matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Soosa napisał/a:
Cytat
Nius radosny - new APS-C flakszip to będzie K-3 III, w skrócie K33

KaCzyTrójka? To tak nawiązując do KaDyszki...

Ale jakoś nie spotkałem się, żeby ktoś na K3 mówił, że ma aparat kaczy.

A z przecieków, to wkrótce (podobno pod koniec roku) pojawią się nowe ładowarki do baterii, choć nie ma pewności, czy chodzi tylko o "duże" baterie, czy o 109 też. Mają ładować baterię znacznie szybciej (pytanie, jak to się na żywotności odbije?) oraz niektóre plotki mówią o możliwości zasilania ładowarki przez USB-C.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pomysł na nazwę uważam za niemądry. I chyba nie przypominam sobie podobnych sytuacji w świecie foto. Z jednej strony najpierw opowiada się o zupełnie nowym, rewolucyjnym korpusie APS-C, z drugiej strony można mieć wrażenie, że producent bardzo boi się o jego sukces – odcinając kupony od poprzedniej, udanej konstrukcji. To nie jest żadne odwołanie się do legendy, w stylu retro, jakie czasami spotyka się np. w motoryzacji, aby wracać do nazwy.

Rozumiem, że Pentax ma poważny problem z nazewnictwem, bo liczba jednocyfrowych liczb nieparzystych jest dość ograniczona, ale może to właśnie pora na zmianę systemu (systemu nazewnictwa ;-) ). Parzyste liczby odpadają, czwórka jest pechowa, ale już lepszym pomysłem byłoby pozbycie się „3” i używanie oznaczeń rzymskich, K-III, K-IV, K-V, to starczyłoby na długo.

Myślę też, że różnica pomiędzy K-3 „II” a K-3 „III” jest dużo większa niż była np. pomiędzy K-7 a K-5, więc to jest naprawdę bez sensu. Dla mnie zamęt niemal taki sam, jak niegdyś z *ist'em.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Hej, przecież nigdzie nie napisano, że ma się tak nazywać. Czytałem, że to nazwa robocza i tymczasowa. :-/

[ Dodano: 2020-08-27, 13:06 ]
Samp napisał/a:
Parzyste liczby odpadają, czwórka jest pechowa
Osobiście obstawiam jakąś literę, chociaż zasadniczo mi to lotto ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Samp napisał/a:
jest dużo większa niż była np. pomiędzy K-7 a K-5,

Tu była ogromna różnica między matrycami.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Oczywiście. Były to właściwie identyczne korpusy z inną matrycą. O tym właśnie piszę.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Samp napisał/a:
Rozumiem, że Pentax ma poważny problem z nazewnictwem, bo liczba jednocyfrowych liczb nieparzystych jest dość ograniczona, ale może to właśnie pora na zmianę systemu (systemu nazewnictwa ;-) ). Parzyste liczby odpadają
A dlaczego odpadają? K10D to nieparzysta liczba?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Osobiście obstawiam jakąś literę, chociaż zasadniczo mi to lotto
stawiam na literę ρ

K-ρ czytaj karo
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Samp napisał/a:
Pomysł na nazwę uważam za niemądry. I chyba nie przypominam sobie podobnych sytuacji w świecie foto.

Popatrz sobie na lustrzanki Canona, 5D jest już w wersji IV, a kolejne wydania 1D mają tyle różnych oznaczeń, że trudno się połapać. ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Marooned, moim zdaniem jednocyfrowe parzyste odpadają. K-2 ma zbyt jednoznaczne konotacje. Z kolei „4” jest w Japonii uważana za pechową i raczej nie używa się jej w takich zastosowaniach. Ale chciałbym, żeby nazywał się K-2.

Lucky Luke, Canon i jego oznaczenia to już przypadek kliniczny. Podobnio ostatnio dzieje się z SONY A7. Nie rozumiem, dlaczego (poza Nikonem) producenci boją się używać większej liczby cyfr. Lub liter.
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
matkus napisał/a:

Ale jakoś nie spotkałem się, żeby ktoś na K3 mówił, że ma aparat kaczy.
.


Skończyło się na KaDyszce i KaSetce? Osobiście nie miałbym z tym problemu, fajnie to brzmi i nie uważam tego za niemądre. Jakoś nikt nie burzy się na to że środowisko używa puszki, słoika, dziury, doniczki i innych określeń "slangowych". Chyba że źle zrozumiałem kontekst @Sampa. Oczywiście jednemu Zośka, drugiemu Maryśka. Może zostać KaTrzyTrzy
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Marooned napisał/a:
K10D to nieparzysta liczba?
A K20D?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Marooned napisał/a:
K10D to nieparzysta liczba?

To zależy od tego, jakie wartości przyjmuje K oraz D. :-P
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Kerebron napisał/a:
Marooned napisał/a:
K10D to nieparzysta liczba?

To zależy od tego, jakie wartości przyjmuje K oraz D. :-P


Jeżeli przyjmiemy że "K" to oznaczenie które jest takim symbolem (jak "alfa" w sony)
to 10D - konwertując to z systemu szesnastkowego na dziesiętny mamy

10D = 269 więc jak najbardziej będzie to liczba nieparzysta :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Bardzo sprytnie

Działa też dla k100d k110d k200d i k20d...
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Powinien nazywać się KII. Taki szczytowy model. Osiągnięcie niedostępne dla innych. :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kil?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
opiszon napisał/a:
Kil?

W wersji ulepszonej KiłA.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kia? Ale może być problem w urzędzie patentowym. ;)
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
A może KU (pron.: "kau")?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak padnie solenoid to będzie incydent KaUowy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach