WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Kuba Nowak napisał/a:
co innego jakby zaadaptowali 11-20/2.8

Dla 2/3 działki przy dzisiejszych matrycach raczej bym nie zmieniał, ale zakres 12-28 w Tokinie do tego stopnia mi pasował, że zastanawiałem się nad Nikonem - na rower, a zwłaszcza w góry wystarczyły by dwa obiektywy.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Plotka jest taka, że...
... na fotokinie pentax ma pokazać "tanią pełną klatkę" :shock:
Stawiam na 6-7 tys....
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Za 7 tyś to zaraz pewnie będzie K1 :)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Znaczy co... będzie jakaś mutacja K-1 z obudową z tworzyw sztucznych i zubożona trochę w stosunku do K-1? :-D
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kuba Nowak napisał/a:
na fotokinie pentax ma pokazać "tanią pełną klatkę"


źródło?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
komtur napisał/a:
Znaczy co... będzie jakaś mutacja K-1 z obudową z tworzyw sztucznych i zubożona trochę w stosunku do K-1?

Okroją matrycę do wymiarów 23.5 mm na 15.6 mm.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
x4rd napisał/a:
źródło?

Pan w Fotoplusie ponoć dowiedział się od przedstawiciela przedwczoraj...
... no nie na to czekałem.
Ale może będą dwie premiery? :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ponoć pracują też nad wielkoformatowym kolonoskopem. Pewne źródła mówią o tym, ze sonda będzie się adoptowała do prześwitu. Boję się tylko, ze programista może stworzyć algorytm o adaptacji odwrotnie proporcjonalnej.

Ja bym wolal tani bezlusterkowiec z calową matrycą. Może nie mieć adaptera do szkieł 645 za drobny tysiąc peelenów, przeboleję.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kuba Nowak napisał/a:
Pan w Fotoplusie ponoć dowiedział się od przedstawiciela przedwczoraj...

... no nie na to czekałem.


Muszę swoich w takim razie podpytać :evilsmile:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
No rzeczywiście zapomniałem o starej metodzie zaskakiwania pentax'a, że na targach nie ma żadnych premier :mrgreen: :
http://www.pentaxforums.c...oth-report.html
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
No to się nie popisali.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Myślę, że wszyscy z biur zostali przeniesieni do fabryk, by zdążyć z odpowiedzią na popyt.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
A po co to komu? Czy jeszcze ktoś robi zdjęcia?*


* Aparatami fotograficznymi, nie dotyczy telefonów ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
espresso napisał/a:
Osiedli na laurach pewnie. Nie szkoda im było tych paru dolców na stoisko?

Skoro nie maja żadnych nowości, to po co wielkie stoisko?
Pentax/Rocoh konsekwentnie nie ogłasza nowości na dużych targach. To ma jakiś sens, bo informacja ginie w powodzi wielu nowości od innych producentów.

Co laurów - trudno powiedzieć. Na tle innych wielkiego rozmachu nie widać. Ale firma jednak idzie do przodu. Ostatnio K-1, K-70 i kilka szkieł FF. W portofilio ma wszystko co potrzeba, oprócz bezlusterkowca z dużą matrycą. Widać, że biznes foto Ricoha jest prowadzony rozważnie/ostrożnie.
BTW mnie zadziwia Fuji. Idą ostro do przodu - ciekawe jak to wygląda biznesowo. Olbrzymie nakłady na opracowanie tego wszystkiego w krótkim czasie - ciekawe czy nie przeszarżują. W końcu są jednak póki co niszą.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
espresso napisał/a:
Chyba jednak nie taką jak Pentax. Jak się uwzględni jeszcze że w krótkim czasie zbudowali nowy, dobry system od podstaw, to nie mam wątpliwości że średnim też sobie poradzą.


Danych o sprzedaży nie znam. Fuji jest dużo bardziej aktywne marketingowo i medialnie i to na pewno sprawia wrażenie, że dużo sprzedają. Nie pisałem, że sobie nie poradzą, tylko,że zastanawia mnie, czy firma rzeczywiście ma takie wpływy ze sprzedaży, że ja stać na takie mocne działania techniczne. Rynek podobno się mocno kurczy, ale czy dla wszystkich tak samo , to nie wiadomo. Tak czy siak - nie mam Fuji, ale mi się podoba to co robią.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tomek_j napisał/a:
Pentax/Rocoh konsekwentnie nie ogłasza nowości na dużych targach. To ma jakiś sens, bo informacja ginie w powodzi wielu nowości od innych producentów.


Zgodziłbym się, gdyby nie to, że targi są do pokazania się. A wystawienie tego co się ma to za mało jak na największą imprezę branżową. Mogli choćby pokazać prototypy, COKOLWIEK nowego lub w przyszłości nowego. Tegoroczna Photokina to wizerunkowa porażka Ricoha.

tomek_j napisał/a:
BTW mnie zadziwia Fuji. Idą ostro do przodu - ciekawe jak to wygląda biznesowo. Olbrzymie nakłady na opracowanie tego wszystkiego w krótkim czasie - ciekawe czy nie przeszarżują. W końcu są jednak póki co niszą.


Ja bym to nazwał ucieczką do przodu i szukanie większych marż jako, że sektor premium.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Pentax/Ricoh preferują pokazywanie się na CP+ ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
x4rd napisał/a:
Tegoroczna Photokina to wizerunkowa porażka Ricoha.


Jakby nie zaklinać rzeczywistości, to jet to niestety prawda. W takich momentach zawsze się stawia pytania co dalej? Nie śledzę na bieżąco i mogę się mylić, ale podobno z zestawienia planowanych szkieł coraz coś tam znika.

Czy Ricoh nie rozważa takiej operacji jak Samsung?. Oni też zrobili NX1, do tego topowe zoomy i zamknęli biznes.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
tomek_j napisał/a:
Czy Ricoh nie rozważa takiej operacji jak Samsung?. Oni też zrobili NX1, do tego topowe zoomy i zamknęli biznes.


Ricoh'owi bardziej opłacołoby się sprzedać pentax'a, ale chyba nie jest aż tak źle.
Od wielu lat pentax chodzi z czterema przestrzelonymi kolanami :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach