Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Jak padnie solenoid to będzie incydent KaUowy

I tym sposobem każdy pentaksiarz będzie mógł się stać KaUowcem. :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Solenoidzie, solenoidzie, kiedy zgon ciebie dojdzie...? :evilsmile:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Marek, żeby ktoś w damskiej toalecie nie napisał swoich spostrzeżeń.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marooned, :evilsmile:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Rivelv napisał/a:
10D - konwertując to z systemu szesnastkowego na dziesiętny mamy

10D = 269 więc jak najbardziej będzie to liczba nieparzysta :-)

👍 W samo sedno żeś Pan trafiłeś. 8-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ale dałem plamę ! K-2 miało być!!! :oops: Za to temat rozwinęliście pierwszorzędnie :mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Jak by tak znowu pokombinowac. Ze niby K3III to 3 do potegi 3 czyli 27 to w sumie wychodzi w systemie szesnastkowym 1B
Wiec mamy K-1B :mrgreen: :mrgreen:
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Wrzesień co prawda jeszcze się nie skończył choć można powiedzieć że się już zaczął. Jak tam premiera nowego Pentaxa? Są jakieś nowe przecieki? Chyba że przeoczyłem kolejne przesunięcie...
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Soosa napisał/a:
Wrzesień co prawda jeszcze się nie skończył choć można powiedzieć że się już zaczął. Jak tam premiera nowego Pentaxa? Są jakieś nowe przecieki? Chyba że przeoczyłem kolejne przesunięcie...


Przecieki są takie, że prawie wszystko wiemy i w sumie to nic nie wiemy...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Przecieków nie ma - Pentaksy są uszczelnione.

:-P
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Nie wiem, czy to można przeciekiem nazwać, bo już od dawna każdy, kto oglądał zdjęcia, podejrzewal, ale nowa lustrzanka nie będzie miała odchylanego ekranu "bo dzięki temu będzie aparat mniejszy"

https://pentaxofficial.com/en/6628/
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Szkoda, liczyłem że jednak będzie.
Jak jeszcze w kilku punktach pójdą na podobne kompromisy (np. nie obsługujemy karty UHS-II, bo taniej będzie UHS-I), to efekt będzie marny.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ciekawe, ile by dzisiaj kosztowało zrobienie aparatu w ogóle bez ekranika. Pełnej klatki. Na kliszę :-)

[ Dodano: 2020-09-05, 21:55 ]
Serio. Filmy ciągle są produkowane, chętni się znajdą, ale stare aparaty w końcu zaczną padać bez możliwości naprawienia. Kto wypełni to miejsce?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ryszard napisał/a:
Ciekawe, ile by dzisiaj kosztowało zrobienie aparatu w ogóle bez ekranika. Pełnej klatki. Na kliszę :-)

[ Dodano: 2020-09-05, 21:55 ]
Serio. Filmy ciągle są produkowane, chętni się znajdą, ale stare aparaty w końcu zaczną padać bez możliwości naprawienia. Kto wypełni to miejsce?

Lomo zawsze coś wyprodukuje :-)
https://shop.lomography.com/en/cameras/lomo-lc-wide-family/lomo-lc-wide-3480
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jest to jakiś sposób na zabawę, no i bez budowania od razu całego systemu z 200 obiektywami ;-)

[ Dodano: 2020-09-06, 10:54 ]
Z drugiej strony, któż jak Pentax może zrobić mały systemik? Auto 110, Q... to może coś na film 35mm? :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ryszard napisał/a:
Ciekawe, ile by dzisiaj kosztowało zrobienie aparatu w ogóle bez ekranika. Pełnej klatki. Na kliszę :-)
Czekam na cyfrowe FF bez ekranu i bez AFu, w body zbliżonym do SuperA :-P . Brałbym.
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
matkus napisał/a:
Nie wiem, czy to można przeciekiem nazwać, bo już od dawna każdy, kto oglądał zdjęcia, podejrzewal, ale nowa lustrzanka nie będzie miała odchylanego ekranu "bo dzięki temu będzie aparat mniejszy"

https://pentaxofficial.com/en/6628/


"Nie będzie odchylanego ekranu, nie będzie dotykowego ekranu, nie będzie całych tych świecidełek, paciorków, gadżetów, bo nie chcemy odrywać Twojej, Artysto, uwagi od obłędnego wizjera optycznego, wystającego 3mm przed ekran (ukłon w stronę Artystów z dużymi nosami)."

Nie wiem jak Wy, ale ja z wypiekami śledzę kolejne odsłony filozofii Pentaksa. Ideały przyświecające budowie, uważaj Pan, lustrzanki APSC :shock: :shock: :shock: , to jest materiał na dużą książkę i dużą wódkę.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
badur napisał/a:
z wypiekami śledzę kolejne odsłony filozofii Pentaksa

Ja znów, pełen podziwu jestem za cenę zapasowej baterii o równowartości trzech butelek dwunastoletniej whyski :mrgreen: przy stanie magazynowym 2szt na kraj :shock:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
badur napisał/a:
uważaj Pan, lustrzanki APSC
Prawda, prawda, powinni się zająć nowym 645. Może wreszcie bez "cropa"... :-)

[ Dodano: 2020-09-09, 10:49 ]
rychu napisał/a:
pełen podziwu jestem za cenę zapasowej baterii
Szukałem zapasowej do Canona. Maleństwo takie, że dwie wejdą do pudełka po zapałkach. Też droga. Nieprzyzwoicie.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pentax chwali się, że nowy będzie wyposażony w wygodny grip https://pentaxofficial.com/en/6736/ a niektórzy mają bekę z tak prowadzonego marketingu https://youtu.be/o8TunEJ0CyM i jest w tym trochę racji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach