plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Jednak patrząc na wydruk zdjęć zrobionych przez Ciebie w dobrych warunkach stwierdzam, że dwa kolory więcej robią robotę lepiej (rozdzielczość i przejścia tonalne jednak są bardziej subtelne i przyjemniejsze dla oka).

Nie przeczę, ale dla wydruków pamiątkowych lepsza taka niż żadna.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
dla wydruków pamiątkowych lepsza taka niż żadna

Oczywiście, zwłaszcza w formacie pocztówkowym.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
plwk napisał/a:
Zdjęcia z imprez pentaksowych mają wartość sentymentalną a jakość w znacznej mierze zależy od warunków w jakich były robione.

Wszystko się zgadza, ale mówimy o jakości wydrukowanych fotek, a nie o samych walorach technicznych czy artystycznych zdjęcia w elektronice. Chociaż słaba jakość wykonanego zdjęcia np. zależna od warunków w jakich były robione, ma bezpośrednie przełożenie również na wydruk.
Pozdrawiam.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
plwk napisał/a:
Enzo napisał/a:
Jednak patrząc na wydruk zdjęć zrobionych przez Ciebie w dobrych warunkach stwierdzam, że dwa kolory więcej robią robotę lepiej (rozdzielczość i przejścia tonalne jednak są bardziej subtelne i przyjemniejsze dla oka).

Nie przeczę, ale dla wydruków pamiątkowych lepsza taka niż żadna.


No już prawie decydowałem się na 4 kolorową, a tu 2 kolory robią taką różnicę - dalej stoję w miejscu, a ceny rosną.
Pozdrawiam.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
slwk2020 napisał/a:
Poczytam trochę o tych ww Canonach, chociaż faktycznie pamiętając swoją starą Pixmę, to sterowniki faktycznie pozostawały w tyle za techniką.

Widzę, że uwielbiasz uogólnienia i ekstrapolacje z jakiegoś "kiedyś tam" używanego jednego sprzętu ;-)
Drukarek Canona jest mnóóóstwo modeli, sterowniki są zbudowane zależnie od tego do czego drukarka ma służyć. G540 - drukarka do domu, sterownik prymitywny - ot i tyle.
M.K napisał/a:
Canona wciąż łatwo ubić - ich głowice nie są tak wytrzymałe

Także uogólnienie i to sprzed kilku lat. Sam miałem Pixmę, która haniebnie zaczęła drukować w paski własnie te kilka lat temu. Od jakiegoś czasu nie widzę żadnej powtarzalności jeśli chodzi o drukarki "domowe foto", to ile która wytrzyma to czysty przypadek i/lub wypadkowa częstości drukowania. To są takie rzeczy, które kiedyś mocno wsiąkły ludziom w głowy i potem długie lata są powtarzane jako sprawdzone opinie.
slwk2020 napisał/a:
skoro udostępniają do wymiany, to też coś świadczy o ich trwałości/niezawodności.

Aha, czyli lepiej jakby była to jednorazówka? :->
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
modrzew napisał/a:
Także uogólnienie i to sprzed kilku lat.

Jako pechowiec, który już wymienił głowicę w swoim Epsonie tego uogólnienia nie potwierdzam. Zresztą proponuję poczytać o trwałości głowic w L800/850 - przypadki nieszczelności zdarzają się zbyt często. Plusem jest jednak popularność tych modeli i mnóstwo tutoriali w sieci - można sobie ogarnąć naprawę samemu.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
modrzew,
Nie wiem co tak Ciebie poruszyło w naszych wypowiedziach o starych Canonach, że przeszedłeś do ataku, zamiast pomóc mi i innym Kolegom z forum zmienić nasz obraz z przeszłości i przedstawić swoje bieżące doświadczenia z drukarkami Canona np. konkretny model, wady, zalety, koszty eksploatacji, wszelkie za i przeciw, jakość wydruków w porównaniu z innymi markami.
Wątek dotyczy drukarek 4 atramentowych i dylematów, czy w ogóle nadają się do wydruku fotografii, głównie dla potrzeb domowych, które z marek można polecić, a które omijać szerokim łukiem i tego oczekujemy od Kolegów z forum, a nie uszczypliwych wpisów, które nic nie wnoszą. Jeżeli posiadasz wiedzę odnośnie sprzętu do samodzielnych/domowych/amatorskich wydruków, to podziel się z nami, za co Ci serdecznie podziękuję, bo pomoże mi to w decyzji jaką drukarkę kupić – czy wchodzić w temat 4 atramentowej, czy szukać 6 atramentowej.
Pozdrawiam i liczę na konstruktywną pomoc.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Enzo,
A czy pamiętasz, jaki był koszt wymiany głowicy w stosunku do ceny nowej i jakie widzisz tego przyczyny, ile czasu używałeś drukarki do awarii i ile używasz po wymianie głowicy.
Pozdrawiam.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
modrzew, wiesz, raczej moje opinie nie są wyssane z palca. Ubiłem w życiu mnóstwo drukarek. Włącznie z dwoma Canonami 9000 pro, nie licząc kilku małych a4. I wiem ile czasu potrzebuje canon do śmierci głowicy, a ile epson. Niczego nie powtarzam, bo jestem raczej bardzo zaawansowanym użytkownikiem drukarek. Canon ma głowice słabsze, nie wytrzymują tyle. Ma też słabszą elektronikę. Wytrzymuje mniej niż epson. I tyle. To są fakty. A przy użytkownikach domowych, którzy popełniają wciąż błędy canon jest po prostu bardzo szybko ubijany.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Na chwilę obecną mam Canona iPF 670. 6 tuszy. 2 czarne pigmentowe, i 4 barwnikowe. I w stosunku do np Epsona 3880(9 pigmentowych), którego też mam wydruk nie jest haniebnie niskiej jakości. Ale wystarczy spojrzeć ile jest uszkodzonych wystawionych iPF na portalach, a ile jest do kupienia 3880. Biorąc pod uwagę fakt, że epsonów sprzedaje się o wiele więcej to Canon naprawdę nie jest jakościowo najlepszy.
Nie zmienia to faktu, że wydruki daje bardzo dobre. Kultura pracy jest też na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie idzie to w parze z wytrzymałością.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007


Policzmy - prawie 14 tys zdjęć w kolorze bez ramki - to są wydruki foto na a4 w jakości fotograficznej. Reszta to wydruki 10x15. W sumie machnęła prawie 60tys zdjęć 10x15.
Jak widać jest drożna na chwilę obecną. Ale podejrzewam, że przy dłuższym druku zacznie sięzapychać, bo jest brud w środku. Tak czy inaczej brud można usunąć i można zrobić na tej głowicy kolejne 60 tys zdjęć formatu 10x15. Tej klasy głowica wytrzymuje jakieś 300-400 tys zdjęć. chcesz jeszcze wiedzieć coś na temat ile wytrzymuje Epson? :)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
M.K,
To test z Epsona 3880.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie. Z l805.
EPSON 3880 ma 9 tuszy, a używa 8 podczas druku. Byłoby 8 pól testowych.
Ale się nie jaraj, że tyle zrobisz. bez problemów :)
Jak będziesz mądry to zrobisz. taka głowica w epsonie1400 lub 1500 problemy pokazywała przy 50 tys zadruku a4. Stąd moja niska ocena l805. Poza tym problem z jednorodnością cz-b na formacie a4 jest bublem.
DX 5 (taka głowica siedzi w 3880) potrafi wydrukować miliony fotografii 10x15. Raczej nie wytrzyma tego mechanika drukarki, a głowica wytrzyma. Kwestia umiejętności Panie. :)
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
M.K,
Faktycznie, głupio zapytałem, chociaż przed chwilą liczyłem ilość testowanych tuszy.
Jak czytam, to dużo drukujesz. Zastanawiam się nad jej zakupem - L805, do potrzeb domowych, ale nie wiem czy jej nie ubiję zbytnią bezczynnością. Jak zadbać, żeby długo podziałała głowica?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie zapytałeś głupio. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi.
Gdzieś na forum jest garść porad jak dbać o drukarkę. Poszukaj.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
M.K,
Po prostu pytanie wyprzedziło myślenie. Poszukam na forum, może coś znajdę, a w razie czego, będę się dobijał do Ciebie.
Dziękuję i pozdrawiam.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
slwk2020 napisał/a:
M.K,
Faktycznie, głupio zapytałem, chociaż przed chwilą liczyłem ilość testowanych tuszy.
Jak czytam, to dużo drukujesz. Zastanawiam się nad jej zakupem - L805, do potrzeb domowych, ale nie wiem czy jej nie ubiję zbytnią bezczynnością. Jak zadbać, żeby długo podziałała głowica?
Jakbys sie zastanawial, to ja swoja ubiłem :-) jestem juz po jednej wymianie glowicy, i moze za jakis czas, bedzie kolejna :-D
Powód - rzadkie wydruki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja drukuję, mniej więcej, co 2 lub 3 tygodnie. Ela podrzuca mi regularnie zdjęcia wnuczki do wydrukowania.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
bbartlomiej, plwk,
Czyli podstawowa rzecz to należy się zmobilizować i przyjąć jakiś harmonogram wydruków z konsekwencjami - nie drukowałem - szlaban na pentax.org.pl :cry:
Ale bez żartów, faktycznie regularne drukowanie jest chyba najważniejszym elementem utrzymania w dobrej kondycji głowicy drukarki (nie zapominając oczywiście o tuszach dobrej jakości).
bbartlomiej,
Skoro reanimowałeś swoją L805 i ją dalej używasz to myślę, że z wydruków jesteś raczej zadowolony.
Pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dopiero zobaczyłem, że to już 4,5 roku. Jak już pisałem, musiałem w tym czasie czyścić głowicę tylko raz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach