Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
takseo, a nie wiem.. :-)
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
SQ6GIT napisał/a:
a nie wiem.. :-)


no widzisz... w sumie, ja tez nie bardzo :mrgreen: ale jakaś tam koncepcja jest ;-)
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
SQ6GIT napisał/a:
takseo, rób wcześniej, póki niebo jest jasne


No ale wtedy to nie jest fotografia nocna, tylko wieczorna.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
[rK], nocna jak najbardziej
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
SQ6GIT, gdzieś tam czytałem, że w naszej kulturze noc liczymy od 22. Tak więc jest to fotografia wieczorna, a zimą nawet popołudniowa :mrgreen:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
no zgadzam się,
to tak samo jak definicja fotografii ulicznej - musi być na ulicy!
jak poza ulicą - chodnik, plac, wnętrze sklepu, etc - to już chodnikowa, placowa, wewnątrzsklepowa, itp. ;-)
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Bez statywu, bez wężyka, "przy okazji", w środku nocy :-P .




(wartości artystyczne pomijam milczeniem. Nie starałam się.)
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
Mnie się podoba. Skoro robiłeś te zdjęcia bez statywu to może podasz jakieś ustawienia aparatu, które zastosowałeś...?
 

blastaman  Dołączył: 06 Sty 2009
Ustawiasz aparat na moście i juz masz odpowiednie ustawienia :)
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
No tak ;-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Anno, na drugim widać że niebo bardzo zaszumione, nawet na tym małym obrazku. Przydałoby się to usunąć. Albo to kompresja?
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
negocjatorek, no, jest trochę szumu, ale nie tak dużo, kaszka. To co widać, to chyba artefakty przy wrzucaniu na Picasę. Tu jest wycinek 1:1.


Ale fakt, że nie bardzo się starałam :mrgreen: Było późno, zimno i strasznie wiało, a ja byłam w stroju "do opery" i czekał mnie jeszcze bardzo długi spacer na dworzec. Mogłam dać niższe ISO, nie bawić się w asekuranckie niedoświetlanie (i późniejsze wyciąganie), itd. ale wrzuciłam te fotki nie dlatego, że są super (bo nie są), tylko jako mój przekorny głos w dyskusji o nieodzowności statywu i innych zabawek ;-)

Grzybu, było właśnie tak, jak napisał blastaman. Aparat stał na jednym ze słupków od barierki mostu. Zamiast wężyka był dwusekundowy samowyzwalacz (jak nie ma pośpiechu, to mz lepsza metoda, bo dochodzi wcześniejsze podniesienie lustra), priorytet przysłony z lenistwa (f/11). I to wszystko.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
A próbowaliście robić nocne zdjęcia z wykorzystaniem multiekspozycji?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
zenza, ja próbowałem, ale osiągnąłem dość mizerne efekty :-/ W dużym stopniu dlatego, że nie miałem ze sobą instrukcji obsługi aparatu i "na żywca" sprawdzałem jak to trzeba poustawiać, żeby osiągnąć zamierzony efekt "technicznie" - znaczy np. trzy razy naświetlać tę samą klatkę z żądanym czasem (coby odpowiednio naświetlić).
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mi się wydaje, że efekty dużo lepsze niż z jednej klatki. Ja ustawiałem multi na 5 klatek i ze statywu włączałem 2 sekundowy samowyzwalacz, co by nie ruszać aparatu.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Anno napisał/a:
ale nie tak dużo, kaszka.
właśnie ta kaszka mnie wkurza ostatnio najbardziej w K10d. nawet na iso 200 na normalnym zdjęciu w dzień (tylko po deszczu wiec zachmurzone) zwiększałem tylko nasycenie w rawie i wyszła taka kaszka, że musiałem sztucznie rozmywać całe niebo.
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
No to nocny pożar ... ;)
K10D - Szkiełko Pentax DA 18-250 /142mm, 1/60 sek F5.6 - ISO 400
Robione z ręki :)

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Widziałem w sieci zdjęcia nocne z wykorzystaniem multiekspozycji dla zobrazowania "ruchu" gwiazd. Analogiem można ustawić jedną ekspozycję na kilkadziesiąt minut (może nawet kilka godzin?) i szum nie będzie większy niż zwykle, a cyfrą to właśnie ktoś pokazywał taką "szarpaną" metodę z wykorzystaniem multiekspozycji.
 

FotoPepe  Dołączył: 13 Kwi 2008
Ostatnio robiłem nocne fotki K10D, i niestety zbyt jasne( przepalenia), musiałem 1-2 przesłony przyciemnić.
Tylko tak jest u mnie czy to norma ?
Później dodam może fotki.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
FotoPepe napisał/a:
musiałem 1-2 przesłony przyciemnić.
norma

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach