powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Trzeba byłoby wyrzezać otworek w bagnecie obiektywu aby weszła tam dźwignia symulatora przysłony z body. Miałem podobny problem z Elmarit 60/2.8 przerobionym przez servis na bagnet "K". Pracował z cyfrówkami a nie szło go podpiąć do analogów. Okazało się, że przyczyną był brak tej szczelinki.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, nie kwestia działania, a samego montażu - jak pisze powalos
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Toście mię nie pocieszyli. Już myślałem że problem „szerokiego” mam rozwiązany.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Faktycznie, mam jeszcze MZ-3 – IRIX fizycznie nie daje się podpiąć, przekręcić w bagnecie. Ponadto są to obiektywy bez pierścienia przysłon, co również jest dość poważną przeszkodą w pracy na wielu analogowych korpusach.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Szkoda :-(
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mirek, sprawdź Samyanga. Ten ma pierścień i to też bardzo dobre szkło. I sporo tańsze.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
rychu napisał/a:
Mirek, sprawdź Samyanga

Też już o nim myślałem, ale poczytałem testy i ...... duża dystorsja!!! Wiem, że to tylko testy, na zdjęciu tego pewnie nie dostrzegę, a nawet jakby, to oprogramowanie później poprostuje. Ale jakoś tak Irix do mnie bardziej przemawiał.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
U mnie Irix 15/2.4 Blackstone do K1000 i MEsuper wchodzi bez problemu.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Moje korpusy analogowe to ME Super, MX, LX i MZS. Teoretycznie w tym ostatnim pewnie mógłbym wysterować przesłonę. A jak sobie radzisz z tym w Twoich korpusach?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mirek, MZ S nie steruje chyba przysłoną z korpusu. Tak mi się wydaje.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mirek napisał/a:
MZS
Szczęśliwiec. Z 15 lat wstecz, to moje marzenie (pewnie nie tylko moje). Obecnie zastanawiam się nad sensem trzymania małego obrazka na kliszę.
Też mi się wydaje, że pomimo zaawansowania tegoż korpusu, nie miał możliwości sterowania przysłoną.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pod względem funkcjonalności o wiele lepsze są Z1/Z1p. Powiedziałbym, ze MZ S to taki wypasiony MZ6.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
powalos napisał/a:
wiele lepsze są Z1/Z1p

Miałem Z1p. Zrobiłem jeden film i jakoś nie polubiłem. Poszedł do ludzi :-D . Może muszę znów spróbować?
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
rychu napisał/a:
zastanawiam się nad sensem trzymania małego obrazka na kliszę

Mam kilka (kilkanaście?) analogów i "Ciągle sobie zadaję pytanie, czy to jest...."
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Powiedziałbym, ze MZ S to taki wypasiony MZ6.

Ale akurat MZ-6 czy MZ-7 sterowały przysłoną z korpusu (w przeciwieństwie do MZ-S) ;-)
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Z jednej strony
rychu napisał/a:
Próbowałem podpiąć do MZ5n, jednak albo coś jest nie tak ,albo się nie da. Mi nie pasi. Dziwne.

powalos napisał/a:
Trzeba byłoby wyrzezać otworek w bagnecie obiektywu aby weszła tam dźwignia symulatora przysłony z body.

Czyli z powodu braku szczeliny dla dźwigni symulatora Irix da się podpiąć tylko do bagnetu w wersji "crippled KAF" (MZ-30/ZX-30, MZ-50/ZX-50, MZ-60/ZX-60, *ist,) i "cyfranek"?
Wszystkie korpusy z "pełnym bagnetem" (Z/PZ-series, MZ-S, MZ-3, MZ-5n/ZX-5n, MZ-5/ZX-5, MZ-10/ZX-10, SF-series, MZ-6/ZX-L, MZ-7/ZX-7 i starsze) odpadają?
Pisza o tym na pentaxforums https://www.pentaxforums....-irix-15mm.html.

Z drugiej strony
teta napisał/a:
U mnie Irix 15/2.4 Blackstone do K1000 i MEsuper wchodzi bez problemu.


Jak to pogodzić? Wersja Blackstone ma szczelinę, Firefly nie ma?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
MixerB napisał/a:
Wersja Blackstone ma szczelinę, Firefly nie ma?

Mam Blackstone. Nidarady.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
MixerB napisał/a:
Jak to pogodzić?
Siła razy ramię, czy jakoś tak ;-)
W każdym razie DA 18-55 pasuje do ME-Super elegancko, sam przed laty sprawdziłem :-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ryszard, siła razy ramię równa się moment ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A czekaj, moment... No racja! :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach