Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
adi24-78 napisał/a:
Ja z chęcią bym sobie kupił bezlusterkowca Pentaxa :-)

Ostatnio gdzies widzialem na sprzedaz K-01
Tylko brac
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Robert N napisał/a:

Brakuje mi dźwięku ostrzenia. Jest do tego jakiś soft ? ;-)

Paszczowo możesz naśladować :mrgreen:
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
K-01 jak by miał inny dizajn to by się może wybił na te czasy to było rewelacyjne rozwiązanie
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Apas napisał/a:
Paszczowo możesz naśladować

No nie mogę, bo jestem znad Odry, nie Wisły.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Robert N napisał/a:
Apas napisał/a:
Paszczowo możesz naśladować

No nie mogę, bo jestem znad Odry, nie Wisły.

No to paszczą z akcentem z Placu Solnego :-B
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
tak was czytam i czytam
aż zacząłem się zastanawiać nad swoim 55-300 co prawda to nie PLM ale po za tym się zgadza :-)
aaMAC_9760 by Angus MacGyver, on Flickr
sami powiedzcie czy te brzegi itp to wszystko jest ok???
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Bardzo ładne zdjęcie, super!
Rivelv napisał/a:
czy te brzegi itp to wszystko jest ok???
W sensie technikaliów? Dla mnie spoko, żadnych irytujących wad nie widzę.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Rivelv napisał/a:
brzegi itp to wszystko jest ok

Się wciąłeś w wątek techniczny z kompozycją ;-)
Ale skoro, to się wypowiem.
Kadr jest genialny. Ktoś mógłby powiedzieć "przeładowany", ale nie.
Jest w nim życie i głęboka perspektywa.
Są elementy symboliczne: horyzont morza, żurawie, linie kolejowe (pionowe) i linia tramwajowa (pozioma) z grubym akcentem tramwaju. Do tego okalane niebanalną architekturą.
Sam nie wiem, może w jakiejś wersji B&W by było jeszcze lepiej. Ale i tak mi się podoba. Duży format (np. fototapety B&W) byłby super. :-D
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Pytalem bardziej wlasnie o technikalia. Czy ostrosc na brzegach i w srodku czy inne wady optyczne sa widoczne?
I takie tam. Osobiscie zastanawiam sie wlasnie czy wieza zegarowa nie jest jakos mydlana czy nie ostra itp. Po za tym matryca jest brudna i nie udało mi sie wyczyscic wszystkich paprochow.
A po za tym dziekuje za komentarze co do kompozycji
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv napisał/a:
czy wieza zegarowa nie jest jakos mydlana czy nie ostra itp.
Amatorski zoom przymknięty o 1EV? Dla mnie elegancko. Jeżeli chce Ci się bawić w testy, to zrób na f/8, przeskaluj do ~8MPix, wyostrz tak jak lubisz i wtedy oglądaj na 100% powiększenia.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Według mnie rogi są mydlane ale bym musiał podskoczyć do Forum i zdjęcie zrobić z mojego PLM i wtedy porównać :-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Czyli jednak cos w tym jest :-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
niby od F8 jest już lepiej ja właśnie najczęściej korzystam z F8 może i dlatego rogi są lepsze ale zresztą od takiego obiektywu nie ma co wymagać super osiągów
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
W sumie nie wymagam :-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
no właśnie :-) wiec nie ma się czym przejmować tylko zdjęcia robić :-P
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Rivelv napisał/a:
Pytalem bardziej wlasnie o technikalia

No jeśli tak, to bez pełnej rozdzielczości i najlepiej RAW, niewiele da się powiedzieć.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Rivelv, zrób sobie z tego odbitkę taką jaka Ci się podoba i oceń. Takie pitulenie o rogach, mydłach i innych :roll:
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
rychu napisał/a:
zrób sobie z tego odbitkę

Odbitka, zwłaszcza duża, a nawet bardzo duża, to duży koszt.
Na małej odbitce zawsze jest dobrze.
Powiem tak: zrobiłem odbitki (bardziej obrazy), przeskalowane i interpolowane do 150 cm po długim boku z K-5 (16Mp) obiektywem Limited 40.
Wyszło nadzwyczaj dobrze.
Narzędzie (obiektyw + aparat) trzeba oceniać zawsze w kontekście końcowego zastosowania pierwotnego materiału.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Rivelv, fajne zdjęcie, ciekawe spłaszczenie perspektywy w połączeniu z 'bałaganem' w kompozycji i punktem patrzenia obiektywu znacznie powyżej poziomu gruntu robią robotę, lubię takie ujęcia. Jest na nich tyle życia, tyle się dzieje - że mydło w rogach, jeśli jest - jest nieistotne. Ono będzie istotne przy ptaku w locie czy nawet gdzieś na gałęzi, bo TYLKO ów ptak będzie ważny, wiec wszystko, co powoduje utratę szczegółów - a ten obiektyw chyba traci je również w centrum dla oddalonych obiektów - będzie widoczne i będzie wkurzać. Czyli można podsumować, że to długi zoom sprawdzający się w pewnych specyficznych zastosowaniach i raczej słaby w innych, dla których długi zoom może być naturalnym wyborem. Jednak biorąc pod uwagę cenę i poręczność - jeśli nie jesteśmy przyrodnikami ortodoksyjnymi - pewnie warto go mieć w kolekcji.
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Do krajobrazów na pewno się nadaje tym bardziej ze tu się stosuje przysłony f8 i większe
Co do ptaków i innej zwierzyny to się nie wypowiem bo nigdy nim takich zdjęć nie robiłem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach