
... A ja się cieszę :-B
Pentax to niszowa marka, a ja należę do elitarnego klubu posiadaczy tego sprzętu - nabycie K10D nie było zadaniem łatwym :mrgreen:
Przede mną kolejne wyzwania ...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jak to się zmienia ! Pierwsza Fotopanorama była na Zwierzynieckiej i w ofercie był tylko... Pentax, później mieściła się na WIelopolu i Pentaxa też nie brakowało. Zresztą u nich dwa lata temu kupowałem mojego DS-a, a i parę obiektywów też. Jak przenieśli się z komórki do sklepu to się porobiło... No i chyba tzw. przekształcenia własnościowe też na to mają wpływ.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
bEEf napisał/a:
zrobimy tak: napchamy sobie usta szarlotką, wszyscy, oprócz jednego. Pójdziemy tam, otoczymy gościa, ten z pustymi ustami zada rzeczone pytanie. Gdy gościu rzuci swoją odpowiedź wszyscy parskniemy śmiechem.

najlepiej bezpośrednio na matryce. i niech pokaże jak je wyczyścić.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
najlepiej bezpośrednio na matryce

O, to już wiem, skąd PiotruśP miał tak zasyfioną matrycę w nowym aparacie. Ktoś już wpadł wcześniej na tem pomysł :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach