fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
dan pozbyłeś się wreszcie problemu :?:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
fotostopowicz napisał/a:
dan pozbyłeś się wreszcie problemu

Hmm.. sam nie wiem. Obrabiam wlasnie zeskanowany slajd, i nie ma sladu bandingu. Na negatywie tez dawno nie widzialem :shock: Samo sie naprawilo? :roll:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
fotostopowicz napisał/a:
dan pozbyłeś się wreszcie problemu

Hmm.. sam nie wiem. Obrabiam wlasnie zeskanowany slajd, i nie ma sladu bandingu. Na negatywie tez dawno nie widzialem :shock: Samo sie naprawilo? :roll:


to znika i się pojawia - najlepiej sie nie przejmować, i tak nikt poza sprzętowcami takimi jak my nie jest w stanie zauważyć nawet bardzo, bardzo mocnego bandingu ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Obrabiam wlasnie zeskanowany slajd, i nie ma sladu bandingu. Na negatywie tez dawno nie widzialem


NA slajdzie ci nie wyjdzie, tylko na negatywie. Niestety.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
NA slajdzie ci nie wyjdzie, tylko na negatywie. Niestety.

Bzdura jakas. Szczegolnie ze negatywy skanuje jako slajdy. Widac to kwestia softu a nie sprzetu :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Bzdura jakas.
Nie bzdura tylko obserwacja. Ja tez tylko na negatywie mialem banding. na slajdzie, nawet jak jest to go po prostu nie widac, bo moze sie pojawic tylko w niskich cieniach. Na negatywie wylazi jak nic we wszelkich swiatlach.

dan napisał/a:
Widac to kwestia softu a nie sprzetu :roll:
Moim zdaniem to problem z kalibracja. Czyli gdzies po srodku miedzy sprzetem a softem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Bzdura jakas. Szczegolnie ze negatywy skanuje jako slajdy. Widac to kwestia softu a nie sprzetu


Nie mow tak do mnie bez emotikonek, ok?

Pomysl tez o tym, ze przy slajdach nie zwiekszasz kontrastu w postprocesie. Wez ten swoj skan i podciagnij mu ekstremalnie krzywe w Skę - dostaniesz banding na 99,99%.

I jeszcze to o czym pisze dzerry - banding wychodzi w cieniach slajdu, a swiatlach negatywu.

[ Dodano: 2009-04-10, 21:35 ]
dzerry napisał/a:
Moim zdaniem to problem z kalibracja.


Tez tak mysle.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kurde! Pieprzony Internet. Bzdura nazwalem nie Twoje slowa, tylko fakt, iz banding jest przy negatywie a nie ma przy go przy slajdzie. Mialem na mysli nonsens, absurd. Wybacz :-B

alkos napisał/a:
I jeszcze to o czym pisze dzerry - banding wychodzi w cieniach slajdu, a swiatlach negatywu.

Hmm.. no tak. A ze w swiatlach lepiej go widac, to moze byc, ze na slajdach tez jest, tylko go nie zauwazam. A juz sie cieszylem... No nic, tak jak pisze guerilla - najlepiej sie nie przejmowac :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Wybacz


Ok :-) :-B
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
alkos napisał/a:
Ok :-) :-B


u nas jeszcze przez półgodziny bez tego :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotostopowicz napisał/a:
u nas jeszcze przez półgodziny bez tego :-B


Niby owszem, ale wpadł Gracjan z 0,7 żołądkówki... :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Cytat
Niby owszem, ale wpadł Gracjan z 0,7 żołądkówki... :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:


no jak ktoś sie wcześniej zaopatrzył to ma szczęście :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotostopowicz napisał/a:
no jak ktoś sie wcześniej zaopatrzył to ma szczęście


oj, teraz to bym powiedzial ze mam delikatne nieszczęście....
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Cytat
oj, teraz to bym powiedzial ze mam delikatne nieszczęście....


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Najnowszy trop!

Wlasnie wrocilem od znajomego, ktory kupil niedawno Minolte Scan Dual IV. Zauwazylem ze ma inna niz ja ramke do skanowania - FH-U2, moja FH-U1. Jego ramka ma wiekszy obszar skanowania. Ciekawe, czy to, ze ja mam inna ramke moze miec wplyw na powstawanie bandingu.. Hmm.. Na szczescie mozna kupic te FH-U2 :-D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ciekawe, czy to, ze ja mam inna ramke moze miec wplyw na powstawanie bandingu.. Hmm.. Na szczescie mozna kupic te FH-U2 :-D


Dementuje. Przykro mi ale mam FH-U2 i mam też banding ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan.. sprawdz jeszcze wilgotnosc powietrza u Krzyska :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Wlasnie wrocilem od znajomego, ktory kupil niedawno Minolte Scan Dual IV. Zauwazylem ze ma inna niz ja ramke do skanowania - FH-U2


http://ca.konicaminolta.c...n-dual4/02.html ?

dagio napisał/a:
u Krzyska


Ano tak, pisał mi ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
http://ca.konicaminolta.c...n-dual4/02.html ?

Ta, u mnie obszar skanowania jest mniejszy. M.in. z tego powodu zamawiam FH-U2.

Kur.wać, gdyby nie ten krzaniony banding, to nawet nie myslalbym o lepszym skanerze :roll:

alkos napisał/a:
Ano tak, pisał mi

;-)


[ Dodano: 2009-04-24, 00:19 ]
Bylem u Krzyska, podpialem skaner pod jego zasilacz (oryginalny) i kabel usb. I DUPA. Piekny banding, piekny jak zawsze.

:-( Zostal tylko serwis...
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Uff, to ja mam właśnie FH-U2, na szczęscie od kilkudziesięciu negatywów zero pasków ale to tylko dlatego, że skanuję VueScanem, na oryginalnym soficie minolty od razu wyłażą...

pozdr, Marcin

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach