bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Cedzić tak niesamowite poprawki (wystający wizjer, ergonomiczny grip etc.), a w finalnym produkcie nie dać współczesnego AF czy migawki to rzeczywiście będzie lekko ośmieszające.
Nie mam nic przeciwko APS-C, ale czy wiadomo dla kogo robią ten aparat? W czym, poza ergonomią, będzie flagowy?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Osobiście wiszą mi wszelakie fjuczery. Potrzeby moje były już z K10 zaspokojone. Piszecie o technologiach prawie kosmicznych, a taki system sterowania zdalnego lampami by się przydał zamiast astrotracera np.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Do tego trzeba by ten system lamp wypuścić :) Zeby Pentax zadyszki nie złapał. Mam jeszcze K10D, wciąż działa. Matko kochana jaki tam AF był wolny...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Tam był AF? :mrgreen:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
A jakże, był: Apathetic Focus. :->
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Takimi informacjami nie rozpalają emocji, ale je gaszą.... Same p***** o ergonomii, prawie zero o funkcjonalności i tekst że to będzie najlepsza lustrzanka aps-c z dodaniem, że u Pentaxa .... jak tak dalej pójdzie to zostawię sobie na pamiątkę jedną puszkę, ze 4 szkła, resztę sprzedam (ciężko będzie) i pójdę w najtańszego bezlusterkowca, który zje tego flagowca w działaniu AF-c i dobrze zadziała przy ustawianiu ostrości z manualnymi szkłami...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A czy czasami ten nowy APS-C nie miał mieć autofokusa od Nikona? Gdzieś kiedyś pojawiła się informacja, że Pentax wymienił się z Nikonem technologiami - AF za stabilizację. Może warto zaczekać na premierę, miast zaocznie pomstować?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
współczesnego AF czy migawki
O co chodzi z tą migawką? Czas synchronizacji błysku, czy coś innego?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard, szybkostrzelność. Do tej pory rzeczywiście nie była potrzebna, ze względu na mierny AF.
Michu napisał/a:
A czy czasami ten nowy APS-C nie miał mieć autofokusa od Nikona? Gdzieś kiedyś pojawiła się informacja, że Pentax wymienił się z Nikonem technologiami - AF za stabilizację. Może warto zaczekać na premierę, miast zaocznie pomstować?
I jakby tym się pochwalili, a nie tym, że wizjer będzie o 3mm bardziej wystawiony, to odbiór "flagowego APS-C" byłby zgoła inny, nie uważasz?
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Michu napisał/a:
A czy czasami ten nowy APS-C nie miał mieć autofokusa od Nikona? Gdzieś kiedyś pojawiła się informacja, że Pentax wymienił się z Nikonem technologiami - AF za stabilizację. Może warto zaczekać na premierę, miast zaocznie pomstować?

Takie plotki były, że dostanie AF z D500, ale z żadnych potwierdzonych źródeł, po prostu ktoś (kto nie ma historii potwierdzonych plotek czy jakichś powiązań z Ricohem) na forum angielskojęzycznym rzucił tekst.
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Michu napisał/a:
Może warto zaczekać na premierę, miast zaocznie pomstować?


Kalendarium zgodne z moją pamięcią:
- około połowy 2019 roku - nowa puszka Pentaxa na 100lecie firmy
- listopad (blisko stulecia) - nowa puszka na przełomie 2019/2020, tekst że 100lecie obchodzone jest przez cały rok a nie jeden dzień.
- początek 2020 - premiera w maju
- marzec 2020 - premiera przed wakacjami
- wakacje - premiera we wrześniu,
- wrzesień - kolejne bzdety o cudowności body, przynajmniej nie trują już kolejnymi terminami premiery.
100lecie w układzie rocznym kończy się 2 listopada, więc jak by nie patrzeć, jeszcze blisko dwa miesiące mają żeby nadal w to stulecie marki się wyrobić.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Do 2 listopada został miesiąc...

Tak wiem. Też wolałbym żeby dzisiaj był 1.09...
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
opiszon napisał/a:
Do 2 listopada został miesiąc...

Tak wiem. Też wolałbym żeby dzisiaj był 1.09...

Palec się omsknął, powinno być 26 listopada.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Soosa, a już myślałem, że to ja tu jestem największą marudzą :mrgreen:
Przecież była huczna premiera - srebrnego K1- II z grypem. Cały czas się do niego ślinią, bo ponoć lepsze foty robi. O skórkowym ubranku i kororowym ringu dla GRIII nie zapominaj.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Nie śmiej się, wiadomo, że czarny iPhone i czerwony samochód są szybsze niż inne. Tu jest tak samo.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
matkus napisał/a:
Takie plotki były, że dostanie AF z D500 .....

W testach optycznych AF w K-3II wynosi 7,38, a w D500 7,23, a to minimalnie lepiej od mojego KP 7,02. Dziękuję, postoję :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tyle razy było mówione, by nie powoływać się na Optycznych...
AF-S w D500 to zupełnie inna liga, niż wszystkie Pentaksy razem wzięte i to wliczając analogi serii M.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Michu napisał/a:
Tyle razy było mówione, by nie powoływać się na Optycznych...
AF-S w D500 to zupełnie inna liga, niż wszystkie Pentaksy razem wzięte i to wliczając analogi serii M.

Właśnie jeszcze AF-S nie robi aż takiej różnicy, choć strzelając w ptaki, które za nic nie chcą na niebie w miejscu siedzieć, D500 jest dużo celniejszy (pewnie głównie przez większą liczbę punktów AF).

Ale AF-C robi olbrzymią różnicę. Na D500 miałem 80% celnych strzałów na ptakach, na KP miałem może 20% (choć to pewnie zależy, co kto uzna za ostre).
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
zuka68 napisał/a:

W testach optycznych AF w K-3II wynosi 7,38, a w D500 7,23, a to minimalnie lepiej od mojego KP 7,02. Dziękuję, postoję :)

Jak działa w Pentaksie wykrywanie twarzy i domyślne ostrzenie na oko? Po zmianie K-5II na D750 w aspekcie AF wyraźnie czuć, że Pentax przespał przynajmniej dekadę. Nie chodzi o szybkość - w trybie AF-S jest podobnie, ale o wygodę . AF-C, jak wspomniał przedpiśca to już inna epoka.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
domyślne ostrzenie na oko
Przecież "domyślanie" i "na oko" od lat stanowią clue autofokusa w Pentaksie :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach