opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sołtys, trefmited?

https://www.fotopolis.pl/...ntaksa-w-polsce

Szkoda że artykułu na 20/15 lat nie było
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Tylko przypomnę, że świat się zmienia, a mimo to Pentaxy nadal robią zdjęcia. :evilsmile:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
sołtys, trefmited?

https://www.fotopolis.pl/...ntaksa-w-polsce

Oo maaaatko, nie widziałem tego wcześniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :-B :-B :-B :-B Ale jaja!! :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
White napisał/a:
Tylko przypomnę, że świat się zmienia, a mimo to Pentaxy nadal robią zdjęcia.

Nie bój, nie bój. Wyłączą Ci!
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
White napisał/a:
Tylko przypomnę, że świat się zmienia, a mimo to Pentaxy nadal robią zdjęcia. :evilsmile:

Solenoidalnie śmieszne. :-|

:-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kerebron napisał/a:
Solenoidalnie
Ależ przylgnęło. Może już nie przesadzajmy... :-> Ciekawe czy Nikoniarze ciągle się batożą za gumy i chlapiący olej?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
White, jeździmy elektrycznymi autami, rowerami, hulajnogami, a niektórzy nadal jeżdżą konno. Elyta.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Szkoda że artykułu na 20/15 lat nie było

Bo trzeba by napisać "jak to kiedyś było".
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja bym nie powiedział elyta tylko jest wybór i co kto lubi.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
White napisał/a:
a bym nie powiedział elyta tylko jest wybór i co kto lubi.

Bardzo kosztowny, a to już nie wybór.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
Kerebron napisał/a:
Solenoidalnie
Ależ przylgnęło. Może już nie przesadzajmy... :-> Ciekawe czy Nikoniarze ciągle się batożą za gumy i chlapiący olej?

Jak nie Niemcy, to Nikon... Trafiłeś w sedno tarczy. Chlapiący olej występował w D600. Co zrobił Nikon? Szybko wypuścił poprawioną wersję korpusu, czyli D610 i o problemie zapomniano. Selenoid psuł się w K-30. Co zrobił Pentax? Wypuścił K-50, K-70 i KP z tymże wadliwym elementem. To taka mała, nic nie znacząca różnica w podejściu do klientów.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
KP nie ma selenoidu, co nie zmienia faktu, że Pentax mocno dał z nim ciała. Podobnie jak swego czasu z napędem SDM.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Selenoid psuł się w K-30. Co zrobił Pentax? Wypuścił K-50, K-70 i KP z tymże wadliwym elementem.

Nie słyszałem o jakichś masowych awariach w K-70. Od K-30 do K-S2 - owszem tak.
Mój K-70- still alive, K-30 - still dead ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Jak nie Niemcy, to Nikon...
Jacy Niemcy, ja pier... ?! :shock:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Paffcio, Kuba Nowak, widocznie mój błąd. Jak KP był jeszcze w orbicie moich zainteresowań, to wpisano go na Pentaxforums, na listę korpusów dotkniętych chorobą selenoidu. Skoro się wyjaśniło i producent zmienił nieszczęśnika w tym modelu i K-70, to super.
Ryszard napisał/a:
Jacy Niemcy, ja pier... ?!

Germańscy oprawcy.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Ciekawe czy Nikoniarze ciągle się batożą za gumy i chlapiący olej

Na gumy i chlapiący olej nie, ale że "nie działa mi AF" już tak :-? Mam wrażenie, że mimo, że dużo wolniejszy to jednak bardziej trafiający w punkt miałem w istDL :-| Niebawem będę "palił nikona" forever!
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Ryszard napisał/a:
Ciekawe czy Nikoniarze ciągle się batożą za gumy i chlapiący olej?

Olej już nie. Gumy .. to chyba tak już zostanie na zawsze. Chyba w firmie uważają, że pokryte tego typu tworzywem aparat sie dobrze trzyma najlepiej i nie zmienią tego na coś innego. No i przynajmniej serwis zarabia ;) W Zetkach też jest taka sama guma i puchnie.
Co do AF to sie dziwie, w wyższych modelach body (lustrzanek) jest bardzo celny, w bezlustrach prawie idealny i pozwala na rzeczy niemożliwe w lustrzankach.
Nie lubię wizjera bezlusterkowca, nie lubię zbyt małego rozmiaru tych aparatów, ale AF, a w szczególności eyefocus z nawiązką rekompensuje te niedogodności.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A TEN FILM się już gdzieś tu przewinął?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Przewijanie filmu, to dopiero oldschool… ;-)

A o temacie nowych analogów już wspomniano: https://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=1410418#1410418
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nowe analogi...
Czekamy, czekamy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach