RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Nie tylko z K-5 nie ma. W ogóle z żadnym Pentaxem - nie wersja z OS ani bez OS... :(

Winietowanie na długim końcu jest proste 17 i 49 (albo odwrotnie). Ale zniekształceń nie podejmuję się ogarnąć...

A jak ktoś już raz kupił to DXO zna adres i nie da się oszukać przez proxy przy aktualizacji...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Kupuję nową puszkę i LR już mi jej nie ogarnie. Z racji tego, że DxO znam już wiele lat to pójdę w stronę DXO. I teraz moje zapytanie. Najnowsza 4 nie ogarnia mojej karty graficznej. Mam nV GF GTX 650 TI. Chciałbym wydać nie więcej niż 600-700 na lepszą kartę. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakie karty wspierają silnik programu. Ktoś coś wie?
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
W instrukcji piszą tak:

- OpenCL™ 1.2-capable graphic card with 1GB of video memory to handle OpenCL™ acceleration
- NVIDIA GTX™ 1060, AMD Radeon™ RX 580 or better recommended for DeepPRIME

https://help-photolab4.dxo.com/en/editions-and-system-requirements

Twój budżet pokrywa się z cenami na A.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Kurcze w moim kompie mam AMD Radeon™ RX 560 . Jak się w końcu zdecyduję na zakup to wcześniej przetestuję triala...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja mam GTX 970, które jest niżej niż GTX 1060 zalecany jako minimum, a DeepPRIME hula, RAWy z E-M1 mk2 (20mpix) obrabia w 15-20s.
M.K, próbowałeś triala? Sam oceń ile liczy Ci DeepPRIME na CPU a ile na GPU i czy rzeczywiście potrzebuejsz cokolwiek upgradeować. Przed testem koniecznie najnowsze sterowniki od Nvidii.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dzięki za podpowiedzi. Właśnie celuje w NVIDIA GTX™ 1060, AMD Radeon™ RX 580 - ale ten informacji nie znalazłem.
Tak robiłem testy na trialu i z plikami z d610 jedno zdjęcie mielił ponad trzy minuty. Zatrważające. Ja tak nie chce!
Natomiast wszelkie próby podłączenia karty graficznej do akcji skutkowały tym, że program nie potrafił skończyć i zapisać pliku. Error. Smutne, bo muszę kupić program i kartę graficzną. I jeszcze monitor mi się marzy. Ale chyba sobie odmowie. Już i tak popłynąlem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam Radeona RX 570, przy włączonym OpenCL, DxO Optics Pro 11 Essential rawa z K-1 przetwarza około 1,5 sekundy.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, rzeczywiście błyskawica. Miarodajne byłoby jednak sprawdzenie jak działa na dxo PL z włączoną opcją deepprime w jakości najwyższej.
Myślę, że to nie byłoby 1,5s.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Miarodajne byłoby jednak sprawdzenie jak działa na dxo PL z włączoną opcją deepprime w jakości najwyższej.

Nie mam tej wersji więc nie sprawdzę. ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, ale możesz włączyć funkcję usuwania szumów. Na pewno pójdzie dłużej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To mam standardowo włączone.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
O, to szybko rzeczywiście.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
M.K, przy teście miałeś wybrane DeepPRIME oraz w ustawieniach Performance masz DeepPRIME acceleration ustawione na swoją kartę (spróbuj wybrać ręcznie, a nie Auto) i na dole Display and process masz zaznaczone Enable OpenCL? Jesli tak, to 3min to rzeczywiście długo.
Jak chcesz mogę Ci porównać na Twoim rawie ile potrwa na GTX 970 + Ryzen 9 3900X
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
bbartlomiej, krucafix nie pamiętam jak to miałem skonfigurowane. Włączałem w opcjach wsparcie karta graficzna i chyba nic więcej nie zrobiłem. I próba ze wsparciem karta kończyła się zawsze błędem zapisu. Natomiast ponad trzy minuty trwało wyplucie jpg z włączoną funkcja deepprime bez wsparcia procesorem graficznym. W poniedziałek będę w pracy to podrzucę z nowej puszki plik. Bo to jest dla mnie najważniejsze teraz.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Karty graficznej ( nowej) przy dzisiejszych cenach nie opłaca się kupowąć.
W miarę sensowna kosztuje tyle co nowy bardzo dobry procek .

Podany przez plwk Radeon RX470/570 to jedna z ostatnich tanich (swego czasu ~ 500 zl) kart wartych zainteresowania .

Dlatego w momencie gdy wspomaganie OpenCL nie działa należy zainstalować najnowsze sterowniki !
Albo sterowniki WHQL.
To podstawa.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Blesso, może i masz rację, ale na moją podstawkę nie ma już szybszego procesora. Mam amd 8 rdzeni * 4200. Czyli musiałbym wymienić płytę główną i procesor, a taka zmiana aby była sensowną wymagałaby wymiany karty graficznej. Jaki byłby sens do nowego pc dawać leciwa kartę grafiki?
Ale dobrze mi podpowiadasz żebym zainstalował nowe drivery. Zrobię to. Tylko żeby sprawdzić czy to działa będę już musiał kupić dxo bo okres testowy mi się skończył. Tran czy inaczej na jeden plik przy eksporcie nie chciałbym poświęcać więcej niż 10s oczywiście z załączonym deepprime.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ryzen 5 1600AF ( 6 rdzeni - 12 wątków ) kosztuje 500zl ; płyta główna na chipsecie B450 to 300zl
Sumaryczne 800 zł jest "tańsze" niż karta pokroju GTX 1650 Super czy RX 5500 .
[ + system oczywiście]

Lepiej jest dokupić szybki dysk SSD lub starszą kartę graficzną ( np RX 460 za 200zl ; GTX 1050 /1050Ti ) niż kupowąć nowe karty na "górce cenowej".
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Uruchomiłem triala na i54440, 16GB RAM, GF 1650 i SSD. Aplikacja Sigmy mi szybciej działa niż to coś. Lightroom na tym sprzęcie dostaje zadyszki dopiero przy intensywnym machaniu pędzlem. DxO już przy podstawowych korektach zamula niemiłosiernie.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Test eksportu dla 10 plików z RawChallenge: rc578.dng rc579.dng rc581.dng rc583.dng rc585.dng rc588.dng rc593.dng rc595.dng rc596.dng rc598.dng

Preset DXO Standard, do pełnej rozdzielczości bez żadnych korekt. Włączona obsługa OpenCL, 2 wątki jednocześnie. Włączona karta dla DeepPRIME

- bez odszumiania - 14s.
- HQ - 30s
- PRIME - 5 min 22s
- DeepPRIME 2 min 38 s

Preset DXO Standard, do pełnej rozdzielczości bez żadnych korekt. Wyłączona obsługa OpenCL, 2 wątki jednocześnie. Włączona karta dla DeepPRIME

- bez odszumiania - 37s.
- HQ - 1 min 7s
- PRIME - 5 min 40s
- DeepPRIME 2 min 30 s

Po wyłączeniu dopalania DeepPRIME kartą czas wzrósł do 10 min 7s.

Hardware - i3-8300 max 3.7 GHz, GF105OTi, 16GB, system i program na SSD , zdjęcia na HDD

EDIT: podana jest suma czasów dla paczki 10 plików
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
To wszystko nie napawa optymizmem.
Na pewno nie mam zamulen gdy coś robię w dxo pl. Tylko eksport z funkcją deep jest nieznośnie długi.
Miło że sprawdziliscie u siebie.
Nie wiem jak to będzie. W lr robilem sobie profile dla matryc aparatów. W dxo chyba nie będę mógł już z tego korzystać. Nie pamiętam już w sumie czy można swój profil wczytać. Oni mają swoje. To jest oczywiście mile. Ale swój to swoj. Wydruki spod dxo też mocno są -bym powiedział- ograniczone.
Zapomniałem o tym wszystkim...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach