teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
rychu napisał/a:
rychu napisał/a:
Ciekaw jestem, w której generacji wykastrują body z wiertarki. Chyba nie doczekam.

I oby tak zostało. Nie było chyba masowych zgłoszeń o usterkach wiertarek i nie było chyba wątku o dezaktywacji wiertarki. Napęd SDM to już klasyka. Inne DC i nowsze to jeszcze za nowe i zobaczymy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
teta napisał/a:
Napęd SDM to już klasyka.
Klasyka to chyba w starych gwiazdkach 16-50 i 50-135. Inne też tak padały (17-70, 55, 60-250, 200, 300)?
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Tego nie wiem. Wierzę mocno, że nie. Sam kupiłem niedawno 300 mm, ale nie do końca jestem przekonany, że wiara zawsze czyni cuda. Jak dotąd nigdzie nie spotkałem się z oficjalną informacją ze strony Pentaksa, że w tym napędzie coś poprawili.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Ciekaw jestem, w której generacji wykastrują body z wiertarki. Chyba nie doczekam.

To obrazuje jak Pentax jest zapóźniony w stosunku do Nikona. Nikon po raz pierwszy wykastrował body z wiertarki bodajże w modelu D5000. A miało to miejsce w 2009 roku. ;-)
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Nikon wycofał śrubokręt w najniższych seriach body. Czyli w D3xxx i D5xxx. Seria wyższa czyli D7xxx ma śrubokręt. Wszystkie pełnoklatkowce mają śrubokręt.
Seria 3 i 5 nie sa już produkowane i tym samym można powiedzieć, że wszystkie aktualnie produkowane lustrzanki (niewiele ich zostało, bo cztery - D6, D850, D780, D7500) mają śrubokręt.
Bezlustra w tej wyliczance pominąłem, nie maja śrubokreta.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Jacek_Z napisał/a:
Nikon wycofał śrubokręt w najniższych seriach body

My możemy przebierać :mrgreen:
Zauważcie, że nowe szkła 11-18, 16-50 wyposażone są wyłącznie w DC i PLM. Ciekawym jaki motor "będzie miał" nowy 50-135.
Nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę z podwójnego zasilania starych gwiazdek. Pada SDM i sprzedają za śmieszne pieniądze. Oczywiście nie piszę o 16-50, bo wydawanie każdej złotówki tutaj jest śmieszne, ale pozostałe warto brać. Oczywiście gdy komuś nie przeszkadza bzykanie ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę z podwójnego zasilania starych gwiazdek. Pada SDM i sprzedają za śmieszne pieniądze.

Jak wyłączyć SDM w 60-250 jeszcze chyba nikt nie rozpracował.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
teta napisał/a:
Inne DC i nowsze to jeszcze za nowe i zobaczymy.

Użytkuję DC w 18-135 od 11 lat więc z fazy młodości już chyba wyszedł ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk napisał/a:
Jak wyłączyć SDM w 60-250 jeszcze chyba nikt nie rozpracował.
No nie wiem, niech pomyślę, podczepiłbym do DS'a ;-)
Marek napisał/a:
Nikon po raz pierwszy wykastrował body z wiertarki (...)
Tam to w ogóle sami kastratorzy. Potem wyleciał pryzmat, lustro, a w końcu nawet migawki nie oszczędzili...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
No nie wiem, niech pomyślę, podczepiłbym do DS'a

Podpinałem do *ist-a i śmiga jak szalony.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
greentrek napisał/a:
teta napisał/a:
Inne DC i nowsze to jeszcze za nowe i zobaczymy.

Użytkuję DC w 18-135 od 11 lat więc z fazy młodości już chyba wyszedł ;-)
To już tyle czasu minęło od kiedy jest na rynku? :shock:
Ale muszę przyznać, że mój też działa bezbłędnie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wg pentaxrumors już za miesiąc mogą się pojawić:
HD PENTAX-FA 50mm f/1.4
smc PENTAX-FA 50mm f/1.4 Classic
Sądząc po braku literek DC, PLM, SDM - czyżby screwdriver forever? Podobna modernizacja jak HD FA 35/2.0?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ryszard napisał/a:
Sądząc po braku literek DC, PLM, SDM - czyżby screwdriver forever?

Albo okaże się, że chodzi o mocowanie M42 :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A co byś powiedział na M 50/1.7 z powłokami HD? ;-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
M nie miałem. Mam FA 1,7. Dla mnie wystarcza. Schemat optyczny mają chyba taki sam.Pewnie pwłoki poprawiłyby kontrast. Tylko ja mam za słabe oczy, żeby jeszcze inwestować w manuale. Poza tym pięćdziesiątki i kity to akurat dość mocna strona Pentaxa :-) , jeżeli o szklarnię chodzi. Bardziej przydałby się np. nowy HD DA 50 -135, albo jakiś porządny optycznie (nawet plastikowy) 85 F2,0 w przyzwoitej cenie...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
apemantus napisał/a:
Bardziej przydałby się np. nowy HD DA 50 -135, albo jakiś porządny optycznie (nawet plastikowy) 85 F2,0 w przyzwoitej cenie...
Ten pierwszy pewnie w końcu zrobią, do kompletu z 11-18 i 16-50. A ten drugi, no cóż, DA 35/2.4 rozbudził kiedyś moje nadzieje na podobnie wykonane 18/3.5 i coś umiarkowanie długiego tak jak piszesz. Ostatecznie mam DA 21/3.2 i Tamrona 90/2.8, bo bym się nie doczekał ;-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
To się nazywa zdolność do kompromisu!
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
I w B&H obniżka ceny o niemal 50%.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
powalos napisał/a:
I w B&H obniżka ceny o niemal 50%.


Fajna promocja, jak ma ktoś szkiełka to można mieć porządny sprzęt do krajobrazu w dobrej cenie :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach