michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Jednym słowem - seppuku :mrgreen:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Tłumaczenie napisów działa nieźle.
Trzeba przyznać, że fajny sprzęt się szykuje.
Taki ...na długie lata.
Jak to Pentax ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
sporo zrozumiałem:
takasama
migawagranda
takawajha
kamerakuka
rychu, świetne! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
rychu, nie wiem co to wagranda, ale reszta łatwizna :mrgreen:
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Info bardziej do ploteczek. niż wątku o K3.3.
 
krzyc sur  Dołączył: 10 Paź 2018
Michu napisał/a:
Info bardziej do ploteczek. niż wątku o K3.3.

W sumie tak..wrzuciłem jako ciekawostkę bo nowości u nas jak na lekarstwo..można skasować
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
W linii (45) pojawia się sugerująca wiarygodność sekwencja (2021. 4. 1) ;-)
Poza tym grip, kółka i przyciski jakieś takie nikoniaste ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Patrzcie co potencjalnie ma się pojawić, wierzycie temu facetowi ?

https://www.youtube.com/watch?v=AfGY-LEPtoc
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Gdyby przed facetem stał kubek po kawie lub herbacie i w ten sposób wróżył z fusów, to może by to miało szanse być prawdą.
A tak to IMO abstrakcja totalna...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
foto napisał/a:
wierzycie temu facetowi


Sprzedam Wam plotkę, taką jaką on sprzedał.

Dziś jest czwartek. Gadałem z takim gościem i mi powiedział, że po czwartku może być weekend. Sobota ma być w sobotę. A niedziela? Ma być, ale nie pytałem kiedy.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Koleś nie powiedział NICZEGO, co by nie było możliwe, jeśli się nad tym zastanowić. Zarówno seria 645 jak i K-1 były sprzedażowymi hitami, jak na realia Pentaksa. Zresztą GR także. Wiele wskazuje na to, że K-3 III okaże się także sporym sukcesem (znowu - jak na możliwości Pentaksa, przedsprzedał się ponoć rewelacyjnie, wiele osób - w tym ja - wciąż czekają na zamówione już dość dawno puszki, bo pierwsze dostawy nie pokryły złożonych pre-orderów), więc skoro istotny upgrade dość leciwej jak na dzisiejszy rynek puszki zauważalnie zwiększa sprzedaż i to pomimo dość wysokiej ceny - to powtórzenie manewru z pełną klatką czy średnim formatem wydaje się oczywistością. Sądzę, że wraz z K-3 III Pentax znalazł rozwiązanie swojego największego problemu, jakim był słaby AF, więc następca K-1 II z nowszą matrycą, AF z K-3 III, pryzmatem w podobnej technologii jak w aparacie APS-C, lepszym procesorem i zachowaną ergonomią powinien sprzedać się dobrze. Z 645 ryzyko jest zapewne nieco wyższe, ale warto je podjąć, bo średnioformatowce Pentaksa zdobyły sobie spore grono użytkowników, którzy jeśli nie dostaną czegoś nowocześniejszego do posiadanej szklarni - odejdą bezpowrotnie do Fuji.
Koleś z the CameraVille nie ma jakichś nadzwyczajnych źródeł - zebrał zwyczajnie do kupy pewne dość prawdopodobne działania, na jakie wskazuje ostatnio polityka Ricoha i sprokurował clickbajta, co zresztą zdarza mu się dość często.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Nie wiem, może było, ale mi umknęło:
DA 560mm f/5.6 ED AW zakończenie produkcji?
https://pentaxrumors.com/2021/05/20/the-pentax-da-560mm-f-5-6-ed-aw-aps-c-lens-for-k-mount-is-discontinued/
(w zamian poproszę 400mm f/4)

Kaczyca 'najlepszą lustrzanką PAS-C na dla eksperta' (głównie z braku konkurencji :-D ) w plebiscycie TIPA.
https://pentaxrumors.com/2021/05/20/pentax-k-3-mark-iii-dslr-camera-wins-best-aps-c-camera-expert-at-the-2021-tipa-photo-imaging-awards/
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Apas napisał/a:
Kaczyca 'najlepszą lustrzanką PAS-C na dla eksperta' (głównie z braku konkurencji :-D ) w plebiscycie TIPA.

Wygranie konkurencji, w której się jest jedynym zawodnikiem, to też osiągnięcie. Zawsze przecież moża zostać zdyskwalifikowanym. :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apas napisał/a:
DA 560mm f/5.6 ED AW zakończenie produkcji?

Ciekawe jaki jest zapas u dystrybutorów.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
plwk napisał/a:
Apas napisał/a:
DA 560mm f/5.6 ED AW zakończenie produkcji?

Ciekawe jaki jest zapas u dystrybutorów.

Tam gdzie kupiłem Kaczycę - out of stock. Podobnie w największych 'pentaksowych' sklepach w UK...
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Kerebron napisał/a:
Apas napisał/a:
Kaczyca 'najlepszą lustrzanką PAS-C na dla eksperta' (głównie z braku konkurencji :-D ) w plebiscycie TIPA.

Wygranie konkurencji, w której się jest jedynym zawodnikiem, to też osiągnięcie. Zawsze przecież moża zostać zdyskwalifikowanym. :evilsmile:

Wasza ironia nie jest uzasadniona. Kategoria ma nazwę “BEST APS-C CAMERA EXPERT” :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Ciekawe jaki jest zapas u dystrybutorów.

Obstawiałbym, że może zalegać nawet 50% wyprodukowanych egzemplarzy, czyli jakieś 6 sztuk... To obiektyw za ponad 20kPLN.

A tak serio – bardzo to smutne.
Chodzi za mną, dużo czytam ostatnio o HD D FA 150-450 mm F4.5-5.6 ED DC AW... opinie rewelacyjne, ale jest ich jak na lekarstwo, również w anglojęzycznych źródłach. Dostępność na zamówienie, choć cena (jak na osiągi) całkiem spoko. A tutaj chyba nikt go jeszcze nie miał...??

Bardzo to smutne.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Samp napisał/a:
plwk napisał/a:
Ciekawe jaki jest zapas u dystrybutorów.

Obstawiałbym, że może zalegać nawet 50% wyprodukowanych egzemplarzy, czyli jakieś 6 sztuk... To obiektyw za ponad 20kPLN.

A tak serio – bardzo to smutne.
Chodzi za mną, dużo czytam ostatnio o HD D FA 150-450 mm F4.5-5.6 ED DC AW... opinie rewelacyjne, ale jest ich jak na lekarstwo, również w anglojęzycznych źródłach. Dostępność na zamówienie, choć cena (jak na osiągi) całkiem spoko. A tutaj chyba nikt go jeszcze nie miał...??

Bardzo to smutne.

W odmętach anglojęzycznego internetu znalazłem może kilkadziesiąt osób, które kupiły to szkło (150-450) i w jakiejkolwiek formie o tym wspomniały, czy to recenzując, czy dyskutując, czy publikując fotki - na Pentax Forums jest na przykład 25 recenzji użytkowników... Oczywiście nie każdy, kto kupi szkło musi zaraz informować o tym świat, poza tym część takich aktywności mogła pojawić się w tzw. mediach społecznościowych, których ja z zasady unikam, albo po niemiecku czy japońsku, czego nie przeglądam. Tak czy inaczej - trochę trudno się dziwić, wszak Pentax to nigdy nie był pierwszy wybór dla ludzi, którzy długich szkieł potrzebują - raz ze względu na brak takowych (przecież przez lata najdłuższe, co można było kupić to 300mm), dwa ze względu na 'wydajność' puszek w zastosowaniach sportowych czy przyrodniczych... Owszem, są wśród nas ludzie robiący systemem Pentaksa genialne zdjęcia w obu tych dziedzinach, ale trzeba uczciwie przyznać, że wynika to z połączenia talentu z odrobiną przekory i sporą dozą samozaparcia...
Biorąc to pod uwagę, 150-450 jakoś się sprzedaje. Natomiast 560 był znacznie mniej praktyczny - dużo większy, bez poręczności zooma, z zaletami, ale i wadami 'teleskopowej' konstrukcji optycznej, drogi... Hitem sprzedaży raczej nie był...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apas napisał/a:
wszak Pentax to nigdy nie był pierwszy wybór dla ludzi, którzy długich szkieł potrzebują - raz ze względu na brak takowych (przecież przez lata najdłuższe, co można było kupić to 300mm), dwa ze względu na 'wydajność' puszek w zastosowaniach sportowych czy przyrodniczych... Owszem, są wśród nas ludzie robiący systemem Pentaksa genialne zdjęcia w obu tych dziedzinach, ale trzeba uczciwie przyznać, że wynika to z połączenia talentu z odrobiną przekory i sporą dozą samozaparcia...


Nie do końca jest tak jak mówisz. Posiadacze zestawów C, N, S czy F w porównywalnych pieniążkach jakie wydali pentaksiarze posiadający HD D FA 150-450 mm F4.5-5.6 czy DA*300/4 i TC1.4 x, jakiejś istotnej przewagi nie mają. Użyteczne ISO podobne, AF-S podobnie skuteczny, tryb seryjny jakoś za bardzo nie odstaje (no może w K-1). Jedynie AF-C w Pentaksie jest wyraźnie gorszy, ale to problem dla tych, którzy specjalizują się w dynamicznych ujęciach. W większości sytuacji tryb pojedynczy autofokusa jest absolutnie wystarczający do efektywnego fotografowania przyrody. Na temat fotografowania sportu się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam. Na wyższy level w innych systemach to wchodzą ci, którzy mogą pozwolić sobie na topowe puszki FF ( i niektóre APSC, np. D500) i szkła typu 400/2.8 czy 600/4. A ci co biegają z 6D z podpiętymi Tamronami 150-600 to borykają się z takimi samymi problemami, z jakimi ja się borykam, biegając z K-3 II i DA*300/4 + często TC. Wiem, bo mam kolegów canonierów, z którymi chodzę na fotoprzyrodnicze wyprawy. :-)

Oczywiście to tylko moja opinia. Opinia fotografa przyrody, którego umiejętności i zdjęcia do bycia genialnymi nawet nie aspirują. Natomiast przekory i samozaparcia jest we mnie wciąż sporo. Ale bez tego to w fotografii przyrodniczej niewiele da się zrobić, niezależnie od tego czym się fotografuje. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach