White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja się zastanawiałem jaki trzeba by mieć komputer żeby te rawy po 200 megapikseli sprawnie ogarniać ale okazało się, że nie ma takich rawów ;D
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
White napisał/a:
Ja się zastanawiałem jaki trzeba by mieć komputer żeby te rawy po 200 megapikseli sprawnie ogarniać ale okazało się, że nie ma takich rawów ;D


W K-1 otrzymasz takie RAWY przy Pixel shift
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
foto napisał/a:
W K-1 otrzymasz takie RAWY przy Pixel shift

Mają 145,6 Mpix, ale około 180 MB.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Trele-morele-megapiksele... Pod ręką kilka cyfrowych Pentaksów, porządny kompakt Canona, naprawiona MZ-5n z FA 28-70/4 (kiedyś przecież sprzęt-marzenie), no i śliczny ME-Super (ale nie pożyczę :-P ) - a mój syn planując wakacyjną wycieczkę, do listy bagażu dopisuje jednorazowego kompakta z filmem. Nadążacie?!

Niech już Ricoh wypuszcza te nowe-stare aparaty na film. Będą klienci.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, a jaki masz powiększalnik?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A czemu pytasz? Muszę mieć?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Oczywiście nic nie musisz.
Ja uważam, że mimo 90% jakości to proces wołania filmu, to prawdziwa magia technologii chemicznej wyłania się wraz z obrazem w kuwecie wywoływacza papieru, zaraz po kadrowaniu, maskowaniu i doświetlaniu partii obrazka.
Takie zboczenie ciemniaka.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Uff... Dzięki, rychu.
Mnie nie było dane spróbować tej magii. Głupi byłem, że w średniej szkole nie spróbowałem - ale ciemnia w naszym technikum służyła głównie celom towarzyskim :-D Zresztą wtedy robiłem na Fujicolor, no więc wiesz, poważna fotografia ;-) Teraz już mnie nie ciągnie, zresztą pasuje mi tak jak jest, a więc digitalizacja i otwierające się po niej kolejne możliwości (prześlij/drukuj/udostępnij/lab). No i warunków nie mam, nie zanosi się, a za namiot ciemniowy to raczej podziękuję :-)
Ciemniakiem nie zostałem. Ja tylko bełtam w koreksie.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Jak będziesz zdesperowany to zapasowy Krokus się kurzy :mrgreen:

Czytając ten magiczny wątek też zrobiłem pyry z muzgó. Michu na prezydenta świata!
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Dwa obiektywy mają zostać wycofane, tak na marginesie to DA 15/4 Ltd. mogliby zastąpić nową wersją, która będzie ostra na brzegach

https://pentaxrumors.com/
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A to jest zwiastun premier czy upadku? :-?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Czyli z 55-300 zostaje tylko wersja PLM - nie do obsłużenia przez starsze niż K-3 korpusy. Dziwne.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto napisał/a:
DA 15/4 Ltd. mogliby zastąpić (...)
Przecież tylko srebrnego wygaszają. Czarny zostaje, póki co.
Kuba Nowak napisał/a:
A to jest zwiastun premier czy upadku?
Pytanie retoryczno-komiczne ;-)
greentrek napisał/a:
Czyli z 55-300 zostaje tylko wersja PLM - nie do obsłużenia przez starsze niż K-3 korpusy. Dziwne.
K-3 to już dekada wstecz... Zważywszy solidny AF w odmianie PLM, po co trzymać inne wersje?
BTW, wydobyłem ostatnio z szuflandii Tamrona 70-300. Trudno go nazwać fajnym - ale im więcej oglądam zdjęć z podobnych (a droższych) zoomów, to widzę, że optycznie szału nie robią i też mają swoje za uszami. Faktyczny zysk w jakości pojawia się dopiero na poziomie DA* 300 (drogo) lub szkieł 70-200/2.8 (krótko). Jak żyć? :lol:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Kuba Nowak napisał/a:
A to jest zwiastun premier czy upadku? :-?


Miejmy nadzieję, że będzie premiera następcy DA 15/4 Ltd. Bardzo lubiłem tego limiteda ale brzegi trochę rozczarowywały.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ryszard napisał/a:
Faktyczny zysk w jakości pojawia się dopiero na poziomie DA* 300 (drogo)

Mam zarówno stare DA 55-300 jak i DA*300 (kupiony tanio :-P ) - oba mają inne zalety, dlatego żadnego nie sprzedaję.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
foto napisał/a:
Kuba Nowak napisał/a:
A to jest zwiastun premier czy upadku? :-?


Miejmy nadzieję, że będzie premiera następcy DA 15/4 Ltd. Bardzo lubiłem tego limiteda ale brzegi trochę rozczarowywały.


przymknięty do f8 daje bardzo ładne obrazki, również na brzegach
ale przydałby się nowy - z powłokami HD i prostymi listkami przysłony (do robienia gwiazdek od punktów światła 8-) )
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Paffcio napisał/a:
i prostymi listkami przysłony (do robienia gwiazdek od punktów światła 8-) )


Do gwiazdek to się kupuje Irixa 15/2.4. ;-)

20210706-IMGP8491 by Mark S, on Flickr
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Pozwolę się nie zgodzić. Do gwiazdek w Pentaxie jest SMC DA15.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Paffcio napisał/a:
Pozwolę się nie zgodzić. Do gwiazdek w Pentaxie jest SMC DA15.

O to to, właśnie tak
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Paffcio, to jak w końcu? Nowy, czy obiekt muzealny? Jest w sprzedaży?
Jestem zaskoczony wycofaniem HD DA55-300 WR To świetny obiektyw z niewielką tendencją do usterek elektrycznych.
Ciekaw jestem, w której generacji wykastrują body z wiertarki. Chyba nie doczekam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach