pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
Grip D-BG2 do K10d
To znowu ja.
Fan Czechów a jeszcze bardziej zwolennik czeskiego piwa. Jutro (poniedzialek) jade do Pragi. Postanowilem do (kupionego w Pradze) K10D dokupic grip D-BG2 - tez w Pradze. Koszt - 575 zł, na pstryk.pl jest 799. Czyli znowu zaoszczedzilem. Na K10d wyszlo mi 500 zl taniej. ja glownie portret uprawiam, wiec po gripie z Minolta 700si i Canonem 350d, przyszedl czas na D-BG2.

a teraz pytanie.

Czy ktos ma/uzywa tego gripa? Jak dziala gniazdo dodatkowej karty? Czy to prawda ze mozna uzywac jako baterii zamiennika z Minolty? No i jak sie sprawuje grip w rece?

Poza tym zostaje w Pradze do środy i jesli ktos chce to na www.foto-servis.cz jest duzo fajnych rzeczy....no i moge komus kupic... tak tylko pisze jakby co, bo musimy sie wspierac jakby nie bylo... a tam zawsze troche taniej....

a teraz wypijam ostatniego Staropramena... jutro w Mlada Boleslav wymieniam butelki puste na pelne....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pjotrekm napisał/a:
Jak dziala gniazdo dodatkowej karty?
Ale to jest tylko taka kieszonka, nic więcej :-) .
pjotrekm napisał/a:
Czy to prawda ze mozna uzywac jako baterii zamiennika z Minolty?
Mozna bez problemu, sam mam zamiennika firmy Hahnel NP-400, Marek Wyszomirski ma jakiegoś Maxcella lub Kinga. U mnie chodzi, u Marka także :-)
pjotrekm napisał/a:
No i jak się sprawuje grip w rece?
O tym to chyba za wcześnie mówić, mało kto go ma :mrgreen: .
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Ja również mogę potwierdzić, że zamiennik od Minolty (NP-400) pasuje. Poprzednio miałem właśnie Minolte A1 zamiennik mam no name (kupiony w 2004r. 7,4V 1600mAh), a jedyne oznaczenie producenta to: "cell from japan"
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pjotrekm napisał/a:
Na K10d wyszlo mi 500 zl taniej
Hm..patrząc na cenę body K10D, to wcale nie jest tak taniej. Wg kursu korony czeskiej z kantorów, to wychodzi ponad 3500 zł. Za gripa rzeczywiście taniej bo coś ok. 570-580. Inna sprawa, ze we Wrocławiu możesz mieć inny przelicznik korony ( w W-wie 0,144 średnio)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pjotrekm, - hmmm jak mam to cholera przeliczac ?!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen, chyba kiedy pjotrekm kupował aparat, to w Polsce poniżej 4k nie było...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, cenę w koronach przemnóż przez 0,144( pi razy drzwi)

[ Dodano: 2007-02-04, 20:28 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
argawen, chyba kiedy pjotrekm kupował aparat, to w Polsce poniżej 4k nie było...
To znaczy tylko, ze cena u nas w końcu jest w miarę przyzwoita.

[ Dodano: 2007-02-04, 20:28 ]
Fafniak, mam tego gripa, może chcesz zobaczyć, podotykać :-) lub nawet pobawić się przed zakupem ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
biorac pod uwage propozycje cenowe ASTER-a...to nie jest zbyt atrakcyjnie....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
biorac pod uwage propozycje cenowe ASTER-a...to nie jest zbyt atrakcyjnie...
Ale grip w Asterze to wydatek rzedu 680-700 złociszy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen, - dzieki......ale lepiej jak nie bedziesz mi go pozyczal.....narazie mam jeszce sile opierac sie.....zakupowi...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale ceny na inne dobra Pentaxa, to rzeczywiście takie sobie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no pomijajac cene gripa....reszta w asterze jest tansza....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ale lepiej jak nie bedziesz mi go pozyczal.....narazie mam jeszce sile opierac się.....zakupowi...
Bo ja jestem zły duszek. Dzisiaj Mertzowi znowu pokazywałem 12-24. Chyba podjął decyzję :mrgreen: . Tylko, żeby mnie nie przeklinał :-/
 

pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
Ja kupowalem 1 grudnia w wtedy w Polsce 4299 to byla najlepsza cena... teraz za d-bg2 mam cene 4050 CZK czyli jakies 575...

Fafniak czyli to nie jest tak jak rozumiem ze sobie wsadzam karte do gripa i mam łączna pojemnosc karty z body i karty z gripa?

a srednio to ceny trzeba razy 0,14 przemnozyc... wtedy jest uczciwy przelicznik ale... najuczciwszy jest jak za 10 butelek 0,5 litra piwa Staropramen (jakosciowo nasz Zywiec - lub jeszcze lepiej) place z kaucja ok. 10 zł naszych polskich...

no i znowu sie we mnie internacjonalista budzi...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pjotrekm napisał/a:
czyli to nie jest tak jak rozumiem ze sobie wsadzam karte do gripa i mam łączna pojemnosc karty z body i karty z gripa?
Nie masz, to tylko kieszonka na przechowanie karty.
 

pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
f.u.c.k. myslalem sobie Ze jest tak fajnie... :(

no to jutro bedzie Gin marki R.Jelinek....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pjotrekm napisał/a:
f.u.c.k. myslalem sobie Ze jest tak fajnie... :(
Nie przesadzaj, przecież wyjecie karty i włożenie innej, to chwilka :mrgreen:
 

pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
wjem, wjem... ale 2 karty 4 GB to "zusamen do kupy" (jak mawiaja w galicji) to 8 GB ....
i 4 GB razy dwa to nie to samo co 8 w jednej karcie. chodzi mi o koszty...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pjotrekm, - jezeli mam byc szcery to nie mam pojecia po co taki "fjuczer" ....?
wyjmujesz karte i wkladasz nowa....
Jak masz zbyt male pojemnosci....kupujesz wieksze karty....
JEDYNY jaki mi przychodzi do glowy to backup zdjec z glownej karty pisany jednoczesnie....ale takie "fjuczery" to chyba tylko topowe canony maja....
 

pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
Wlasnie siedzi u mnie facet ktory kupuje sobie Canona za 30 tys zl... nie znam sie na sprzecie... ale skoro go stac niech kupuje... poza tym ja chce robic zdjecia. Nie widzialem jego zdjec... tesknie do zenita..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach