Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Do symulacji pentaksowskiej migawki to raczej porządny ō-daiko będzie potrzebny. :evilsmile:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
apemantus napisał/a:
Ale to raczej świsty będą... :-)

Świst w niewprawnych rękach. Prawdziwy Miszcz Miecza potrafi imitować w czasie ciecia dowolny dźwięk - od pentaksowej migawki po wrzask sąsiadki tłumaczącej mężowi meandry żywota...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Kerebron napisał/a:
Do symulacji pentaksowskiej migawki to raczej porządny ō-daiko będzie potrzebny. :evilsmile:

No jeśli pleśniakowej - to hai dozo, Kerebron-san!
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Trochę się najarałem jak zając na widok pola kapusty. Myślałem, że coś nowego zapowiedzą, a tu wygląda, że to będzie jakieś dziwne spotkanie infantylnych ludzików.... Jedynie co może być ciekawe to dyskusja na temat "Oczekiwania dotyczące przyszłych lustrzanek” Śledząc przebieg całego wydarzenia, szczegółowo omówimy „przyszłość” lustrzanek..." Osobiście czarno widzę tę przyszłość, ale jak stanieje K 3III to sobie kupię na raty w jakiś blackmonday ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
zuka68 napisał/a:
Trochę się najarałem jak zając na widok pola kapusty. Myślałem, że coś nowego zapowiedzą, a tu wygląda, że to będzie jakieś dziwne spotkanie infantylnych ludzików.... Jedynie co może być ciekawe to dyskusja na temat "Oczekiwania dotyczące przyszłych lustrzanek” Śledząc przebieg całego wydarzenia, szczegółowo omówimy „przyszłość” lustrzanek..." Osobiście czarno widzę tę przyszłość, ale jak stanieje K 3III to sobie kupię na raty w jakiś blackmonday ;-)

Infantylnych ludzików, powiadasz? A wolno wiedzieć, na czym ten ich infantylizm polega? Bo mają inne przekonania i wartości, niż ty? Bo widzą piękno tam, gdzie ty nawet nie spojrzysz? Bo wywodzą się z kręgu kultury, która przyswaja postęp i nowoczesność w stopniu niebywałym, kultywując jednocześnie i szanując przeszłość w formie tradycji, która jest wciąż żywa a nie zepchnięta do skansenu cepeliady? Cóż, musisz być bardzo pewien wartości, które sam wyznajesz, skoro tak łatwo deprecjonujesz cudze... Sądzę, że nawet tu wśród nas jest parę osób godnych szacunku, których droga w świecie fotografii, to co potrafią i jak do tego doszli - w twoim mniemaniu co najwyżej definiuje ich jako infantylnych ludzików... Wyobraź sobie, że znam kilkadziesiąt synonimów słowa 'infantylizm' i większość z nich - w mojej opinii - raczej oddaje twoją postawę wyrażoną w powyższym wpisie, nie zaś stan świadomości grupy ludzi, których łączy wspólna pasja...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Mam nadzieję że dojdą do wniosku iż obecnie i na przyszłość najważniejszy w lustrzance czy bezlusterkowcu jest gibany, dobrej jakości, jasny i duży, gibany na wszystkie strony ekranik.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Apas napisał/a:
zuka68 napisał/a:
Trochę się najarałem jak zając na widok pola kapusty. Myślałem, że coś nowego zapowiedzą, a tu wygląda, że to będzie jakieś dziwne spotkanie infantylnych ludzików.... Jedynie co może być ciekawe to dyskusja na temat "Oczekiwania dotyczące przyszłych lustrzanek” Śledząc przebieg całego wydarzenia, szczegółowo omówimy „przyszłość” lustrzanek..." Osobiście czarno widzę tę przyszłość, ale jak stanieje K 3III to sobie kupię na raty w jakiś blackmonday ;-)

Infantylnych ludzików, powiadasz? A wolno wiedzieć, na czym ten ich infantylizm polega? Bo mają inne przekonania i wartości, niż ty? Bo widzą piękno tam, gdzie ty nawet nie spojrzysz? Bo wywodzą się z kręgu kultury, która przyswaja postęp i nowoczesność w stopniu niebywałym, kultywując jednocześnie i szanując przeszłość w formie tradycji, która jest wciąż żywa a nie zepchnięta do skansenu cepeliady? Cóż, musisz być bardzo pewien wartości, które sam wyznajesz, skoro tak łatwo deprecjonujesz cudze... Sądzę, że nawet tu wśród nas jest parę osób godnych szacunku, których droga w świecie fotografii, to co potrafią i jak do tego doszli - w twoim mniemaniu co najwyżej definiuje ich jako infantylnych ludzików... Wyobraź sobie, że znam kilkadziesiąt synonimów słowa 'infantylizm' i większość z nich - w mojej opinii - raczej oddaje twoją postawę wyrażoną w powyższym wpisie, nie zaś stan świadomości grupy ludzi, których łączy wspólna pasja...


Jestem w stanie zrozumieć dyskusje o przyszłości Pentaxa i wsłuchiwanie się w potrzeby garstki użytkowników, która cały czas się kurczy, ale nigdy nie zrozumiem zabawy zwanej mistrzostwami dźwięku migawki 2022, niepoważnie też wygląda ciągłe życie wspomnieniami , które zdominuje to spotkanie, kiedy prawie cały świat foto dawno odpłynął. Fakt jestem bardzo zawiedziony i nie będę brał w tym udziału. Przy okazji prośba o nie nadinterpretowanie i nie wkładanie w moje usta czegoś czego nie powiedziałem ...
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Będą chyba dwa nowe szkiełka

https://pentaxrumors.com/
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
foto napisał/a:
Będą chyba dwa nowe szkiełka

https://pentaxrumors.com/

Bardzo, ale to bardzo podoba mi się idea nowego 50 - 135. Jeśli to okaże się prawdą, to trójeczka HD Pentax-DA★ 16-50mm f/2.8 ED PLM AW, plus to nowe 50 - 135, plus K-3 III będzie idealnym zestawem podróżnym, wciąż stosunkowo niewielkim, łatwym do zapakowania do bagażu podręcznego i oferującym - poza frajdą z fotografowania - także zacny bardzo obrazek, bo nie sądzę, żeby nowy 'długi standard' miał być kiepski. W razie potrzeby będzie można dorzucić 11-18, 77LTD lub to nowe 70 - 300 i 100 macro do mniej ekstremalnej przyrody i będzie naprawdę spoko... Teraz tylko żonę przekonać o nieodzowności kolejnych zakupów :mrgreen:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017


Ponoć następca k70. Markus się wreszcie doczeka?

https://www.pentaxforums....-pentax-kf.html
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Czyżby Ricoh miał zamiar pozbyć się Pentaksa?
https://petapixel.com/2022/12/02/ricoh-may-withdraw-or-sell-multiple-businesses-to-increase-profitability/

A może Pentax zostanie, za to cała reszta pójdzie w świat? :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A kto to wie? Sami Pentaksiarze pozbywają się Pentaksów. Doradzają na forach: wejście w system Pentax jest chybioną inwestycją, jakby ktoś tam był inwestorem :-P Ricoh owszem, inwestuje - musi mieć zyski.
Kerebron napisał/a:
A może Pentax zostanie, za to cała reszta pójdzie w świat?
Pal sześć tę resztę, fajnie jakby został.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jeszcze a'propos reszty. Rynek skurczył się im10-krotnie. Trochę się odkuli namawiając klientów na przesiadkę z DSLR na MILC. A co za 5 lat? Na co wtedy namówią? To dopiero ciekawe :idea:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie ma innego wyjścia - PENTAX@PL organizuje ściepe i wykupuje markę. Produkcję przenosimy do Wąchocka. Sołtys zostaje prezesem - trzeba się poświęcić dla sprawy!

Główny postulat: tworzymy bezlusterkowe, cyfrowe wersje starych analogów: K1000, ME SUPER, LX
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
sołtys napisał/a:
Sołtys zostaje prezesem - trzeba się poświęcić dla sprawy!
Szacunek! :-B
sołtys napisał/a:
wersje starych analogów: K1000, ME SUPER, LX
Na początek można jak Leica, zrobić na film, ale "ze zmodernizowaną elektroniką" :lol:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
W moim garażu oferuję produkcję 105 rocznicowych, drewnianych gripów do KF, ze złoconym logo. Limitowana seria oczywiście, powiedzmy na dzisiaj 200E + VAT.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Mistral75 z Pentax Forums dotarł do źródła, z jakiego zapewne korzystał Newswitch, na którego tekst wszyscy się w tej sprawie powołują. Chodzi o oficjalny dokument Ricoh opublikowany pod koniec września 2022, w który podsumowano proces oceny wszystkich biznesów firmy. Oceniano je w w oparciu o trzy kryteria: generowanego zysku, pozycji rynkowej i możliwości dopasowana do nowej, opartej o usługi cyfrowe strategii firmy. W wyniku tej oceny, każdy biznes w portfolio Ricoh został zakwalifikowany do jednej z czterech kategorii - przyśpieszonego wzrostu, maksymalizacji zysku, strategicznej transformacji bądź 'rewitalizacji' biznesu.
Biznes fotograficzny oceniono jako przynoszący niskie dochody, niezdolny do osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku oraz odznaczający się małą zgodnością/niewiele wnoszący do strategii usług cyfrowych. Tym samym trafił do kategorii 'business revitalisation' gdzie będzie oczekiwał na 'zbadanie możliwości zwiększenia jego wartości'. Czyli likwidację bądź sprzedanie całego biznesu (jeśli znajdzie się chętny), bądź samej marki/portfolio patentów (jeśli znajdą się chętni).
Moja rada dla tych nielicznych, którzy są na tym forum z przyczyn fotograficzno-sentmentalnych w stosunku do sprzętu, którym fotografują a nie tylko dla towarzystwa jest taka: kupmy szkła, które chcemy mieć, odświeżmy puszki, jeśli mamy taką potrzebę i dzięki temu jeszcze przez kilka ładnych lat będziemy fotografować Pentaksami, póki to co mamy nie padnie, albo nie padniemy my. Nie sądzę, żeby Ricoh z Pentaksem trafił na takiego inwestora, jaki przytrafił się Olkowi z jego biznesem fotograficznym, niestety.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
rychu napisał/a:
W moim garażu oferuję produkcję 105 rocznicowych, drewnianych gripów do KF, ze złoconym logo.

W sumie kiedyś wyprodukowałem już jednego Limiteda. Prawda tref? 8-) Może by tak wznowił produkcję? Hmmm

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach