bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
bbartlomiej napisał/a:
bogdanm, możesz zerknąć na link wyżej, który demonstruje slideshow w Z7 i powiedzieć czy w Sony wygląda to podobnie?

Pierwsze A7 demonem szybkości nigdy nie było. Więc tego efektu w ogóle się nie uzyska ;-)
Trzecie A7 jest ciekawsze, bo:
- seria na Hi+, AF-C, śledzenie - blackoutu nie ma, lag jest (inny - wygląda jak film 10fps, nie wygląda jakby gubił klatki).
- seria na Hi i wolniejsze (8fps/6/5) - jest widoczny blackout, lag jeśli jest to minimalny, natomiast płynność działania wyświetlacza istotnie się zwiększa (dziwnie to brzmi, skoro jest blackout, no ale tak to wygląda).


Dżizas... kilka minut i więcej zrobionych zdjęć niż przez całe wakacje... :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
bogdanm, dzięki! Poczekam na A7IV i kolejnego Olympusa/Panasonica, które będzie miało podobnej klasy EVF, może już będzie znośnie :mrgreen:
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Czekaj, jak masz z 5 nerek, to jest jeszcze A9 :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
https://www.optyczne.pl/1..._dostawach.html
Jednak zachodnie zarobki robią swoje, nowe obiektywy też będą się świetnie sprzedawać.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
bbartlomiej napisał/a:
https://www.optyczne.pl/12769-news-Du%C5%BCe_zainteresowanie_bezlusterkowcami_Nikona_-_mog%C4%85_by%C4%87_op%C3%B3%C5%BAnienia_w_dostawach.html
Jednak zachodnie zarobki robią swoje, nowe obiektywy też będą się świetnie sprzedawać.

Głupich nie sieją. Ogólnie motyw "pre-order" to koszmarne raczysko, które przerzuciło się na wszystkie gałęzie rynku...

Przyznam szczerze, że dopiero dzisiaj ogarnąłem temat nowej serii Nikona i kręcę z niedowierzania głową na zaproponowane ceny. Są absurdalne, nawet jeśli kogoś stać wyłożyć 20tysi na kaprysy. Nie mamy tu do czynienia ze sprzętem dla profesjonalistów, ani dla amatorów. Hobbyści zainteresowani "robieniem zdjęć" poszukują na ogół kompromisu między jakością i ceną. Natomiast ta propozycja Nikona wydaje się być kierowana dla "fanów" nowoczesnych technologii, dla których fotografia jest na drugim planie, zaraz za "najnowszą zabawką". Coś w rodzaju kupowania laptopa za "naście" tysięcy złotych, który służy wyłącznie do przeglądaniu internetu i oglądaniu youtube w domu.

Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem powyższą opinią, ale serio - akceptując taki stan rzeczy jako absolutną normę, sami będziemy sobie winni tego, że wielkie korporacje będą nas doić jak chcą.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Aparaty wysokiej klasy nigdy nie były tanie. Leica, Contax - w czasach analogu kosztowały po 10tys i więcej, a wielkoformatowce marki Linhoff to w ogóle przyprawiały o ból głowy. Możliwości zawsze dużo kosztują. Jak kupowałem minoltę 800si to dałem 3300 w czasach, gdy średnia zarobków wynosiła 700-800zł. Czyli 4 wypłaty. Z6 bez adaptera to 4 wypłaty po około 2000(nie uwzględniam średniej krajowej, która wynosi mocno powyżej 3 tys). Biorąc pod uwagę skomplikowaną naturę sprzętu i jego możliwości - moim zdaniem sprzęt staniał. Nadal mamy niestety niekorzystną siłę nabywczą w stosunku do demoludów. 9tys za korpus do którego szkła kosztują bardzo dużo - nie jest to tani system. Ja się cieszę trochę, bo to oznacza, że na rynku wtórnym pojawią się używane nikony w bardzo dobrym stanie i optyka do nich w najbliższych latach od ludzi co bardzo dbają o sprzęt i muszą mieć najnowszy. :) Idealnie!
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
M.K, z tego samego względu czekam na to, co Canon pokaże ;) Mam chęć wymienić korpus w dobrej cenie ;-)

z tymi problemami z pre-orderami, to ktoś na dpreview ładnie podsumował:
https://www.dpreview.com/...ment=9136014288
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
M.K napisał/a:
Biorąc pod uwagę skomplikowaną naturę sprzętu i jego możliwości - moim zdaniem sprzęt staniał.

Dla producentów - z pewnością, dla nas niekonieczne ;-) Moim zdaniem obserwujemy coś w rodzaju zmowy cenowej i jest to podobne do sytuacji sprzed ery powszechnej cyfry (lat '90), gdzie plastykowe puszki na film zwane lustrzankami sprzedawano po 400-500$ (i nijak się ta cena nie ma jeśli porównać ją do późniejszego Canona 350D, który zakręcił się poniżej 1000$ na start). Prawdziwej konkurencji na rynku niestety nie ma. Tak samo było do niedawna z telefonami komórkowymi, Apple i Samsung zaczęły śrubować ceny pod sufit i dopiero mocna konkurencja z Chin przyhamowała to wariactwo. Oczywiście dalej "świadomość chińskiego g." jest silna w narodzie, natomiast jak ktoś siedzi w tym temacie, to z pewnością zauważył, że coraz tańsze telefonu oferują coraz więcej.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
espresso napisał/a:
Tylko skąd wezmą fajną matrycę? Od Sony nie wypada.

Otóż to. W przypadku Canona to w ogóle ciekawe. Od "zawsze" mają te matryce takie sobie, a na rynku są nr 1. A Nikona po prostu docisnęło do muru (Sony przeważnie) i musieli w miarę szybko coś porządnego pokazać... Canon aż tak chyba się nie musi spieszyć, ale nie ma co ukrywać, że to natarcie ze strony Sony ich pewnie też dopinguje. Chociaż Canon ma już przynajmniej jakieś doświadczenie z bezlusterkowcami. Sony zaatakowało segment rynku do tej pory zarezerwowany dla drogich "puszek" Canona / Nikona i są tego skutki. ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Pojawiły się plotki, że i Panasonic ma pokazać aparat FF. Trochę szkoda, bo wolę żeby micro 4/3 spokojnie sobie żyło. Filmujące Panasonicki miały w tym duży udział.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Panasonic akurat może się bawić. Oni działają na trochę innych zasadach niż Nikon. Chyba jeszcze bardziej niż Canon - nie samym rynkiem fotograficznym żyją. Zasobów im nie brakuje. Mogliby zrobić jakieś FF (podobnie jak Olympus - też pewnie daliby radę ;-) ). A co do u4/3, to raczej można być spokojnym. To dojrzały system - jakości obrazu z FF nie daje, ale ma wiele zalet i swoją sporą niszę. Trochę na poboczu, ale solidnie. Pstrykam teraz trochę GX9 i muszę przyznać, że jakość obrazka jest naprawdę bardzo dobra. A osiągi stabilizacji (małą matrycę łatwiej stabilizować) i AF mnie porażają (pozytywnie). Ale to specyficzny sprzęt i FF, takiego jak nowe Nikony, nigdy nie zastąpi. Zresztą chyba nikt nie zakładał takiego scenariusza, że ten system zdominuje rynek. Ale u4/3 z wieloma APS-C spokojnie może już konkurować. Mam porównanie z EOS-em 750D i mogę śmiało powiedzieć, że u4/3 nie ma się czego wstydzić 8-) . Klientela bezlusterkowców FF i u4/3 to dwie różne grupy. Nie zmienia to mojego przekonania, że przyszłość sprzętu "pro" to bezlusterkowce (kiepska nazwa, swoją drogą) będące dalszą ewolucją aparatów w rodzaju tych nowych Nikonów.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Canon już się zaczyna powoli chwalić swoimi nowymi zabawkami.
Specyfikacja jest ciekawa. Ciekawe jak cena. No i do tego w zestawie kilka obiektywów, które na początku wystarczą.

https://www.canonrumors.c...f-mount-lenses/
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
espresso, u mnie Porta.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Obecnie nie wydaje mi się, by był jakikolwiek sens zastanawiania się nad możliwościami matrycy. Od ładnych kilku lat ten element spokojnie zaspakaja wszelkie potrzeby (nie licząc obszarów specjalistycznych) i to wliczając format 4/3.
Owszem, matryce Canona odstają od tych wyprodukowanych przez Sony, ale jakie to ma znaczenie? Przeglądając setki, tysiące zdjęć na moim ulubionym portalu fotograficznym większość robiona jest Canonammi. I piszę zarówno o portretach, krajobrazach jak i pozostałych obszarach. Nie wszyscy forsują drastycznie foty, lub znają swój sprzęt na tyle, by wiedzieć jak obrabiać zdjęcia z dużą rozpiętością.
Niestety, staliśmy się nazbyt rozkapryszonymi bachorami i toczymy wojenki o pół EV na wykresie jakiegoś testu laboratoryjnego.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Michu, dokładnie tak jak mówisz. Matryca już w k10d mi wystarczała. Oczywiście dobrze, że sprzęt się testuje i porównuje, przynajmniej wiemy że Canon troszkę stara się nam wciskać odgrzewanego kotleta (mimo że smakuje dobrze). Nie ma co się bić o 0,5EV.

Jeśli te zdjęcia są prawdziwe, to ten Canon jest brzydki i ma za mało przycisków. Gdzie mój ulubiony górny rząd do ustawiania WB, AF, ISO itp. ja się pytam?!
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Michu napisał/a:
Przeglądając setki, tysiące zdjęć na moim ulubionym portalu fotograficznym większość robiona jest Canonammi.
Który to portal? Tak z czystej ciekawości pytam, bo sam, jak nie jestem na forum, to znaczy, że jestem na Flickrze (albo w ubikacji ;-) ).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To akurat nie ma znaczenia - na Flickrze również są podane dane Exif dla ciekawskich. Podobnie jak na 500px czy 35photo (chodziło mi o ten ostatni).
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Biorąc pod uwagę podział rynku, to można przyjąć, że większość zdjęć jest robiona Canonami. ;-)
I, jak widać, fotografującym słaba dynamika matryc specjalnie nie przeszkadza w robieniu dobrych zdjęć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kolejni, którym nikt nie powiedział, że się nie da :evilsmile:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
TM_Mich napisał/a:
Canon już się zaczyna powoli chwalić swoimi nowymi zabawkami.
Specyfikacja jest ciekawa. Ciekawe jak cena. No i do tego w zestawie kilka obiektywów, które na początku wystarczą.

https://www.canonrumors.c...f-mount-lenses/


Patrzę na zdjęcie porównawcze tego aparatu chyba z 5D i wydaje mi się że będzie to potworek do trzymania. 5D leży w dłoni idealnie a to maleństwo jakieś takie dziwnie małe. Ciekawe jaki optycznie będzie ten nowy 24-105 bo też taki mały. Obawiam się że jakość może być na poziomie APS-C Pentaxa lub Nikona albo Fuji

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach