Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Na pewno nie mam zamulen gdy coś robię w dxo pl. Tylko eksport z funkcją deep jest nieznośnie długi.

O to mi chodziło. Praca bez zastrzeżeń, ale też i dużo przy pliku nie robiłem, natomiast eksport to jakieś nieporozumienie. Chyba coś im poszło nie tak z wykorzystaniem karty graficznej. Po jej zakupie okazało się np., że poza Lightroomem (pod kątem którego był on dokonany, bo CUDA, panie!) nawet program Sigma Photo Pro potrafi z niej korzystać i praca jest szybsza, zarówno podczas korekt jak i eksportu. A wierzcie mi, Sigma nie takie rzeczy potrafi zepsuć.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ten deepprime w najnowszym wydaniu to jest coś po co warto sięgnąć. Gdyby czasowo wyplucie plików po deep nie trwało wiecznosci to nie będę tęsknił za lr. Wybuduje jakiś pomost, którym będę się poruszał w zależności od potrzeb między tymi dwoma programami.
Ja mam stara kartę graficzną. . Muszę kupić coś nowszego. Oczywiście nie najnowszego, ale takiego co będzie wspierało PL. Najpierw jeszcze spróbuję najnowsze drivery.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Wybuduje jakiś pomost, którym będę się poruszał w zależności od potrzeb między tymi dwoma programami.

Jest opcja eksportu do LR.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
W trakcie instalacji DxO PL może być w LR zainstalowany plugin umożliwiający eksport z LR do DxO PL.
Czyli w obie strony można przekazywać.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Zwróć uwagę że są 2 przełączniki - jeden do OpenCL a drugi do dopalania DeepPRIME. W instrukcji piszą że karty nie zgodne nie są wyświetlane/nie można włączyć akceleracji DeepPRIME. Albo sterowniki albo egzemplarz karty walnięty albo w ustawieniach NVidii jest coś zabronione. Być może sterowniki trzeba na czysto zainstalować. Tu jest deinstalator do czystego: https://www.guru3d.com/fi...r-download.html
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Nie da się zaprzeczyć, że DeepPRIME robi fantastyczną robotę, ale... ile razy i do ilu "krytycznych" plików będzie naprawdę potrzebny/konieczny DeepPRIME? Efekty są faktycznie spektakularne (przy oglądaniu np. 200 % na ekranie monitora 2560x1440 - w moim przypadku) przy "trudnych" (zaszumionych) plikach ( RAW Challenge się kłania), ale... ile jest tych "trudnych" plików w Waszych RAWach, które faktycznie wymagają DeepPPRIME przy użyciu obecnych puszek? Wiem, że "potrzeby" są różne, ale... trochę mnie ciekawi to zagadnienie ;-)

Edit: Odnośnie hardware pod kątem DeepPRIME: chyba tego linku nie było https://support.dxo.com/hc/en-us/articles/360050525632-DeepPRIME-hardware-acceleration
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Macie coś mocno nie tak - moja: GTX 970 robi export 20mpix rawa w 17s z DeepPRIME. Przy zmianie na CPU trwa to około 2 minut.
RPM, zwłaszcza Twoje wyniki są dziwne - toć DeepPRIME robi się szybciej na laptopie mojej żony z i5 i wbudowaną grafiką Intela (wtedy preferuje CPU niż GPU) niż na Twoim 1050Ti. To przecież nie ta liga...
Rafi, u mnie na micro 4/3 korzyś z DeepPRIME widzę już przy iso 200 i 400 - pliki są czystsze i przyjemniejsze w odbiorze. Już nawet nie wyłaczam tego odszumiania, bo zawsze daje lepszy efekt niż jego brak lub tryb HQ.
Blesso napisał/a:
Ryzen 5 1600AF ( 6 rdzeni - 12 wątków ) kosztuje 500zl ; płyta główna na chipsecie B450 to 300zl
Sumaryczne 800 zł jest "tańsze" niż karta pokroju GTX 1650 Super czy RX 5500 .
Ale ten Ryzen nie policzy tego szybciej niż jakikolwiek GPU. Mój Ryzen 9 3900X jest dużo wolniejszy z DeepPRIME niż GTX 970 (około 2-3minuty vs 17s).
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mnie ostatnio w wersji 11 wq......a eksport pliku po plamkowaniu. Jeżeli jest to syf na matrycy, mucha, włos, to ok. Ale po usunięciu np. przewodów napowietrznych, eksport trwa ok. 15 min pliku z K3, a czasami się zawiesi i po ok 7 min. ni kroku dalej.
Przy okazji testowania PL4 coś tam poprzestawiały w ustawieniach NVidia, jest zauważalnie lepiej lecz na dłuższą metę nieakceptowalne.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Bbartlomiej - Twój Ryzen liczy to wspólnie z GPU a nie każdy z procesorów osobno ( przy wybraniu funkcji "display and proces -> enable OpenCL" .
To jak wykorzystuje program bibliotekę Open CL zależy od jego twórców. Czasami jest to tylko i wyłacznie dodatnie kopa eksportowi pliku a czasami funkcje typu: wyostrzenie, maska, powiększenie, maskowanie są również "przyśpieszone" przez procesor GPU .
Dlatego obrabiam RAWy za pomocą Capture One bo ten soft w latach zamierzchłych płynnie pracował na starej konstrukcji ( w moim przypadku AMD Phenom x2 550) a do tego obsługa OpenCL dawała zauważalną poprawę jego działania i to w przypadku takiego dziadka jak Radeon HD7700 w przeciwieństwie do większości dostępnego oprogramowania na rynku.
Jeśli popatrzysz na OPEN CL BENCHMARKS to zapewne zauważysz, iż dobre ( i tanie - swego czasu) konstrukcje pokroju wspomnianego Radeona RX570 osiągają poziomy ...niezłe, ale by być w "tryndzie" trzeba jednak wysupłać kwotę około 800-1000zł za produkt, który przyśpieszy eksport przez DXO zauważalnie.
Dlatego nie warto kupowac nowej karty graficznej a rozważyć starocia pokroju GTX1050Ti lub Radeona R9 270 lub zmianę bebechów kompa jeśli posiada się wysłużonego dwurdzeniowca.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
O pomoście między dxo i lr zapomniałem. Jednak będę musiał robić eksport jpg bo Rawa otwieranego przez ten pomost i tak lr nie obsłuży.
Czy deepprime będzie potrzebny? Ile razy w roku? Będzie na pewno. Nie patrzę tylko na szum. Mi szum jako taki nie przeszkadza aż tak. Patrzę na efekt kolorystyczny -zafarb. To co wypluwa dxo z deepprime jest po prostu warte poniesienia rozsądnych kosztów, może dokształcenia, lub innych zabiegów zwłaszcza, że i tak stoję przed zakupem nowego softu i wyborem w którą stronę iść.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
bbartlomiej napisał/a:
https://cloud.krawczyk.it/s/AeW2zMYPnQF3CdJ
pod linkiem masz RAWa, a do tego samego katalogu możesz wrzucić wynik

Pozwoliłem sobie... na ciąg dalszy ;-) Celowo nieco przeostrzyłem pod ekran. Nie, nie za pomocą widocznego w exif Photoshop Elements (w nim tylko ostatecznie zapisałem plik).

Niestety bez https, więc nie wszyscy będą widzieć...

Porównanie z DeepPRIME (klikalne do rozmiaru ekranu) - DeepPRIME z prawej strony.


Plik - klikalne do pełnego rozmiaru
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Rafi, co to? Na miniaturce wygląda fajnie. Po zoomie 1:1 jednak zupełnie mi nie podchodzi.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Topaz Labs. Znam od dawna - przy okazji DeepPRIME mi się "przypomniało" ;-) Testowo zainstalowałem - z ciekawości. Niestety nie za bardzo jestem zadowolony nie tylko z wyników, ale z samego działania DeNoise - głównie dlatego, że zmiana opcji nie zawsze zmienia końcowy efekt (albo nie do końca rozumiem działanie programu?). Przy mocno różnych ustawieniach dostaję po zapisaniu (choć nie zawsze) dokładnie takiej samej wielkości pliki końcowe - co oczywiście nie powinno mieć miejsca.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Rafi napisał/a:
Topaz Labs.


"Próbowałem" odszumiać zdjęcia samolotów z pokazów. Topaz był tak agresywny, że linie podziału paneli z prostych zamieniły się w zygzaki. Do moich zastosowań zero przydatności...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jpg jest tak dobry, że nie czuję potrzeby używania RAW. Dzisiaj do mnie dojechał aparat i testuję go. Pod znakiem zapytania stoi zakup czegokolwiek, bo LR ogarnie mi jpg, tak samo jak dxo 10.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
Dzisiaj do mnie dojechał aparat i testuję go.

Z jak Zorro?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ciekawe, zawsze używałem starszych aparatów, ale jednak nigdy nie byłem w sytuacji, ze raw nie był czystszy, ostrzejszy i przyjemniej wywołany przeze mnie niż jpg z puszki.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Enzo napisał/a:
M.K napisał/a:
Dzisiaj do mnie dojechał aparat i testuję go.

Z jak Zorro?

Dlaczego używacie takich szyfrów, których biedna staruszka z prowincji nie potrafi zrozumieć? :-P
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Enzo, nawet pięciu!
Oczywiście, że przy pracy z Raw efekty będą jeszcze lepsze. Dlatego póki co będę miał zapis Raw+jpg. Na wszelki wypadek, gdyby coś nie poszło itd.
Ja z pracy z raw cenie przede wszystkim kolor jaki mogę uzyskać. Jak w jpg jest położony to już nic nie zrobię, albo poświęcę mnóstwo czasu na poprawki a i tak nie będę zadowolony. Przy Raw jest to w miarę proste,a efekt końcowy zadowalający. Mówię teraz ogólnie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, Nikon Z5 najpewniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach