bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
ClicoFantastico, targetem nie jest ktoś, kto już ma GR. Raczej ktoś kto chce iść w nostalgię jak z X100vi, ale w niższej cenie. Jakbym sam nie miał GR3, to wziąłbym wersję HDF.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Mimo, że GR III ma już swoje lata jest to nadal świetna propozycja. Barszo lubię go zabierać na fotografię miast w dodatku z konwerterem GW-4, to świetny zestaw. Obrazy, które generuje ciężko odróżnić nawet od FF. Jedyne czego mu brakuje to może uszczelnienia.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Robiłem na PPD zdjęcia tym HDFem. Chyba wszystko robiłem z włączoną funkcją. Będę niedługo wrzucał foteczki, które zrobilem.

Tu przykład tego glowu w kontrastowych partiach:

XIX_PPD_GR_01 by Maciej, on Flickr
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
foto napisał/a:
Mimo, że GR III ma już swoje lata

Czy na PPD ktoś z Ricoh mówił o planach na wersję IV? Skoncentrowałem się na Pentax'e 17 i zapomniałem zapytać.

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Mi się efekt HDFu bardzo podoba. Jakbym mógł wymienić bezkosztowo, to bym to pewnie zrobił.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ja swojego juz zdążyłem zepsuć :-(
potłukłem ekran
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Rivelv, upadek? Uderzenie? Orientowałeś się w serwisie jaki koszt naprawy - z ciekawości?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
Rivelv, upadek? Uderzenie? Orientowałeś się w serwisie jaki koszt naprawy - z ciekawości?
Do mnie idzie ekran do GRII (niby pasuje też do III, ale przecież GR3 jest dotykalski, więc to chyba ściema). Pewnie będzie gorszy i nie wiem czy zdołam go zamontować, ale jak mi się uda, to zdam relację. Zapłaciłem 80 ziko, to żaden piniondz.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez, otwierasz już serwis czyszczący matryce w GR? :lol:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Od czego jest AI w PS? ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez, nie wiem, nie używam subskrypcji :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
upadek? Uderzenie?
To streszcza potencjalne prognozy rozwoju linii GR. Jak za rok nic nie będzie, to bramka nr 1, a jak już będzie, to na pewno, jak uderzenie meteoru ;-)

Tu jeden z ambasadorów GRa mówi o swoich życzeniach do GR4: https://youtu.be/gIJEp2GZ_qw?si=XSlzwAVqYUNwRig1
W komentarzach już fantazje, że miedzy wierszami można wyczytać, że już GR4 jest gotowy i zaraz będzie. Choć równie dobrze można się spodziewać wersji z gripem we wzór Hello Kitty albo Psiego Patrolu.

Ten koncert życzeń to jest bardzo konserwatywny, jakby się umówił z Ricohem, by nie wymyślać. Tyle samo pikseli, ale lepsza rozdzielczość, elektroniczny wizjerek, żadnego uszczelniania, żadnego ekraniku gibanego. No na bank się dogadał z Japończykami, ambasadour ;-)

Może faktycznie nie ma co przerabiać tego, co jest dobre? Tylko serio, wolę GR2 od GR3, mimo że jest nieco większy. Więcej guzików, to więcej do skonfigurowania, tak na moje oko.

Dlatego ja się przestałem łudzić i postanowilem reaktywować GR2. Oprócz ekranika mam do przyklejenia skórkę (na którą narzekałem już jakiś czas temu). Niestety zamienników brak, a szkoda. Do GR3 są różnokolorowe, a o GR2 nikt wcześniej nie pomyślał.

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
bbartlomiej napisał/a:
Rivelv, upadek? Uderzenie? Orientowałeś się w serwisie jaki koszt naprawy - z ciekawości?

upadek
zasadniczo działa - serwis (taki najbliższy domu zaśpiewał 400zł) zastanawiam się gdzie kupić taki ekranik

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach